Jakeův problém

Jakeův problém https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77491/bmid_jakeuv-problem-aW2-77491.jpg 4 63 20

Příběh šedesátiletého oxfordského docenta, kterého omrzel sex. Ztráta zájmu o druhé pohlaví ho však nezbavuje povinnosti uspokojovat sexuální požadavky své ženy a proto je přinucen vyhledat lékaře. Podstupuje nejrůznější léčby, které autor popsal velmi poučeně a navíc s humorem jemu vlastním. V průběhu celé anabáze se hrdina zvolna dopracovává názoru, že se již nadále nenechá tyranizovat společenskými normami sexuální revoluce a výsledky dlouhodobé léčby je jeho proměna z misogyna v misantropa.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Jake's Thing , 1978

Kabuky
30.03.2024 5 z 5

Velmi zajímavá kniha.

PetrCepek
02.02.2023 4 z 5

Když jsem tuto knihu četl před čtyřiceti lety coby student poprvé, spoustu věcí jsem nechápal. Dnes už Jakeovým potížím rozumím, takže jsem při opětovné četbě netápal. Román hodnotím na 3 a půl hvězdy plus půlhvězda za chytrý doslov Michaela Žantovského.

PS - Od ledna zkouším postupně přečíst - pěkně popořadě od Amise až po Zweiga - všech 46 knih ze skvělé odeonské edice Galerie moderních autorů. Taková čtenářská výzva, jen trošku početnější.

Bakana
25.12.2021 3 z 5

Šťastného Jima miluju, má vtip a spád a Jim je rozhodně stylový borec. Proto jsem nepochybovala, že Jakeův problém bude stejná liga, ale bohužel jsem se spletla. Jake je oproti Jimovi slabý odvar, možná proto, že je o generaci starší. Ano, je to jasný anglický humor a párkrát jsem se i hlasitě zasmála, ale už to holt není ono.

katushah
21.11.2021 2 z 5

Tak tahle kniha mi bohužel moc nesedla. Nemám ráda tento suchý anglický humor.

vendy246
19.07.2020 3 z 5

Šedesátiletého vysokoškolského profesora Jakea přestal zajímat sex. časem pochopil, že ho přestaly zajímat ženské. Manželka, která trpěla milostné ochlazení odešla poté, co jí došlo, že Jakea nezajímá ani jako člověk. Napsáno velmi kultivovanou řečí, hodnou profesora. Oceňuji kvality díla, ale četla jsem snad půl roku.

sirojezkin
17.08.2019 1 z 5

Chvílemi dost vtipné, až jsem se smála nahlas, ale jinak zdlouhavé a nezáživné.

Vidlička
24.04.2019 4 z 5

Šťasný Jim po 25 letech (ne doslova). Cyničtější, otupělejší, ale stále se vzpírající čemukoliv, co je mu nuceno. Vyhraje?

Nádherný rozbory ženských, s kterými mi padl do noty - taky nás v podstatě nesnášim (né že by chlapi byli nějaký supermani, ale...).

Knížka na první "počet" ne tak humorná, přesto Angličan se nikdy nezapře, že. Amis je prostě další můj spisovatel.

pkweb.eu
14.06.2016 3 z 5

Byl to dárek k nějakému nákupu. Přečetl jsem do necelé poloviny, nakonec však odložil. Ne, že by to bylo špatné (několikrát jsem se od srdce zasmál), ale dal jsem přednost jiným knihám.

witko
27.12.2014 1 z 5

Dlouho jsem se nutil knihu vůbec dočíst. Nebavila mne a byla to pro mne otázka cti ji vůbec dočíst do konce.

Koňadra
09.12.2014 4 z 5

Niekedy ma znervózňovala určitá predvídateľnosť jednotlivých situácií, ale inak musím povedať, že ak máte cit pre anglický, skutočne dobre vysušený humor, tak áno, je ho tam nadostač. Žily by som si pre túto knižku nepotrhal, ale určite sa oplatí prečítať.

