Štěstí na dosah

Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Podaří se jí najít svoje štěstí? Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/172748/stesti-na-dosah-172748.jpg 270
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

malinkamajinka

SPOILERY!!!!!
Kniha... klasická dívčí "slátanina". Omlouvám se že jsem to tak nazvala ale je prostě bylo jasné, co se stane když potká Harryho a že se do ní zamiluje. Ale jsem ráda za ten konec. Nečekala jsem to. To tu knihu zachránilo od toho, abych jí dala pouze jednu hvězdu. Je to krátká oddechovka, spíše pro dívky 13- a nebo fanynky 1D.

januska123

Knížku jsem přečetla jedním dechem, a také jsem brečela když se zabila v letadle,ale ten konec o tom probuzení by chtěl více rozvést peotože nejdřív jsem nevěděla co se vlastně stalo a musela jsem si to přečíst i s tím začátkem. Ale jinak opravdu pěkná knížka.

barca3521
09.08.2016

Knihu jsem přečetla za jeden jediný den, bylo v ní mnoho emocí, ale když jsem se dočetla k pasáži s pádem letadla, začala jsem brečet. Brečela jsem celou dobu až do té doby,co jsem zjistila,že to byl jen sen, byla jsem na autorku vcelku naštvaná...

stepankaskopova
26.06.2016odpad!

(!!Recenze obsahuje spoilery!!)
Tato kniha mě - stejně jako téměř všechny slečny tady - rozsekala, ovšem trochu jiným způsobem. Pominu-li, že Irenne je nejdokonalejší, nejkrásnější, nejroztomilejší, nejlepší zpěvačka a tak dále.. tak je také ta nejsebestřednější, nejnamyšlenější, nejtupější a nejodpornější hlavní představitelka knihy s jakou jsem se kdy setkala. Ostatně je přesně taková, jako její autorka. Připadá mi, jakoby tato kniha vznikla jen proto, aby si tahle šestnáctiletá kráska pohonila ego a všem okolo vtloukla do hlavy, že ona je nejdokonalejší bytost pod sluncem. Některé pasáže, kde se Irenka vychvaluje do nebes, mě opravdu dostaly a válela jsem se u nich smíchy. Opravdu nechápu spojení deníku s ich-formou i jejích kamarádu - kteří tam jsou v podstatě jen proto, aby vychvalovali Irenku - a pádem letadla a smrtí naší bezchybné Irenky. Kniha opravdu stojí za to. Všichni si ji kupte, protože takový odpad jste ještě jistě nikdy nečetli. Měj se krásně Irenko a od psaní knih se prosím drž co nejdál :-) děkuji.
PS. Jako ostatní tady si taky odnáším z přečtení této knihy hluboké následky.

katerina0728
23.04.2016

K této knížce jsem se dostala dnes a už ji mám přečtenou, neodtrhla jsem od ni zrak, což znamená, že se mi opravdu moc líbí. Když jsem ji četla, prožívala jsem to společně s Irenou. Doporučuju ji všem. :-) :-) :-)

klarinet02
04.04.2016

Tato kniha mě opravdu rozsekala a odnesu si následky na hodně dlouhou dobu opravdu velmi pěkně zpracovaná kniha. Klobouk dolů.

blackcoffee
08.01.2016

Divím se, že autorce knihu vůbec vydali, podle mého názoru je to podprůměrná fanfiction, kterých na internetu, popřípadě wattpadu najdete mraky, a kolikrát mnohem lepších a čtivějších, než je tento výtvor.

Odložila jsem knihu několik stránek před koncem, a že bych o něco přišla, to si nemyslím, kniha neměla žádný převratný děj a nijak mě ani nelákalo vědět, jak to celé dopadne. A co jsem tak četla recenze, opravdu jsem o nic nepřišla, protože to prý bylo horší, než to co tomu předcházelo.

Při oslovení "Irenka" jsem si div netrhala vlasy, ona není jen nesympatická a naprosto bezosobnostní postava, ona je taky učebnicovým příkladem Mary Sue, patrně silně inspirovaná samotnou autorkou.
Tady je přesně hezky vidět, že FF by měla zůstat jen a jen internetovou záležitost, jelikož od knihy už přece jen čekáte trochu víc...Byl by takový problém vymyslet si vlastní postavy?

