Šťastný Jim

Šťastný Jim https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1957/bmid_stastny-jim-ipV-1957.jpg 4 459 92

Tento humoristický román vypráví o mladém vysokoškolském učiteli Jamesu Dixonovi, který se bouří proti konvencím a vysoce postavenými lidmi opovrhuje, ale zároveň s nimi musí vycházet, aby nepřišel o místo. Kniha vtipně vykresluje atmosféru románů rozhněvaných mladých mužů, pro kterou je vzdor vůči konvencím tak charakteristický.

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Svoboda

Lucky Jim , 1954

BARBARRKA
05.03.2013 5 z 5

Tuhle knihu mám od prvopočátku ... tedy od prvního přečtení, nesmírně ráda. Patří k mému "zlatému fondu" knih,, po kterých sahám, když si chci spravit náladu a potřebuju tzv. utěšit při vlastních trablech. Zasměju se, zamyslím a začnu zase doufat, že se to i u mě nakonec spraví. V prvotním nadšení jsem se vrhla na veškerou dostupnou tvorbu K. Amise, ale už to nebylo ono. Šťastný JIm je prostě vyjímečný.

denpek
15.02.2013 5 z 5

Moje "záchranná knížka" již od rané puberty, kterou jsem se utěšoval po milostných neúspěších ;-)
Dodnes mě pobaví, potěší a dodá naději...

krab
19.10.2012 3 z 5

mně se nejvíc líbily popisy těch jeho ksichtů :D

Elyv
09.10.2012 2 z 5

Musím se přiznat, že knihu s tak nesympatickým hrdinou jsem ještě nečetla. Nemít to jako povinnou četbu, určitě bych se raději vrhla na něco jiného.

Violetti
09.05.2012 4 z 5

Páni, to je ale smolař! První slova, která mě napadla po pár úvodních eskapádách a trapasech Jimmi Dixona. Amisův styl psaní je místy trošku těžkopádný a méně čtivý (možná vinou překladu?), ale to ve výsledku vůbec nevadí. Jim Dixon je jednoduše postava, kterou si snad každý oblíbí a jeho příhody jsou úsměvné (možná méně než jsem čekala) a vcelku milé. Šťastný konec je trošku klišoidní, avšak v podstatě neškodí. Celkem milá záležitost.

aannyy
15.03.2012 3 z 5

Tuhle knížku jsem četla, protože ji potřebuji k maturitě. Nečetlo se to ze začátku dobře, chtěla jsem to vzdát a vyměnit za jinou, ale nakonec se toho vyklubalo hezké počtení, docela se to rozjelo.

kapllu
24.10.2011 2 z 5

Přiznám se, že ze začátku se mi nečetla právě lehce. Kdybych měla v zásobě jinou četbu, nejspíš bych ji ani nedokončila. Nakonec se z toho vyklubalo vcelku příjemné počtení. Dixon má štěstí a Paní Štěstěna musí mít s Dixonem moc a moc práce, když ho pořád vyhrabává z jeho trablů.

janacheca
04.10.2011 4 z 5

Čtivá a bezstarostná knížka, která Vás nechá v dobré náladě. Navíc se přesvědčíte, že problémy v zaměstnání se týkají každé doby a asi i každé profese. No a jako bonus vcelku šťastný konec.

dmc
27.09.2011 5 z 5

Skvostná kniha, která nepřestává bavit ani po několikátém přečtení. Dixon je sympaťak a dost lidí se v něm tak trochu možná pozná :-)

Flooper
18.04.2011 4 z 5

Ze začátku jsem si těžko zvykal na styl psaní Amise. Poté jsem se už jen bavil, knížka je to dokonalá a Dixon je frajer.

Habet
26.03.2011 5 z 5

Je to dobrá kniha. Výtečná. Vzpomenu si na ni pokaždé, když se před nějakým mluveným projevem pokouším opít... :-)

Aniicka
30.11.-0001 4 z 5

Štěstí Jimi Dixona už je fuk, pomalu zakončuje v kabaretu.....