Srdcem proti zdi

Srdcem proti zdi
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490663/bmid_srdcem-proti-zdi-4W2-490663.png 4 809 809

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Wall of Winnipeg and Me , 2016

Zuzana215
22.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha o podvodu s manželstvím, která má cca. 500 stran? V první chvíli jsem si říkala, že to bude nudný příběh, protože už je toho tolik, že nelze vymyslet nic zajímavého. Nakonec jsem tak ráda, že se mi naskytla příležitost si jí přečíst.. Vannesa byla hodně utrápena, tím jak se k ní Aiden choval. Namistrovanej blbeček, až mi to chvílemi mrzelo a prožívala jsem to s ní... někdy mi dokonce tak palivy slzy v očích, že jsem musela přestat číst..
Nicméně je to dlouhé, ale vůbec ne nudné. Plné emocí a překvapení.

Kačí137
18.07.2022 5 z 5

Krásný, veselý. Příběh moc hezky plyne, není tam žádné krizové drama a přitom je knížka stále zajímavá. Vztah obou hrdinů se příjemně rozvíjí. Vážně se mi líbí, že Zapata nemusí na konci příběhu vytvářet nějaké šílené konflikty, které jsou tak běžné v romancích.
Naopak je to tak pěkné, že ty dva všechno nějak řeší a snaží se, aby to fungovalo.
Ach jo, já chci taky :-)

jitka_dankova
17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Milý příběh, kdy k sobě dva lidé jen postupně a malými krůčky hledají cestu. (pozor spoiler) Zápletka s falešným manželstvím byla chytlavá a hravá, nabízelo to tolik skvělých situací! Stránky ubíhaly, ani nevím jak. Jsem ráda, že mne přemohla zvědavost a zdejší velmi pozitivní komentáře a nechala jsem se strhnout k čtení. Původně jsem se bála, některé jiné knihy této autorky pro mne byly naprosto nevhodné a nelíbily se mi. Nechtěla jsem vyhodit peníze za eknihu zbytečně. Jenže tahle knížka, ta je fakt milá, normální a nemám chuť hrdinku zadupat do země :-) Krásně jsem se bavila, neboť hlavní hrdina - horda svalů na veganské stravě - byl tak nabručený, svérázný a ... pardon, milí vegané .. tak hrozně moc typický protiva, jakým lidé na této stravě bývají, že si nešlo tuhle hlavní dvojici nezamilovat. Prostě divný mrzout a holka, která s ním má svatou trpělivost. Naprosto oceňuji, že tady rozhodně nešlo o lásku na první pohled, ale o cit, který se postupně a opatrně rozvíjel stránku za stránkou. Přišlo mi to tak krásně opravdové a uvěřitelné, že mne to vzalo za srdce.

Tesset
17.07.2022 5 z 5

Klasická Zapata. Milá, vtipná, čtivá. Postavy si člověk prostě musí zamilovat. Děj plyne relativně pomalu, ale dává smysl. Hlavní hrdinka není tak "moc" jako třeba v Rytmus, já a Malychin, prostě normální holka. Co mě trošku mrzí u těchto knih, je to, že vidíme postavy, jak si k sobě najdou cestu, ale jak jsou spolu už ne. Jinak ale spokojenost.

tereza6915
11.07.2022

Pro milovníky slowburn 100% doporučuji. Pokud se vám líbil Kulti nebo třeba S láskou Lukov, tak se vám tohle bude líbit 100%. Já jsem od tohle od knihy čekala, protože Zapata je královna slowburn romantiky a myslím, že ji někdo nezná jinak, ale tohle mi přišlo až moc. Posledních 100 stránek naopak bylo urychlených.. Hlavní hrdinové byli moc fajn a oblíbila jsem si je, jako u každé Zapaty. Prostředí je opět sportovní a miluju to! Dřív u mě prostředím vedl Kulti (S láskou Lukov jsem ještě nečetla), ale tohle to překonalo. Nevím jestli je to tím, že americký fotbal teď sleduju a přijde mi to jako opravdu zajímavý sport nebo tím, že v domě kdy jsem četla Kultiho jsem se nevěnovala fotbalu‍️. Kdo ví jak by to bylo, kdybych si obě knihy přečetla teď. Za mě je to ale stejnak moc moc velké doporučení

