Šťastně až navěky?

Šťastně až navěky? https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509383/bmid_stastne-az-naveky-cue-509383.jpg 4 295 295

Feel-good fantasy, ve které se mísí artušovské legendy s LGBTQ+ tematikou. Arek byl předurčen, aby zachránil království Ere před ďábelským vládcem. Co však přijde potom, až se mu to povede? O tom nikdy nepřemýšlel, ale teď ho to celkem pálí. Na popud své družiny totiž po padouchově skonu přijme královskou roli, která má háček: do Arekových osmnáctin musí na bílém koni efektně přicválat budoucí choť, jinak je po Arekovi. Osmnáct mu bude za tři měsíce – a to je dost málo na objevení životní lásky. Co když ji ale má celou dobu před očima?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

So This Is Ever After , 2022

alexvera
22.04.2023 4 z 5

"Laskavost není slabost."

Aaaach tohle bylo tak moc krásný čtení! Pocitově stejně jako Legendy a Lattéčka (česky vycházejí v půlce června), prostě kniha u které se cítíte dobře, pohladí Vás po duši a po jejím dočtení se cítíte zkrátka blaze.

Velkým plusem je, že příběh tu začíná ve chvíli, kdy klasické příběhy končí, tedy ve chvíli kdy je zlosyn zprovozen ze světa a všichni se radují. No to je sice hezké, ale co dál, když princezna ve věži je už nějakou dobu mrtvá.
"Právě jsme v jedné věži objevili mrtvolu právoplatné dědičky trůnu a já se tak trochu jmenoval králem.."
Máme tu nového krále Cizrnové říše - Areka a jeho partičku potrhlých zato věrných kamarádů a kletbu pro nového vládce, který si zkrátka musí najít spřízněnou duši nebo se vypaří.
Bez vyzrazení všech milých situací by se dalo napsat, že tento příběh má spoustu úsměvných, zábavných ale i trapných momentů, obludu v příkopu a mazlíčka z pekla. Ale hlavně že "Svět by byl fajn místo, kdyby spolu lidi zkrátka více mluvili.".

Adele02
22.04.2023 4 z 5

Praštěná komedie o tom, co vlastně dělají ti slavní dospívající vyvolení poté, co se jim povede zabít zlosyna. Nalákala mě inspirace artušovskými legendami, ale to je tady snad jen milostnou linkou mezi králem s jménem na A a mágem s jménem na M. :'D Je to takové klišoidní a předvídatelné, byť je pravda, že na tom to cíleně stojí, a některá klišé to poměrně vtipně převrací. Ideální oddechovka jak vyšitá.

nonameperson04
19.04.2023 3 z 5

Příjemný příběh, jen mě trošku štvalo, že by s postavy vpodstatě mohly vzít a přesunout do příběhu ze střední školy, podle stylu vyjadřování atd.

Sigurd_Lesandi
18.04.2023 odpad!

Rád bych ocitoval jednu větu z hodnocení Humbooku: ,, Když vezmeme srdcerváčskou queer romantiku, zmixujete ji s artušovskou fantasy a celé to odvyprávíte ve feel good atmosféře plné humoru, dostanete tuhle knihu. Tak buď jsem si omylem přečetl úplně jinou knihu nebo tady něco fakt nesedí.
Už dlouho jsem nečetl něco, co by mě dokázalo tak moc vytočit. Prosím vás, feel good fantasy znamená fantasy, které nemá mít ani tak propracovaný děj, ale má vás jen hodit do pohody a pobavit vás. Tady máme ukázkový příklad Domu v Blankytně modrém moři úžasné feel good fantasy. Protože feel good fantasy neznamená, že příběh má být absolutně o ničem a autorka si může u každé strany hodit kostkou, o čem zhruba bude psát. Celé to spíše působí tak, že autorka vytvořila cosi, co neodpovídalo absolutně ničemu, protože to jednoduše je o ničem, a tak tam hodili aspoň tu nálepku feel good fantasy.
S postavami to je stejné asi tak jako s fyzikou ve třetím ročníku na gymplu. Čím víc se je snažíte pochopit, tím více vám dochází, že to prostě nejde. Random snůška charakterů bez mozků a jakéhokoliv vývoje.
To, že od první věty knihy (doslova) víte, jak celý příběh musí dopadnout, to by mi zas tak nevadilo. Kdyby vám to teda autorka na každé straně nepřipomínala, protože co kdybychom taaak složitou zápletku zapomněli?
Kdyby to aspoň bylo o kupě děcek, kteří se nedopatřením stanou hlavou celé monarchie, ale vůbec neví, co s tím, a tak si z toho jen dělaj srandu, tak dobrý. Ale autorka zase vytvořila totální slátaninu. Něco jako grotesku, která se ale tváří vážně.
Prostě a jednoduše tato kniha je naprostá katastrofa. Všem vám doporučuju vyhnout se jí maximálním obloukem. Radši běžte s páskou na očích do knihkupectví. Váš výběr bude rozhodně lepší.

