Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490663/bmid_srdcem-proti-zdi-4W2-490663.png 4 806 806

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

Zomy
31.05.2022 5 z 5

Chápu, že knihy Mariany Zapaty nejsou pro každého. Že to pro někoho může být příliš rozvláčné, že je tam až moc vnitřních monologů a děje pomálu.

Ale já hltám každé její slovo - a že těch slov je tam požehnaně. Je pravda, že Aiden byl tentokrát hodně velký podivín, ale i tak jsem si knížku neskutečně užila a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy.

Škoda, že na nové dílo se čeká ještě delší dobu než na pusu mezi hlavními hrdiny v jejích knihách :-)

Petra-1
30.05.2022 4 z 5

Četla jsem již před delší dobou v originále. Kniha se mi moc líbila, sympatické, netradiční postavy.

nina3905
30.05.2022 5 z 5

Kráľovná pomalej romantiky nesklamala! Opäť parádny knižný počin autorky. Za mňa som veľmi spokojná. Príbeh Vanny a Aidena si určite zamilujete. Jednoznačne parádne čítanie!

HNEDOOCKA
30.05.2022 3 z 5

Její předchozí tři knihy miluji, ale tato nebude patřit mezi mé oblíbené. První třetina knihy byla fakt velká nuda, neustálé omílání dokola toho samého. Hlavní hrdina byl podle autorky hora svalů, opravdu bych chtěla vidět, jak toho jako vegan bez bílkovin dosáhl. Za mě tři, čtyři hvězdy.

94_Anet
30.05.2022 5 z 5

Za mě skvělá kniha jako vždy. Miluji, že její knihy nemají žádnou umělou zápletku, že se rozhádají a nakonec to vše dobře dopadne. Aiden byl hodně uzavřený a asociální (nejsem si jistá, zda by vůbec mohl být skutečný), ale mě to přesto nevadilo. Už se těším na další knihy od této autorky

Ketfl
30.05.2022 5 z 5

Největší zklamání pro mě je, když knihu od Mariany Zapaty dočtu. Ach jo. Byla to zase pecka, já si nemůžu pomoct, ale mě prostě styl psaní Mariany strašně vyhovuje. Pro mě je to prostě vtipný, hlavní hrdinka je většinou pěkná tlamizna - s tím se já dokážu skvěle ztotožnit - a celkově mě baví ta pomalá romantika. Ačkoliv někdy to tak trvá, že už si říkám: "tak už se, sakra" milujte, ne?" - a ono furt nic. Každopádně kniha se nedá pomalu ani odložit. A Aiden? Co mi to děláš, Mariano? Tak doufám, že se pak bude dodávat Kulti, Ivan Lukov a Aiden v nějakém zvýhodněném balíčku, protože všechny tyhle chlapy chci domů, a to hned! A taky další knihu bych prosila. Proč taková skvělá četba musí vycházet jen jednou za rok? No nic, k této knize se určitě někdy zase vrátím, moc jsem si to užila.

jeny-v
30.05.2022 5 z 5

Tak jako předešlé spisovatelčiny knihy, tak i tuto jsem si vyloženě užila, i když je trochu jinak pojatá. Její humorné repliky, sympatické hlavní postavy, ale hlavně rozpustilý popis stavby těla „Hradby z Winnipegu“ - trapézové svaly, zadek, šíje, hrudník, lýtka, stehna a rozpětí ramen nemají konkurenci, a moje bujná představivost jela na plné obrátky. Vanessa se rozhodla, že už nehodlá být asistentkou Aidena Gravese, nejlepšího a největšího obránce amerického fotbalu, jelikož „se prostě občas choval jako debil“. Dala výpověď a chtěla se stát nezávislou podnikatelkou grafického designu. Jenže pak přišla nabídka, která by jí umožnila splacení studentské půjčky - „Stejně to budeš pořád ty – ta holka, kterou znám a která je schopná ukázat mi prostředníček před vyprodaným stadionem – a to ničí názor nezmění“.

Dámaskloboukem
29.05.2022 3 z 5

Takové knížky čtu ráda, protože se mi líbí. A co se mi líbí, doporučuji všem okolo.
Logicky.
Vztahy řešíme všichni a pořád. Kdo je neřeší, že?
Přijde mi přirozené, si o nich něco načíst a třeba se i poučit.
Jak praví klasik:
“.. i skladník ve šroubárně si může přečíst … “

Tak proč by si nepřečetl něco takového, že?