kikikrat
11.07.2022 5 z 5

Říkala jsem si neni ten pomalej začátek až moc pomalej? Postupně mi docházelo, že musí být abych tak poznala Van a Aidena a dokázala je pochopit. A já je chápala, má rodina se dost podobá té jejich.. a tak vím, že člověk v sobě nese ledacos. Věděla jsem kam děj směruje a nemohla se té chvíle dočkat ale nakonec jsem byla smutná, že už to končí. Jediné co mi vadilo bylo věčné popisování jeho postavy, občas už jsem to musela přeskočit.

wotana
11.07.2022 5 z 5

Jako vždy mne autorka nadchla, její knihy miluju a už aby byla další :-)

tami1
10.07.2022 5 z 5

WOW!

Už nějakou dobu jsem nečetla knihu, která by mě tak pohltila. Téměř pět set stran je nabitých humorem, romantikou a milou ironií, to autorka umí dokonale.

Ano, příběh není zrovna překvapivý, taky by mohlo ubýt popisů muskulatury "Hradby z Winnipegu", ale kniha je tak čtivá, že jí tyto drobnosti mileráda odpustím.

musivila
10.07.2022 5 z 5

Když jsem zjistila, že má kniha 496 stran, měla jsem obavy, zda nebude moc zdlouhavá. Obavy byly zbytečné, kniha je opravdu čtivá, autorky styl mi sedí a já se rozhodně nenudila. Škoda, že nebyla psána také z pohledu Aidena Gravese …. určitě nejsem jediná, kdo by stál nahlédnout do myšlenek muži zvanému Hradba z Winnipegu ;-)

„Život je cesta plná rozhodnutí. Jen vy zodpovídáte za to, co uděláte z toho, co vám dal.“

„Ublížit ti můžou jen ti lidé, kterým dáš tu moc.“

Artep071
06.07.2022 4 z 5

Moc jsem si oblíbila autorčin styl psaní ... 400 stran je vždy plný vtipu, sarkasmu, odvahy, poznávání až do neuvěřitelně krásného závěru ... určitě doporučuji všechny její knihy co u nás vydali .. :)

sarka2260
04.07.2022 4 z 5

Kouzlo Mariany Zapaty je v tom, že i když se tam nic neděje, tak vám 500 stránek prolítne pod rukou, ani nevíte jak. Četla se stejně dobře jako Kulti a Lukov.

Lenka8065
04.07.2022 4 z 5

Mockrát za zaslání eknihy na recenzi děkuji @humbook!

Mariana Zapata, prostě umí psát velice dlouhé, romantické a často hate to love romantiky. Přesně tak je to i u této knihy. Dostáváme se zde do prostředí amerického fotbalu a i když to tak nevypadá, nakonec dostáváme skvělý romantický pár z hl. postav!

Začátek pro mě byl bohužel menší trápení, nudila jsem se u dlouhých popisů, často nebyly v dohledu konce kapitol, což bych u tak dlouhé knihy uvítala kratší kapitoly. Potom se to ale změnilo a konečně příběh nabral správný směr. Dějově se tam začala dít jedna základní zápletka knihy, nikdy jsem asi nečetla jinou knihu s předstíraným manželstvím.

Velká škoda, je pokažená obálka. Spoustu čtenářů odláká v knihkupectví od zakoupení.

Moc se mi líbily dva vztahy v knize. První ten přátelský tvořil Zac a Vanessa (ehm ze začátku jsem je docela shipovala). Oba si vzájemně naslouchali a byli oporou. Druhým byl vztah u konce knihy Aidena a Van! To jak ji ochraňoval před bouřkou, chtěl pro ní jen to nejlepší a litoval toho jak se k ni dříve choval, prostě aww! Van, byla vždycky ta ochotná a laskavá z jejich dvojce, aspoň ona táhla trochu vztah ke komunikaci mezi nimi.

