Století detektivů

Století detektivů https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64969/bmid_stoleti-detektivu-nU1-64969.jpg 5 23 7

Cesta dobrodružství kriminalistiky. Skutečné kriminální případy a vyšetřování. Dotisk 1968

Literatura naučná
Vydáno: , Orbis

Das Jahrhundert der Detektive , 1964

karolina1545
05.04.2023

Výborná kniha ! Na dobu vzniku značně obsáhlá, nicméně velmi zajímavě a poutavě napsaná, takže není na závadu její odborné zaměření. Vřele doporučuji všem zájemcům o kriminalistiku nejen jako celek, kde by třeba někomu mohlo v obsahu něco chybět, ale především pro ty, které zajímají některé dílčí obory, odvětví a metody, jichž se v kriminalistice používalo a mnohdy i stále používá. Velká škoda, že autor nedokončil zbylé dva díly, které společně s tímto měly tvořit celou trilogii.

vvikingg
12.05.2022 5 z 5

výborná kniha a poutavě napsáno, kriminalistika za sto let postoupila mílovými kroky , DNA, počítačová grafika atd. začátky páni detektivové neměli lehké ale poradit si dovedli

irskádívka
01.07.2018 4 z 5

Čtení hutné na informace, doplněné o příběhy i popis vědeckých metod. Zajímavé, náročné (časově i na úsudek), doplněné o fotografie a nákresy.
Kniha přes svůj věk patří k nejlepším a nejvíce poučným, které jsem z tohoto oboru četla. Nesklouzává k senzačnosti, ale drží se faktů, právě proto mohu jen doporučit.

SMITH
11.09.2017 5 z 5

Výborná kniha opisujúca vývoj kriminalistiky vo svete a u nás . Pútavé aj keď občas troch hutné čítanie ...

Pavelpi
13.05.2017 5 z 5

Knihu jsem četl v rámci čtenářské výzvy a byla to bomba.Řada případů byla natočena v rámci seriálu Dobrodružství kriminalistiky.Zajímavé jsou i fotografie a kresby,které výborně knihu doplňují

woodward
17.08.2015 5 z 5

Tahle kniha mi kdysi pomohla konečně zařadit jméno Alfonse Bertillona, o němž se dr. Mortimer zmiňuje v první kapitole Psa baskervillského. Století detektivů je čtení velmi poučné a velmi zajímavé.
Zejména příběh o strastiplném prosazování daktyloskopie jako nezpochybnitelné metody přesné identifikace báječně ilustruje "kvalitu" myšlení politiků, ať už patří k jakékoliv straně, a vysokých úředníků (většinou s politickými ambicemi) ať už slouží v jakékoliv zemi. A také svědčí o tom, jak pitomě samolibá je západní civilizace ve svém přesvědčení, že zbytek světa je beznadějně zaostalý, takže se od něj nemáme co přiučit.

ivana8555
12.06.2015 5 z 5

Uplná encyklopedie od krušných začátcích Vidocqa přes Bertillona až k moderní kriminalstice. Kniha je opatřena ilustracemi a fotografiemi. Patří k mým klenotům v knihovně.

kriminalistika skutečné kriminální případy

Jürgen Thorwald