Ta jedna hvězda pro to, že odpadem hodnotit nechci, a za tu nepatrnou snahu. Nic víc se na té knize vyzdvihnout nedá.

Anet17
02.01.2016

Tato kniha se mi velmi líbila a hodně jsem se do této knihy vžila.

Lily79
27.12.2015

Kniha mě bohužel nijak nezaujala. Pro mě z toho nic neplynulo, bylo tam výrazně popsáno o čem dívky "tajně sní".
Odložil jsem jí po pár stránkách, ale na druhou stranu musíme brát v úvahu že je to autorčina první kniha, takže plně doufám že příští knihy budou lepší a lepší:).

i.love.books@
23.12.2015odpad!

Hrozná kniha, kámoška my ji včera dala k Vánocům protože ví že mám ráda sladárny a tohle byla mega sladárna. Knihu jsem včera dočetla. SPOILER: Když jsem se dočetla k letadlu řekla jsem si, že to bude jedna z těch knih se špatným koncem a začala prostě brečet a když jsem dočetla k tomu, že to byl jen sen brečela jsem ještě víc. :(
Možná bych to ukončila po tom pohřbu a nebo už po tom co jí dovolili individuální studium na té konzervatoři.

MíšaK.
30.11.2015

V prvopočátku musím říct, že přestože to byla spíš fanfiction, mě to bavilo. Na můj vkus většina knihy mírně sladký, myslím, že bych konec nechala bez probuzení ze snu. Bylo by to rozhodně zajímavější. A pokud ne, poslední část (probuzení) trochu rozvést. Nejdříve jsem nevěděla, jestli se opravdu probudila. Taky bych nenasazovala sebe, jako hlavní hrdinku. Už jenom ze ztráty jakého si soukromý. Přes to všechno to byl hezký příběh na tak mladou a nezkušenou autorku. A věřím, že se to bude jen a jen zlepšovat.

Terinka22
16.09.2015

Tahle kniha se mi moc líbí. Autorce se hodně povedla, což vzhledem k tomu, že je to její první kniha, je vážně skvělé. Zároveň je to cesta, jak se o Iren Petříkové dozvědět více. Nejvíce mě překvapil ten konec, kdy hlavní postava zemřela v letadle a pak úplná perla bylo, když jsem se dočetla, že celý příběh byl vlastně sen. Dojalo mě to a zároveň i dostalo, protože jsem to opravdu nečekala. Na to, že nejsem zrovna fanynka 1D, tak jsem si knihu opravdu zamilovala :)

Mončičák1234
22.08.2015

Kniha se mi velice líbila. Líbila se mi tak moc, že jsem ji přečetla několikrát. Vím o tom, že to Irena Petříková nenapsala ze své vlastní fantazie, ale i tak mě její způsob psaní hodně zaujal. Myslím, že kdyby se rozhodla napsat další knihu, nebyla b to chyba.

1v8na
15.07.2015odpad!

Spoiler - Knihu jsem ani celou nedočetla. Na můj vkus to byla moc velká náhoda, že do kavárny, kde hlavní hrdinka pracuje, přijde kluk z nějaké známé klučičí kapely a zrovna se zamiluje do jedné z baristek, která po něm vzdychá už od dětství.
Vůbec mě to nebralo!

Knihoholka:'33
05.03.2015odpad!

Dámy a pánové, představuji vám brak roku... Počkat, ne roku, ale celého století! Absolutně nedokážu pochopit, jak někdo mohl tuhle "knihu" vůbec vydat. Ani by nevadilo, ze je to původně fan fiction, četla jsem jich spousta, a některé byly napsané vskutku brilantně. Ale nikdy jsem necetla takhle hroznou. Napsané je to tak infantilním způsobem, že se vám chce zvracet. Při slově "Irenka" jsem se pokaždé otřepala. Je to tak strašně... sladké a trapné a.. Autorka si za tohle zaslouží veřejný výprask na Václavském náměstí!