Dalším menší vylepšením byl konec. Protože u toho jsem vážně tála! Ten vztah, který celou knihu budovali za to stál, byl vidět jejich posun v chování i postavení k tomu druhému. Za mě naprosto dokonalé zakončení!

Pokud tedy hledáte dlouhou romantickou knihu, která sice vypadá extrémně dlouhá, ale nakonec se rychle čte. S romantikou podřízený a nadřízený, která se odehrává v prostředí amerického fotbalu. A má zápletku v podobě falešného manželství, tak toto je kniha pro Vás!

Ann1307
03.07.2022 4 z 5

Velmi, velmi pomalá slowburn romance, která mě ale moc bavila.

Obvykle jsem spíš na akci a nemám ráda, když hlavním hrdinům trvá sblížení až moc dlouho. Zas ale taky nemám ráda takovéty instalove - cvak a je to. :D Takže u mě je velmi těžké uspět na plné čáře.

I tak hodnotím Srdcem proti zdi velmi dobře, protože se mi líbilo a velkou část jsem přečetla na jedno posezení.

Mariana zkrátka umí psát slowburn romance. Dokážu si představit, že by mohlo dojít k fyzickému kontaktu mezi hlavními hrdiny dříve, než k němu v této knize došlo a mohlo být proškrtáno pár stránek, ale tak o tom jsou jiné knihy - ala Elle Kennedy. Tady zkrátka tolik erotických scén nečekejte. :D

Mariana Zapata se v knihách zaměřuje na pomalé budování vztahu a to se jí i tady podařilo.
Vanessa mě chvílemi svou nejistotou a hloupými otázkami dost štvala, asi tak stejně jako někdy štvala nabručeneho hráče amerického fotbalu Aidena, kterému dva roky dělala asistentku. Potom, co se rozhodla, že už je čas posunout se ve své kariéře dál, za ní Aiden přišel s neočekávanou a až neuvěřitelnou nabídkou.
Přijala ji Vanessa a kam až ji její rozhodnutí dostalo?

Jak jsem již zmiňovala, užila bych si knihu o kapičku víc, kdybychom s Vanessou a Aidenem zažili trochu víc toho "potom", ale zároveň nemůžu říct, že bych s tím, co jsem s nimi prožila nebyla spokojená. Bavil mě vývoj jejich charakterů, jejich vztahu i fotbalové prostředí.

Za mě tedy moc doporučuji, pokud jste fanoušci pomalu se rozvíjejících romantických vztahů a nehledáte v knihách prožívání toho vztahu po odhalení skutečnosti, jestli do toho oba chtějí jít.

janka2000
30.06.2022 5 z 5

To, že Zapata píše skvělé knihy, jsem věděla, ale stejně mě překvapilo, jak moc jsem si tenhle příběh zamilovala. Tichý americký fotbalista zaměstnává Van jako svoji asistentku, jenže když mu ona konečně dá výpověď, začne se jí věnovat a přijde za ní s neobvyklou žádostí- žádostí o ruku kvůli zelené kartě. Jak to mezi veselou a výstřední Van a tichým a rezervovaným Aidenem dopadne? To si musíte přečíst .
Je to pomalá romance se správnou dávkou popichování.

Petulk@
29.06.2022 4 z 5

Prvních tak 80 stránek mi dělalo problém se začíst, ale pak jsem skoro nebyla schopná knížku odložit. Líbila se mi postava Vanessy i Aidena, jejich touha v životě něco dokázat jen sami za sebe.
V knize sice bylo několik gramatických chyb, což mě štvalo, Aidenovi se zbytečně často 'chvělo chřípí', ale co, na konci mě mrzelo, že je příběh u konce.

tefree
28.06.2022 5 z 5

Četla jsem už před pár lety v originále, a i tak si do dneška pamatuji o čem kniha je. To svědčí o tom, jak moc jsem si tento příběh zamilovala. Zbožňuju slow-burn romance a s knížkou od Mariany Zapaty prostě nemůžu šáhnout vedle.

zuzikis
28.06.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od paní Zapaty. Její styl jsem si prostě zamilovala, to pomalé oťukávání mezi hlavními hrdiny :-) Tady už nebylo tolik děje ze sportu, jako třeba v knize Kulti nebo S láskou, Lukov, ale to vůbec nevadí. Knihu jsem si opravdu užila a to špičkování mezi hlavními hrdiny :-) to snad umí jen takhle napsat Zapata :-)

Ivka14
28.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Vanessa pracovala pro známého fotbalistu Aidena jako hospodyně, sekretářka a podobně. Plat byl dobrý a zoufale potřebovala peníze, aby mohla začít podnikat. Aiden hrál v obraně.