Wajny
18.04.2023 4 z 5

Taky máte pocit, že se poslední dobou objevilo hodně knih, které jsou inspirované Artušovskou legendou. Já se musím přiznat, že Artušovskou legendu znám jen hodně obecně a mám docela chuť si něco přečíst, abych se o této legendě dozvěděla více. Máte nějaký tip na čtení?

Šťastně až navěky? je milý, odpočinkový příběh, který je právě touto legendou inspirovaný. Parta mladých lidí přemůže zlého vládce a zjistí, že žádný další král není. Tak je nenapadne nic lepšího než položit korunu na hlavu jednomu z nich. Samozřejmě to má i své důsledky, protože přece nikdo nemůžu věřit, že kralování je lehké? Nebo ne?

Docela dlouho jsem si zvykala na autorčin styl psaní, který byl na mě až moc free, ztřeštěný a takový sluníčkový. Nemění to, ale nic na tom, že příběh je velmi čtivý a knihu máte přečtenou opravdu rychle.

Hlavní zápletka není ničím originální, ale je dobře zpracovaná Hlavně je opravdu vtipná a odehrává se ve velmi originálním prostředí. Škoda jen, že jsme se o světe a dění v něm nedozvěděli více. Příběh se hlavně zaměřuje na postavy a vztahy mezi nimi. Já si je ihned dokázala oblíbit, i když občas mi přišly hodně naivní a natvrdlý (Areku!). Bohužel mi přišlo, že všechny postavy jsou napsány podobně - bezstarostní, užívjít si života a ono prostě nějak všechno dopadne. Některé situace byli opravdu hodně zlehčovány a kniha působila hodně lehkomyslně.

Romantická linka je taková nijaká. Přišlo mi, že společných chvil ústřední dvojice je tam pomálu a když už byli spolu, tak stejně to k ničemu moc nevedlo. Konec byl za mě trochu uspěchaný a hodně klišoidní (možná to byl záměr, já v to tedy doufám, že to byl takový lehký výsměch všem klišé).

Nejvíce se mi na knize líbí její feel good atmosféra, která vám určitě zvedne náladu! Ale asi nic jiného od knihy nečekejte.

Instagram - Nikmakbooks

JitulHa
16.04.2023 4 z 5

Kniha byla velmi originální tím, že začínala právě tam, kde naprostá většina příběhů zrovna končí, tedy po tzv. velkém finále, porážce zloducha, dobytí hradu, atd. Také tu byla celkem nekonvenční skupinka hrdinů, každý z nich měl jiný charakter a byl zkrátka svůj. Nicméně ústřední zápletka, která spočívala pouze v tom, že si dva lidé nedokázali společně promluvit a vyjevit své city, postupem času působila možná zdlouhavě až vlekle... Na druhou stranu, právě zmíněná zápletka vytvářela spoustu humorných nedorozumění a zábavných situací, tudíž asi fajn nápad. Celý ten příběh se vlastně nesl v nezvyklém fantasy/retelling/artušovském pojetí a vtipem sobě vlastním. Proto, pokud máte náladu na trochu těch královských povinností, rytířských soubojů a hlavně milostných trablí ve všech podobách, mohu jen doporučit.

knizninadsenec
16.04.2023 5 z 5

Příběh se dobře čte, je vtipný, milý... Postavy jsem si snadno oblíbila. Taková krásná, zajímavá a milá oddechovka.