A tady moje teorie ztrácí logiku, protože když něco z tohoto soudku doporučím svým kamarádům (nejen z naší šroubárny), tak mi záhy nakvašeně oznámí, že se to absolutně nedá číst, protože je to o ničem.

Ztrátu logiky v mé teorii vysvětlila psychologie. Mužský mozek nechápe, neumí a nepotřebuje se pořád zaobírat city, pocity, emocemi, náladami, myšlenkovými pochody. To je prý typické pro ženy.
Asi je.

Proč to píšu zrovna pod tuto knihu?
Ač majitelka, z tohoto pohledu, typicky ženského mozku, mi tady toho babrání v pocitech hlavní hrdinky přišlo přespříliš, někdy až na hranici únosnosti.
Na několik logických nesrovnalostí, které jsem objevila, má daný žánr snad i nárok.
Docela mi vadilo neustálé omílání toho, že nejvíc sexy je u chlapa zadek (po něm stehna a ohryzek :)
Já jsem ještě nikdy nekoukala žádnému chlapovi po zadku. Budu to muset zkusit, evidentně o hodně přicházím.
Ale nechci knížku pomlouvat, protože mě strhla.
Ke čtení jsem se vracela každou volnou chvilku. Při čekání na autobus, dvě zastávky v tramvaji, než se uvaří “al dente” těstoviny k večeři. (špagety nakonec vyběhly na sporák, jak jsem se začetla)
Líbí se mi i obálka. Což je u tohoto žánru, v mém případě, spíš výjimka.
Ale Van na focení zapomněla brýle a ani ty vlasy úplně neodpovídají popisu a Aiden je na obálce chudák nějaký pohublý.
Moc se povedl název knihy v češtině. Jednak ve vztahu k příběhu může mít několik významů a hlavně je mnohem lepší, než název v originále.

Sečteno podtrženo - knížka je pro opravdové fajnšmekry daného stylu.
Tohle žádný šroubkař (skladník ze šroubárny) neocení.

lusitta05
29.05.2022 4 z 5

Je pravda že príbeh je hrozne pomalý a zdĺhavý,ale asi sa mi trafil do nálady a celkom dobre sa mi čítal. Nebol vtipný,ani tej romantiky nič moc,ale vedela som som, že k tomu príde a ten koniec bol fajn.

Michelle93
29.05.2022 3 z 5

No… ač jsem to nečekala, musím říct, že pro mě je to velké zklamání. Nevím, asi jsem měla velké očekávání, protože na knihy od Zapaty se vždy celý rok těším jak na smilování a budu se těšit i na další, ale tato kniha mi nepřišla vůbec ničím zajímavá, taková bez šťávy. Aiden mi nebyl ani moc sympatický a ani jsem mezi nimi necítila žádnou chemii.

Nerissa (ob komentář níže) to vystihla dobře.

Kulti je prostě best of the best a jdu si ho přečíst znovu (asi už tak po čtvrtý), abych si spravila náladu.

LilianaFalcon
28.05.2022 5 z 5

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knížek, v angličtině jsem ji četla hned několikrát a určitě si ji přečtu znova. Jen teda ta paní na obálce pro mě v žádném případě není Vanessa.

Nerissa
28.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Trochu zklamání... Dobře, tak hodně... Vlastně me to nebavilo. Děj bych shrnula do věty, že Vanessa trénovala na maraton, i když to nenáviděla, jo a vařila a pracovala. Když si pořídili Lea, tak se to dějově dost vylepšilo, protože ho párkrát byla vyvenčit. Aiden byl skoro celou knížku v posilovně a když ne, tak spal. Když ani nespal a neskládal puzzle, tak nad ním všechny ženy v okolí slintaly, protože... Protože měl svaly... Jako vážně? Vtipy mi nepřišly vtipné, postavy sympatické, možná kromě Aidena. Ale to bude tím, že měl svaly, nebo že skoro nemluvil... Pomalé knížky mám ráda, ale číst 80 a víc stránek o tom, jak se jedna zadlužená holka rozhoduje, jestli si má vzít sexy protivneho boháče? Chápu, proč se bála, ale proč to nevysvětlit na deseti stránkách..? Dvě stránky, číst o tom, co prožívala, když ji objal?... Ne-e...

