Stíhači 2

Stíhači 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509218/bmid_stihaci-2-iTd-509218.jpeg 2 1 1

Nasledujúci deň, po exhibičnom zápase, prezident klubu prizve kapitána Stíhačov Mrkvu do nového projektu. Mrkva sa projektu chopí s jemu vlastnou nápaditosťou, spontánnosťou a húževnatosťou rodeného organizátora. V jeho úsilí ho, pochopiteľne, podporujú zvyšní členovia prvej päťky tímu – jeho priatelia Okruh, Depka, Cesnak a Ruža. Tentoraz sú však Mrkvove nápady príliš veľké aj na ich vkus... Tak ako v knihe Stíhači, ani v jej pokračovaní nechýba akcia, humor a pevné priateľské vzťahy v prostredí, ktoré vie ponúknuť oveľa viac, než „len“ hokej.... celý text

Knihochod
29.01.2023 2 z 5

Moje srdiečko radosťou poskočilo, keď dostalo informáciu, že bude mať opäť možnosť stretnúť sa s Mrkvom a odtatnými Stíhačmi pri ich dalsom dobrodružstve z hokejového prostredia.

Postavám, či už ide o Stíhačov alebo ostatných, rozhodne nemám čo vytknúť a rovnako ani humoru, ktorý mi krásne sadol do nôty, takže som sa pri čítaní neraz aj schuti zasmiala. Avšak celková zápletka mi akosi nepasovala.

Nech som sa snažila akokoľvek a akokoľvek si nahovárala, že predsa len ide o fikciu, kde sa fantázii medze nekladú, nedokázala som sa zbaviť pocitu, že Janko zablúdil do sci-fi žánru, keďže to, čo sa v knihe dialo, vzhľadom na prostredie, v akom sa dej odohráva, mi skrátka a jednoducho prišlo nereálne a nedokázala som sa s tým stotožniť.

Takže áno, veľmi ma potešilo opätovné zhľadanie sa so Stíhačmi, avšak príležitosť, pri akej naše stretnutie prebiehalo, by mohla byť aspoň kúsoček reálnejšia.

Každopádne, pokiaľ ste si prvú knižku zamilovali, určite siahnite i po druhej. Možno sa vám bude páčiť viac ako mne.

Ján Spišiak
slovenská