Chci to hned

Chci to hned https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1956/bmid_chci-to-hned-z2A-1956.jpg 4 38 4

Román sleduje osudy Ronieho Applearda, který se připlete do snobské společnosti kvůli své lásce k dívce Simoně Quickové, která trpí sexuálními problémy. Přestože je jejich vztah zprvu založen na fyzické přitažlivosti a přitažlivosti Ronieho k Simoniným penězům, oba se do sebe zamilují. Je tu však problém – Simonini rodiče rozhodně tento vztah neschvalují...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

I Want It Now , 1968

Tony86
18.12.2020 2 z 5

Po skvělém Šťastném Jimovi jsem si myslel, že Amis bude můj oblíbený. Tohle je skoro ztráta času a papíru; jakoby autor prostě MUSEL něco napsat. Nějakou hloubku jsem v tom nenašel a na dovolenou bych to už vůbec nebral.

pepa4081
15.10.2017 3 z 5

Knížka o namyšlených milionářích a lásce. Hlavnímu hrdinovi jsem začal trochu fandit až ke konci knihy. Ona mi přišla úplně pitomá, ale konec byl fajn. Už jsem četl humornější knihy, ale pár lepších míst tam je. Uspokojivé.

babicka_amalka
18.02.2017 4 z 5

mám Amisovy knihy ráda, takže jsem přečetla i tohle; i když to nedosahuje nejvyšších kvalit, jako doplnění k těm povedenějším není přečtení ani téhle knížky ztrátou času;

Falquar
30.10.2014 3 z 5

Co si budeme namlouvat, dokonalé to není, a hlavní hrdina, který zřejmě myslí kolenem (nebo něčím v té oblasti zhruba), mě taky nijak zvlášť neokouzlil. Ale nápad to má (se spádem už je to trošku ošemetnější) a vyjadřovat se autor umí, to tedy ano, takže i takový suchar jako já občas vyloudil nějaké to pousmání nad plánováním náhodného setkání nebo upřímným a oduševnělým krčením obočí (které jako by z opravdické talk show vypadlo - den po přečtení jsem viděla tu Krausovu besedu, následoval opožděný záchvat smíchu).
Co mi naopak vadilo velmi, byla nepřítomnost nějakého vyvrcholení (ne, to není dvojsmysl, kdejaký poeta by knížku překřtil na oslavu peněz, sexu a whisky s ledem), k němuž příběh měl spět a taky spěl; ale jak se říká, skutek utek. Tu slabou náhražku, kde si do držky sice dali, ale ne ti správní lidé, si pan Amis může strčit za klobouk. (Ani ten slušný konec to už nezachránil.)
Shrnuto a podtrženo, Chci to hned ve mně "chci-to-hned" pocity nevzbudilo, avšak do háje zelenýho to zabloudilo až potom, co veškerý náboj vyšuměl díky - dle mého - zpackanému vygradování.

sex anglická literatura

Kingsley Amis