Etule
15.04.2023 4 z 5

Krásné pohlazení, přečteno během pár hodin. Sympatické postavy, skvělý humor. Všechno si krásně sedlo, ale na pět hvězdiček mi kousíček přece jen chyběl. ;)
Kupodivu mi sedly všechny postavy, což se obvykle nestává, takže velké plus.

Mamka_cte
12.04.2023 2 z 5

Toto je přesně kniha, která mě dostala obálkou, množstvím kladných a nadšených recenzí, Humbook tipem a nálepkama, ale na můj vkus.. NUDA.

Autor se až moc nuceně snažil do knihy dostat LGBT téma a za mě, to lámal přes koleno. První kniha, která mě tolik zklamala.

Fantasy, které bylo jen tak tak zmíněné (aby se neřeklo), tak tam vůbec nemuselo být.

Miluju krále Artuše a rytíře Kulatého stolu, takže jsem byla natěšená, ale že bych viděla nějakou podobnost se říct nedá.

Plus je, že se kniha i tak dobře čte a za den jsem ji měla přečtenou.

Jediná super postava byla Lila a její Vrána, líbil se mi její humor a příběh.

Možná jsem příliš negativní, ale takto to cítím a dávám dvě hvězdy a to jsem ještě hodná.

Tuti
11.04.2023 5 z 5

Sladká fantasy romantika.
Rychlé, vtipné... vřele doporučuju nejen náctiletým.

Ann1307
10.04.2023 5 z 5

Tohle bylo taaaak skvělý! :))
Hned během prvních pár stran jsem si zamilovala ten humor a nádech parodie na hrdinské příběhy.

A pak to začlo být totálně cute a já si oblíbila celou šestici hlavních hrdinů. A už jsem jen četla a četla a byla naprosto ponořená do příběhu, který jsem nakonec zhltla na posezení.

Tahle kniha je feelgood very slowburn romantika mezi dvěma kluky, kteří se nekonečně oťukávají a trápí a přitom vládnou království a hrozí jim, že zemřou. A raději, než aby si vzájemně vyjevili city, tak udělají hromadu konin, které se jim můžou stát osudnými. Prostě paka. :D

Moc se mi líbilo, že v knize vlastně nikdo neřeší jakého je kdo pohlaví. Je úplně přirozené, že kohokoli může přitahovat kdokoli.

Příběh na mě byl asi až moc slow, ale i tak jsem se rozhodla hodnotit plným počtem hvězd, protože to jak to bylo slow, jsem si vynahradila tím, že jsem to přečetla quick :) I proto jsem knihu nemohla odložit a četla jsem do dvou do rána :)
Prostě jsem musela vědět, jak to dopadne!

Betulefetule
09.04.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychlostí blesku :) Za mě příjemná kniha, i když by někomu mohly vadit LGBTQ+ postavy. Rozhodně si ji přečtu znovu.

AlčaH
07.04.2023 4 z 5

Příjemná kniha, dobře se četla. :) Líbil se mi originální námět (aneb co se děje po tom, co se hrdinovi podaří naplnit proroctví) a především postavy, které mi byly hodně sympatické. Každá z nich měla v příběhu své důležité místo a jejich charakteristiky byly dobře rozpracované. Kromě ústřední dvojky Areka a Matta jsem si hodně oblíbila ještě Lilu a u kapitoly s ní a jejím vražedným okřídlencem Vránou jsem se hodně pobavila. :) O vtipné momenty v knize celkově nebyla nouze a dialogy plné pošťuchování mě bavily. Co se týče romantické linky, tak ta byla celkem v pohodě - i když bez toho nekonečného natahování a zoufalého nedostatku komunikace bych se už obešla. :) Dojem z knihy mi to ale nezkazilo, věděla jsem do čeho jdu a čtení knihy jsem si vlastně nakonec dost užila. :)

