Sto povídek, aneb nesplněný plán

Sto povídek, aneb nesplněný plán https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161659/sto-povidek-aneb-nesplneny-plan-161659.jpg 4 47 9

První sbírka povídek Jiřího Suchého z roku 1966 obsahuje 17 povídek a povídkový doslov. Kniha je ilustrovaná autorem. Povídky: Příběh s revizorem Na naší zahrádce stával trpaslík Z deníku praktické dívky Zuzany Proč mají v zoologické zahradě klokana Červ a mravenec Bohuželva Velikonoce Kamila Morávka Atrakce Svatební dary Cecila Ideální člověk Houslové dítě Názor Nejsmutnější vánoce Pozor na úl! Nepokradeš Střela Doslov... celý text

iška
11.04.2024 4 z 5

Tuto útlou knížku jsem poprvé četla někdy před padesáti lety (tedy její první vydání z roku 1966) a tak jsem byla docela zvědavá, co s mým pohledem provedl čas. Ale znovu na mě dýchl duch starého Semaforu, chvílemi jako bych přímo slyšela hlas pana Suchého. Nevím, zda osloví stejně i dnešní mládež, mně ale znovu udělala radost.

draka
12.12.2020 5 z 5

Zábavné, vtipné i poučné čtení o lidské duši a chování člověka v různých životních situacích. Povídky, jež jsou psané krásnou češtinou, se mi velmi líbily

Blancheerka
25.10.2020 3 z 5

Sto povídek to sice není (je jich jen 17 :D ) ale i tak bylo toto dílečko příjemné čtení s jemným humorem s nádechem sarkasmu i ironie života. Maličké příběhy neurazí a každý jsem opouštěla s příjemným úsměvem na rtech :)

willy9203
21.09.2020 5 z 5

Sbírka povídek, které přesně jdou ve stylu divadla Semafor. Každá povídka pohladí i pobaví.

Lenka4
01.04.2020 4 z 5

Náramné čtení. Každá povídka připomíná náramek s drahokamy vtipného nápadu, důvtipné slovní hříčky, či vybroušené pointy. Jen spojovací články jsou z obyčejného kovu. Dílo sice drží pevně pohromadě, ale už tak skvostně nezáří.

-Nikola-
19.03.2019 4 z 5

Člověk je hrdý, že je Čech, když vidí, jak si někdo takhle hraje s jeho mateřským jazykem, jak plně dokáže využít každé kudrlinky, každého zákrutu. Tento dojem pak upevňují i ilustrace, hraní si s písmem a využití celého rozsahu stránek. Člověka pak už baví si jen knížku vzít do ruky, listovat jí a pást se očima. Pěkná práce. Některé povídky byly samozřejmě mému srdci blíž než jiné, ale knihu jsem si opravdu vychutnala. Mohu jen doporučit.

DiskretniBarman
25.09.2018 4 z 5

Více i méně vtipné jednohubky, zhruba ve druhé polovině tomu ale podle mě už trochu spadne řetěz.

allebra
23.01.2016 4 z 5

Různé povídky s jemným humorem, příjemná záležitost.

vanaj
08.03.2012 4 z 5

Krátké vtipné úvahy a povídky na nejrůznější témata. Některé taxty byly později nahrány v podání herců Semaforu.
Útlá knížka, která rozhodně zpříjemní dlouhou chvíli.