Modrina
11.11.2014

Čekala jsem suchý anglický humor, ale jsem cca v 1/3 - a zatím nic. Hodně mě to nebaví, takže odkládám ad akta. Třeba se k tomu někdy vrátím. Nicméně - Zápisník majora Thompsona to bohužel opravdu není..

vysypanel
21.09.2014 5 z 5

Kdo není naladěn na Starou dobrou Anglii ať tohle nečte! Ale pro nás, milovníky je to skvělé. Suchý anglický humor vyvolává v naprosto nečekaných situacích potřebu se smát nahlas :-)
Popisování poměrů na prastaré koleji v Oxfordu jen utvrdilo můj dojem ,že "Splendit Izolation" byla lepší než současné "Multikulti" .

Zorka
26.12.2013 3 z 5

Trošku smutná ironie, s absurdními partiemi a mnoha paradoxy života. Kniha chvílemi působí "lacině", chvílemi je ale vážná a dokonce vážená... Chvílemi člověka strhne a chvílemi dokonale nudí. Závěr je překvapivý, přestože by mohl být vlastně očekávaný...

DannyBlakely
15.08.2013

myslela jsem, že mě ta knížka bude hodně bavit, ale opak je pravdou.. nějak ani nemám chuť ji dočíst a to jsem už cca v půlce.. zatím jsem ji tedy odložila a zkusím to někdy příště, až se budu hooodně nudit..

ajaworld
20.03.2013 5 z 5

Tohle je tedy vážně prima čtení. Moc jsem se pobavila a byla zvědavá, jak to dopadne. No, překvapivě :-) :-) :-).
Ty jejich senzuálně zacilující terapie negenitální a genitální, to je tedy něco, stejně tak přístoj menzurátor :-) :-) :-). Neméně šílená je jakási skupinová psychoterapie zvoucí Dílna .-). Jake je vážně prima jizlivý chlap, co hodně vydrží :-)
Jsem ráda, že mi byla knížka doporučena, sama bych na ni asi nenarazila.
Určitě se jedná o inteligentní suchý anglický humor

Souhlasím s předchozím příspěvkem - nečíst v MHD !!!! - neboť hrozí nezadržitelný smích.

vegetArien
26.10.2012 4 z 5

Jake Richarson jako JIm Dixon po pětadvaceti letech, pořád stejně rozhněvaný, i když už ne mladý, muž. Jen je škoda, že jeho hněv se za ty roky nepřetransformoval do konstruktivnější emoce, že se pořád tak trochu topí v tom, co ho vlastně tak irituje a že nakonec úplně rezignuje.

Hellboy
08.09.2012 5 z 5

Hlavní hrdina Amisova románu, šedesátiletý oxfordský profesor Jake Richardson, si mě získal již od prvních stránek svou naprosto neuvěřitelně ironickou povahou - chlápek neustále komentuje idioty, kteří ho obklopují a pronásledují na každém kroku, neustále trousí sžíravé poznámky a celkově má dokonale prohnanou povahu. Asi nejvíc mě na knize fascinuje, nakolik je podobná skutečnému životu, především ve své nepředvídatelnosti, neuspořádanosti, chaotičnosti - nikdy není možné odhadnout, co si kdo myslí, kam vlastně směřuje, co se stane v další kapitole. Obyčejný příběh obyčejného člověka, kterého strašně štvou idioti a možná proto je má všude kolem sebe... 90 %

Marianka78
26.06.2012 5 z 5

Kniha,dalo by se říct,čte se sama.Je vtipně napsaná,než čtenář přijde na to,že tady je problém a jak to vlastně dopadne?PŘEKVAPENI!!!!!! Kniha je lehce napsána a žádné běháni kolem.Tvrdohlavý,paličatý Jak snaží se odlidnit a být sám se svým problémem ale pák se pokusí najít pomoc u odborníků.Krásně a perfektně popsán manželský vztah.Já dávám přednost válečné literatuře ale tady tu knihu určitě budu čist jěště jednou.

superrodina
27.04.2012 5 z 5

Jízlivé, pichlavé, úžasné... Pokud to budete číst někde mezi lidmi, tak je možná vyděsíte nahlas nečekaně vyprsknutým smíchem... :-DDD

tapuz
12.04.2012 3 z 5

Tento román u nás vyšel někdy v 80. letech pod názvem Jakeův problém.

humor anglická literatura senioři

Kingsley Amis