ester4597
05.04.2023 2 z 5

Já jsem ji původně neplánovala číst, ale ty recenze mě přesvědčily.
Na první dojem vás zaujme ta nádherná obálka, která je zezadu ještě nádhernější, nicméně obsahově se zas až tak neliší od ostatních knih. Pokud dáváte přednost pohodovým fantasy romanťárnám, tak tahle bude pro vás. Na jedno posezení ji přečtěte raz dva a nejenže se vám bude číst vážně dobře, ale taky je dost vtipná . Tak co už jsem vás aspoň trochu nalákala ?
A teď už k mým dojmům.
Dost mě mrzí, že autor nepopsal bitku mezi vládcem a Arekem, ale rovnou začal psát od okamžiku kdy Arek mu usekl hlavu a to mě dost mrzí. Myslím, ze by autor udelal lip, kdyby to více rozvedl a popsal probíhající bitku. A pak už se celá kniha točila kolem Areka a jeho lásce. Jednoduše mně tu chyběla nějaká poradna akce, která by otočila celý průběh knihy .
Jsem vážně striktní, já vím, ale příběh mě až tak nezaujal.
Plánujete si ji přečíst ? A pokud jste ji už četli, jaky mate na ni názor ?

blanka5960
03.04.2023 3 z 5

Feel-good fantasy, ve které se mísí artušovské legendy s LGBTQ+ tematikou.

Proroctví v kterém Arek se svými kamarády sesadí z trůnu čaroděje a krále Barthlyho Úděsného se naplní. Arek se stane králem a společně se svými nejbližšími žije život šťastně až na věky...
Až na to , že to navěky se zkrátí na pouhé tři měsíce, do doby než bude Arekovi osmnáct. Do té doby musí najít svou spřízněnou duši a tři měsíce to je dost málo času najít si někoho na celý život. Takže kde najít spřízněnou duši?! Co takhle začít nejdříve v okruhu svých nejbližších...

Jo tohle bylo milé, oddechové čtení, nic náročného, příběh o hledání lásky , o hledání spřízněné duše.
Hned od začátku je jasné kam příběh směřuje, po celou dobu si užíváte sarkasmus, spontánní hrdiny, kteří dřív konají než myslí. A to je samozřejmě vede do různých situací, které jsou úsměvné i bolavé. Po celou dobu přejete hlavním hrdinům ať už se konečně proberou, vždyť ta láska je hned vedle.
Má to své chyby, ale i přes ně je to milé čtení. Pokud máte rádi Artušovskou legendu, sarkasmus, jste duší romantik a chcete si odpočinout je Štastně až navěky přesně ta kniha po které máte sáhnout.

Hodnocení 3,5

Karola050716
02.04.2023 3 z 5

Po pravdě jsem trochu zklamaná..naprosto mě vybudil hype, který okolo téhle knížky byl a označení humbooktip, speciální set nálepek z Albatrosu, navíc gay romance z dávných časů, znělo to skvěle. Nápad s proroctvím a jeho naplněním hned zkraje s následnou otázkou A CO TEĎ? taky super. No a teď ta negativa...minimum romantických momentů mezi hlavní dvojicí, pletoucí se vedlejší postavy..jako kdo se má v těch holkách vyznat, no a cukrkandlový konec. Možná jsem na to jen neměla náladu, ale možná to prostě není tak super, jak se zdálo. Gay romancí není nikdy dost, ale tahle byla tak pomalá a sterilní, že v duchu ještě teď ječím "proboha, dejte se už dohromady!!!."

BellaIrisBenson
29.03.2023 5 z 5

Na začátek můžu jen říct, že tu knížku prostě miluju! Naprosto dokonalá fantasy s dokonalou romantickou linkou. A chápu, proč je zrovna tahle knížka humbook tip. Originální fantasy s originálním dějem a koncem, který nejspíš všichni odtuší. Na knihu jsem se hlavně těšila, kvůli tomu, že by měla připomínat Srdcerváče s Artušovským legendami. Taky na knize miluju, že LGBT+, které je opravdu dost zastoupené a já jsem za to ráda. Knížce jsem dala hodnocení 5/5 a je to tím pádem 1. kniha tohoto roku s takovým hodnocením.

