Nový měsíc

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost.
Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12115/novy-mesic-vydani-12115.jpg 3.53131

Stmívání (2.)

New Moon (2006)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont
Více informací...

ufounek173

ZA MĚ-LÍBÍ SE MI VÍC POSTAVA JACOBA,TAKŽE MĚ SE LÍBILA.

PinkAlicorn

Je hloupé stále srovnávat jednotlivé díly sérií, ale přidávám se k těm, co tvrdí, že tento díl byl nejhorší. Ta zápletka, jak Edward odjel kvůli tomu, aby ji ochránil mi přišla hrozná a od té doby ho taky nemám ráda. Na druhou stranu mě bavily části s Jacobem, byl to sympaťák a až do předposledního dílu jsem jim s Bellou držela palce. Skoro mě mrzelo, že se vrátila k Edovi...

plocovam

Po prvním díle jsem byla nadšená, ale tento díl byl nudný. Vadilo mi, že tu chyběl Edward. Po prvním díle jsem se do něj zamilovala a tady byl opravdu málo. Naopak mi hrozně vadil Jacob. Ale i přesto se těším na další díl. :)

An52imal

Asi nejslabší z celé Twilight ságy.

dancadragneel

Pro mě nejlepší díl, poněvdž byl Edward vyměněm za úžasného Jacoba, který se v polovině knihy začal měnit. Rozhodně krásný díl, který byl zkažený příchodem Edwarda. :)

Kačkaknihomol

Této knize by nevadilo být o 100 stránek kratší, protože to pak začíná být uspávající. Myslím, že kdyby tato kniha neexistovala, sáze by to nějak zvlášť neuškodilo. Kniha je o uřvané Belle, která má díru v srdci a její jediný lék je vlkodlak Jacob. Z nudy mně vytáhla Alice a už jsem si myslela, že ten konec bude aspoň dobrý, ale na konci mně čekalo jen klábosení s Volturiovými. No, aspoň že už je Bella vyléčená, další řvaní bych už nesnesla. :(

venacava

Četla jsem to tak před 5 lety a nemůžu si vzpomenout o čem přesně je druhý díl a to jsem viděla i film. Přečetla jsem tento díl, ale nějaký hlubší zážitek postrádám.

MartinaPri

Na první díl to rozhodně nemá. Místy je to dosti vleklé, ale i tak jsem si knihu užila :)

ufounek173

Líbí se mi i film,ale knížka je knížka.

Bella1

Nádherná romantická knížka!

whiolet

Četla jsem knihu,protože mě zajímalo proč je kolem toho takové šílenství. Nebavila mě, přišla mi jednoduchá

maky5083

Tohle bude můj druhej komentář k téhle knížce a to proto,že se můj vztah k ní změnil. Předtím to s ní bylo jako se mnou a s rajskou: nemám jí ráda, ale jednou za čas se stane, že na ní mám dost chuť (ha ha teď jsem byla moc vtipná). Ale teď se to změnilo a tenhle díl jsem si dost oblíbila, hlavně ten konec.

DragonLover
11. lednaodpad!

Připadám si, že křivdím prvnímu dílu, který jsem ohodnotila stejně, jako druhý - nižší hodnocení tu však není, tak co už já s tím. Sama jsem se tomu divila, ale poté, co na scénu nastoupila smečka takzvaných vlkodlaků, jsem vlastně ještě s láskou vzpomínala na zubatá třpytivá sněžítka, které ze záhadných důvodů autorka označuje za upíry. Bella jakožto hlavní hrdinka nesympatická, ufňukaná, a vlastně, měli ji poslat domů a bylo by hotovo. Aspoň by tím skončilo utrpení nevinných čtenářů. Takhle jsem měla chuť vzít si ji za vzor a v důsledku čtení tohoto "veledíla" skočit z útesu.

PS. Po krátkém uvažování jsem dospěla k názoru, že lepší bude z útesu hodit tu knihu.

tatafa

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

Kája5951
28.12.2016

Tenhle díl byl mnohem slabší než ten první.

hana4834
08.12.2016

podle mě je tento díl moc na táhlý

Pavlačinka
29.11.2016

První díl byl krásně plynule romantický, druhý díl je až moc jasně psaný pro -náctky, které se potýkají s prvním rozchodem a bolavým srdcem.. Nevím, jestli jsem to tehdy taky tak vnímala (jako největší tragédii, konec svého života..), ale z odstupu mi to přijde přehnané.
Ale knížka se četla krásně, nedovolí vám ji odložit a skoro vás i lehce donutí fandit Jakobovi, který se tak moc snaží být pro Bellu něco víc.. Návrat Edwarda je překvapivý a nedůvěřivé chování Belly je krásně popsané.. I když je nakonec tou stejnou zamilovanou blbkou, co je ochotná pro svého kluka udělat cokoliv....

haki34
16.11.2016

Pohadka pro vetsi holky... Oddechove cteni, kdyz chcete provetrat hlavu. Akorat nutno se nepozastavovat nad nelogicnosti deje, podivnym a nekdy hloupym chovanim zejmena Belly ;) napsano dobre...pobiti k cteni dalsich dilu, zkratka chcete vedet jak pohadka dopadne

ivca3710
14.11.2016

Rozhodně lepší, než první díl. V knížkách nemám ráda Edwarda a mám ráda Jakoba, ale ve filmu Edwarda miluju, ale Jacoba moc nemám ráda :D.. logika

Beatrisie
28.10.2016

Zajimave kolik veci ve filmu zmenili :D
Jsem rada ze cdlou ságu konecne ctu. Uz jen z principu

natuska11
23.10.2016

Stmívání bylo malinko lepší , ale i tak pořát super knížka.

KateChatt
15.10.2016

Jediná věc, která mi na knize tolik vadí je Bella (je tak hrozně pitomá, ufňukaná a nudná... ugh).

adlak
08.09.2016

Knížka je knížka. Druhý díl se od první liší tím, že Edward ve snaze ochránit svou Bellu opouští a do popředí se dostává (ve filmu úžasný herec s úchvatným tělem) vlkodlak Jacob, ve kterém Bella nachází útěch a odreagování od zlomeného srdce.

kejss044
06.09.2016

Malinko slabší než první díl, ale i tak skvělé :)
Rvu si vlasy za to, že jsem se vůbec dívala na filmy a ještě před knihami :(

-Endy-
21.08.2016

Občas zkrátka nechcete číst zahloubané, filosofické a moralistické myšlenky-rozvíjející, patetické bichle o nesmrtelnosti chrousta...občas si prostě chcete oddechnout nad upírem opuštěnou blbkou, jejíž sexy mladší chci-být-více-než-kamarád vlkodlak jí nabízí útěchu ve velmi hřejivé náruči :)

lenka2232
07.08.2016

Kniha je úžasná, jako všechny z této ságy. Moc doporučuji a určitě si všechny přečtu znova.

kacirek55
02.08.2016

Ač se na serii sneslo mnoho hanlivých komentářů, stále je to velmi poutavé čtení na letní období. Čtu během pěti let podruhé a pokaždé si v tom najdu něco jiného co mě zajímá a co mě baví. Knihy jako jsou tyto představují ikonicke okamžiky a to jak v historii knihy tak i filmoveho zpracování.

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)

Venny345
10.07.2016

Opět krásná kniha. Jsem ráda, že si Bella i po tom všem vybrala Edwarda. Přijde mi, že Jacob je hodně vtíravý.

niknikita
03.07.2016

Tak moc mi tam scházel Edward Cullen, že jsem měla co dělat tenhle díl dočíst, ale konec dobrý - naštěstí:-)