Barča 008
10.02.2015

Napadá mě mnoho přídavných jmen, kterými knihu ohodnotit, a jelikož se jich většina vzájemně vyvražďuje, volím zlatou střední cestu... :)

violet1313
02.02.2015

nečetla jsem knihu sice celou, ale i tak to stačilo. Ano, psaná není rozhodně špatně, autorka má talent, ale myslím, že spousta holek i kluků jasně pozná, že jde o fan fiction na 1D....

Nemůžu se zbavit pocitu, že FF se má psát pouze jako zábava a neměla by se vydávat...stalo se to s AFTER, děje se to znovu u této povídky a rozhodně nebudou jediné...

Kdyby jste projeli internet, najdete tisíce povídek a "knih" na stejné téma a některé z nich jsou lepší.... Nebudu říkat, že to autorce nepřeji, jen mi prostě nepřijde fér takto vydělávat na jméně slavné osobnosti....

BojácnéKuře
18.01.2015odpad!

Tohle bylo něco strašného. Vážně, nemám slov.
Knihu doporučuji spíše fanynkám 1D, ale to já rozhodně nejsem, takže knihu musím hodnotit odpadem. :(

en.bee
29.12.2014

Je to mladá autorka ak bych zas nebyla tak zla, tři hvězdičky. Třeba se autorce splní to, o čem psala :D

zayin4644
03.11.2014

Harry je gay! Lol

Kate99
18.08.2014

Upřímně...
Někdo se tady ohání autorčiným věkem. Paolinimu bylo myslím stejně, když vydal Eragona, a i když ten taky není dokonalý, rozhodně je lepší, než tohle. Tohle byl spíš takový pokus zvýšit si popularitu, řekla bych.
Z příběhu přímo čiší absurdita a popsání hlavní postavy jako bohyně mě taky přivádělo k zoufalství.
S tvrzením, že tohle je vhodné spíš jako fanfiction na blog, souhlasím.

bobulka999
05.08.2014

Možná to bylo nereálné ale vemte v úvahu,že autorce bylo 16 let když tu knihu napsala. ;) Já osobně bych to takhle napsat nedokázala. Zkoušela jsem psát příběhy a tomuhle by se nevyrovnaly. :D

Majča Mishix
02.08.2014

Luxusní knížka!! Doporučuji!! Ponoříte se do toho a doopravdy je to vážně mega hustě dobrý!!

Fortuna
02.08.2014

Víte, k tomuto vážně není co dodat. 1* za to, že zásadně nehodnotím odpadem!

muffkrcma9
14.07.2014

Směji se komentářům a hvězdičkám… vazně? Zatimco u toho většina brečí já prskám smíchy…

pavlina98
22.06.2014

Knížka byla hezká, ale konec mě trochu zklamal :)

tinka99
10.06.2014

Knížka se mi líbila...měla jsem ji za 2 dny přečtenou, ale mrzelo mě na ní několik věcí:
1) přišla mi až moc vymyšlená, nereálná....možná kdyby autorka zvolila jako hlavní hrdinku někoho vymyšleného, bylo by to o trochu lepší.....ale byl to pěkný příběh..:-)
2) ten konec...dokonce jsem se rozbrečela....:'( v tu chvíli mi bylo Harryho líto...
3) jména kluků ze skupiny.....jakej Zack?...možná to bylo úmyslně, ale stejně mě to mrzí....ikdyž nejsem posedlá 1D (jen se mi líbí některé jejich písničky), tak jsem si toho všimla..........
Ale i přes všechny nedostatky KLOBOUK DOLŮ!!!! Na to, že bylo autorce pouhých 16 let, když knížku psala, je to dobré dílko:-)

dqenisa
29.04.2014

Sla jsem do knihovny a tohle tam objevila. Jo libilo se mi to a myslim,ze tohle by chtela kazda holka. Ten konec mi prisel trochu divny, ale rozhodne pohodove cteni.

Kabi
27.03.2014

Takové fajn čtení - oddychovka

Theny2900
23.03.2014

První a předpokládám, že jediná knížka u které jsem se kdy rozbrečela :´(