Jednoho dne se Vanessa rozhodla, že má dost peněz na to, aby mohla dělat to, co vždy chtěla a skončila. Po pár měsících nezávislého života ji překvapilo, když u dveří našla Aidena, který ji požádal, aby se vrátila. Odmítla. Vrátil se jindy a byl znovu odmítnut. Nakonec udělal Vanesse nabídku, kterou nemohla odmítnou

I když trvalo věčnost, než se vztah mezi Vanessou a Aidenem dal do pohybu a to hlavně kvůli jejich snaze dobýt své vlastní osobní démony. Oba pocházeli z rozvrácených rodin. Byl Příběh napínavý a zábavný.

Hodnocení je 5 hvězdiček - upřímně jsem nečekala, že kniha bude tak dobrá, když jsem začala číst. (Trochu mě odrazovala obálka knihy:D)

Jannat
26.06.2022 2 z 5

(SPOILER) Asi půjdu proti proudu,co se týká hodnocení knihy. Příběh nebyl vcelku špatný, ale kniha mě osobně absolutně nesedla a po prvních 100 stranách jsem zvažovala, že ji ani nedočtu. Nadmíru myšlenek, nezáživná, žádné dialogy, nuda a já ne a ne se začíst. Druhá polovina knihy už byla o něco lepší
Co mě však na celé knize asi vadilo nejvíce, byl těžko uvěřitelný věk hlavních postav. Vážně 26 a 30let? On vegan,130kg a hvězda am.fotbalu,která neměla sex od střední školy? Ona nikdy nesportovala,přesto dala po pár měsících maraton? Trošku přitažené...
Neskutečně mě iritovalo i oslovování jako vdolek,laskonka..sluníčko.
Za mě ne,bohužel.

michaela_books
25.06.2022 4 z 5

Srdcem proti zdi je nejnovější vychvalovaná novinka od M. Zapaty. Jaká je vaše nejoblíbenější knížka od této autorky? Já jsem se totiž na začátku tohoto roku pustila do S láskou, Lukov, která u mě teda nasadila opravdu vysokou laťku… a musím se přiznat, že se mi tato srdcovka líbila ještě o malinko více… možná díky krasobruslení…
Co mě ale nadchlo u Srdcem proti zdi, byla hlavní hrdinka Vanessa, která dělá grafický design, což mi přišlo naprosto cool a mělo to skvělý inspirativní námět. Myslím si, že se celkově malování až tolik ještě v knížkách neobjevuje, takže pro umělce, co rádi tvoří je to naprosto top a záruka kvality. Na začátku než jsem se do knížky jinak pořádně začetla, jsem si říkala panebože, co to proboha Aiden vyvádí a jak se to chová…a kdy se to proboha už celkově rozjede… ale samozřejmě byla to zase parádní jízda plná skvělého a známého humoru od této autorky. Možná, ale kdybych neměla až takovou náladu na tento styl, tak bych místy možná tolik nadšená nebyla… Co mě právě malinko už potom ne vyloženě štvalo, ale říkala jsem si…že nemusel být Aiden skoro v každé kapitole popisován jako „Hradba z Winnipegu”. Ale člověk to buď bude milovat a sedne mu to…nebo to bude nenávidět. Ale to se naštěstí nestalo, protože tuhle oddechovku jsem teď vážně potřebovala a tolikrát jsem při čtění doslova ,,vybuchla” smíchy”, takže to mluví za všechno.️ Jinak jsem si příběh naprosto užívala a hodnotím 4* z 5.
Za poskytnutí e-knihy k recenzi moc děkuji #humbookblogeri

Kanada romance

Mariana Zapata