ciaram
28.05.2022 5 z 5

Také přidávám pochvalný komentář. Zeď a Val k sobě prostě patřili. Opět si k sobě hledají cestu dva lidé a zase jinak. Tím myslím, že zase vzala jiné typy osobnosti a nemá postavy podle stejné šablony jenom v jiném hávu. Pořád se mi líbí, jak se vztah vyvíjí pozvolna, od zdánlivého chladu k vřelosti, od povrchního setkávání k intimnímu otevření. A miluju epilogy, kdy je jasné, že příběh nekončí v místě, kdy si dva uvědomí, že se milují. :)
edit: a docela ráda bych viděla její příběhy zfilmované třeba na Netflixu :)

V.Marie
28.05.2022 5 z 5

Kulti je král, to je jasný.

Další moc hezky příběh. Mariana je důkaz toho, že kvalita je více než kvantita. Nemusí mít na kontě 40 knih jako jiné autorky, aby o sobě dala vědět. Stačí pár ale pořádných.
Ano, Ano, Ano!

001Terka456
27.05.2022 5 z 5

Mám Marianu moc ráda a tahle knížka mi zase dokázala, jaká je to výborná spisovatelka. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

Janápek621
27.05.2022 3 z 5

Jsem upřímně překvapená, jak vysoké hodnocení kniha má. Autorka je skvělá a fakt jsem se na ni těšila. Byla jsem nadšená, že jako e-knihu si ji mohu koupit dříve než bylo napsané datum vydání. A potom…Jedna velká nuda. Nebylo to zajímavé ani nijak extra vtipné. Četla jsem a najednou jsem si uvědomila, že vůbec nevím o čem čtu a musím se vracet. No vzhledem k tomu, že 5 hvězdiček dal skoro každý, asi je něco se mnou….
Ale s jinou knihou, kterou jsem četla před touto, jsem se usmívala hašteření hrdinů od začátku do konce. Tady mi přišlo, že se vůbec nic nedělo. Kdyby se jednalo o mně neznámou autorku, tak bych už od ní nic nečetla.

Kaduri
26.05.2022 5 z 5

Mariana Zapata ma proste baví.
Hrdinovia jej knižiek sú takí naozajstní, takí plní života ... a "potrhlí" tým správnym spôsobom:).
Dej knižky je pozvoľný, pomaly plynie, ani si neuvedomíte a už ste na konci. A brali by ste prídavok.
Žiadna melodráma, žiadne umelo vytvorené konflikty, ktoré by hnali príbeh dopredu. Zapata takéto "barličky" nepotrebuje.
Kto má rád knižky v žánri slow-burn romance, vrelo odporúčam.
A som zvedavá, s akými "exotmi" nás autorka zoznámi nabudúce:).

moma08
26.05.2022 3 z 5

Pro mě to nebylo asi takové WAU, jaké jsem od Mariany čekala, ale je fakt, že ne každá kniha sedne všem.
Pro mě to byla nejslabší kniha ze třech, které od ní mám přečteno a to Rytmus, já a Malychin mám 2x.
Moje pocity jsou smíšené a pořád nevím, jak to zhodnotit.
Příběh nebyl špatný, ale něco mi tam nesedlo, nemohla jsem se pořádně začíst.
Hlavní hrdinové to neměli vůbec snadné, díky svým rodinám a bylo to celkem smutné čtení.
Líbil se mi Zac a Diana, kteří tomu dali trošku šťávu.

terikus
26.05.2022 5 z 5

S klidným srdcem můžu říct, že tohle je nejlepší knížka, kterou jsem od Mariany četla. Nemohla jsem se odtrhnout, četla až do rána, v práci pak umírala, ale rozhodně to stálo za to!!!

evakundelova
26.05.2022 5 z 5

Mariano, Mariano… já tu ženskou prostě miluju. Nechápu, jak jsem mohla čekat až tato kniha vyjde v češtině. Královna slow burn romancí. Nic víc k tomu asi nedodám. Jen to, že ostatní její knihy už si koupím v angličtině, protože to čekání nevydržím.

Kanada romance

Mariana Zapata