Za knížku chci poděkovat @albatrosmedia #spoluprace #readingcopy #humbooktip

SáraR.
28.03.2023 5 z 5

Právě jsem knížku dočetla a úplně jsem se do ní zamilovala. Fantasy romantika, kterou prostě chcete číst. Úpřímně jsem se na ni těšila, ale měla jsem trochu obavy, že to je inspirováno Artušovskými legendami. Ale opak je pravdou. Tenhle příběh byl dokonalý. Postavy jsem si hrozně oblíbila, Matt je prostě strašně roztomilej. Oddechový příběh, který nechcete dát z ruky. Knížka má čestné místo v mojí knihovně. ;)

EvikU.
28.03.2023 4 z 5

Při každé další fantasy žasnu kolik nápadů autoři mají. Tentokrát jedno království, osud, věštba, romantika, kouzla, spřízněná duše. Young Adult fantasy s queer tématikou.

Skupina mladých lidí, družina. Arek vysvobozuje království Éře, zdá se, že to jde úplně samo. Jelikož jehož rukou padne zlý král je předurčen být následníkem trůnu. Ale i to má svá úskalí a háček. Do svých 18 narozenin si musí najít svou spřízněnou duši oženit se s ní, jinak zemře, zmizí.

Arek má kolem sebe spoustu přátel mezi kterými hledá, kdo by mohl/mohla být jeho spřízněná duše. Jak dny plynou, začínají se s jeho tělem dít podivné věci. Jeho tělo slábne.

Prostředí zas až tak zajímavé není, prostě jedno království, zato postavy jsou opravdu skvěle napsané. Ať už je to pošťuchování Areka s nejlepším přítelem kouzelníkem Mattem. Nebo další postavy, které mu pomáhají postavit království zpátky na nohy. Každá postava je něčím zajímavá. Navzájem tvoří příběh, který bych být mladší úplně hltala. V mém věku jsem si knihu užila, ale nekonal se žádný wow efekt.

Kniha má spoustu vtipných chvil, je to milé oddechové čtení na odreagování. Doporučuji hlavně mladším čtenářům, ale bude se líbit i starším, kteří mají rádi fantasy svět.

Book_adam_73
26.03.2023 4 z 5

Šťastně až navěky?
@ftlukens
4,5*/5*

Jako první chci poděkovat @albatrosmedia za zaslání #readingcopy v rámci #spoluprace (kniha už vyšla)

Do Šťastně až navěky? jsem se chtěl pustit nejen kvůli tomu, že je to dvanáctý #humbooktip , ale protože je to něco jako mix artušovských legend a srdcerváčů. Mysele jsem si, že to prostě nepůjde dohromady? Možná..... Jde to? TO VÍŠ ŽE JO!

V týhle knize mě bavila spousta věcí. Zprvu si nemůžu odpustit vychválit tu nádhernou obálku! Už teďka vím, že pro ni budu hlasovat v humbookawards 2023! Fakt nádhera a tleskám tomu, který ji vytvořil! Romantika prostě nefunguje bez dobrých postav (alepsoň podle mě), a tady ta jiskra prostě byla! Oba hlavní propagonisty jsem si zamiloval a prostě MATT A AREK
Autorstvo vytvořilo také absolutně krásný až bych řekl pohádkový svět, ve kterém se pohlíží na všechny stejně a není v něm homofobie, transfobie a všechna možná utlačování. O tom bylo tak krásné číst...
Taky v knihe máme hodně zastoupení různých sexualit, a to mi z té knihy dělá něco víc. Jak jsou si všichni rovni...
Romantika jiskřila už od začátku, a mě TAK bavilo o ni číst

I když to není kniha na pět hvězd, protože mi pátkrát přišlo chování některých postav stupidní, moc doporučuji a jestli na knihou přemýšlíte, doporučuju moc nepřemýšlet a jděte do ní! Myslím, že litovat nebudete!

homosexualita romantika pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

F. T. Lukens
americká
2023  73%Šťastně až navěky?
2024  79%Okouzlení