Spis Odessa

Spis Odessa https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23050/spis-odessa-23050.jpg 4 506 506

Hamburk, rok 1963. Když se Peteru Millerovi, mladému ambicióznímu reportérovi, dostane do rukou deník se svědectvím o nelidských krutostech velitele koncentračního tábora v lotyšské Rize, zavětří šanci na senzační článek. V honbě za sólokaprem se bezhlavě pouští do riskantního pátrání na vlastní pěst. V Německu se však najde jen málokdo, kdo by měl zájem vyhledávat nebo soudit bývalé nacisty. Snaha vystopovat Roschmanna a předat ho spravedlnosti nakonec Millera zavede do samého středu mocné tajné organizace Odessa, kterou SS vytvořila proto, aby ochránila své členy, ukrývající se ve všech koutech světa...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Odessa File , 1972

Mako123123
09.01.2013 5 z 5

Túto knihu som ako aj mnohé dalšie získal a mám v mojej izbe len a len vdaka mojej babke kedže takéto knihy sú dnes už vypredané alebo v trápnej brožovanej vezbe ale i tak som rád že som ju čítal. :) Považujem ju za jednu z najlepších kníh aké doma mám. :)

Dera
23.08.2012 5 z 5

Pro mě po Šakalovi nejlepší kniha od Forsytha. Už od začátku napětí, které trvá do konce knihy. Strhující příběh s perfektním námětem kde se čtenář prostě nemůže nudit...

ronyjihlava
15.05.2012 5 z 5

Dle mého hodnocení vynikající román. Předtím, než jsem knihu četl, jsem sice již o organizaci, pomáhající bývalým esesákům po válce uniknout spravedlnosti, slyšel, ale až po přečtení jsem si doplnil svoje znalosti. Viděl jsem i film v angličtině natočený podle knihy, ale to je jen slabý odvar! Knihu doporučuji

honajz
25.02.2012 3 z 5

U Forsytha obecně mám problém s jeho popisností. Témata jsou skvělá, má čtivý styl psaní, ale jak začne popisovat auto do nejmenšího šroubku, jakékoliv napětí je v tahu. Určitě strávil hodně času, aby nasbíral všechny ty detaily a podrobnosti a bylo to uvěřitelné, ale číst se to někdy už nedá, jak je to utahané. Tady je to přesně to samé – když má někdo autorádio, dozvíme se typ rádia, kde na palubní desce je, kde má auto řazení, kolik žere benzínu… Ale ruku na srdce, koho to u knižního příběhu zajímá?

jaccobo
29.01.2012 5 z 5

Frederick Forsyth má velmi osobitý styl (alespoň, co mohu posoudit z dosud přečtených děl). Své příběhy zasazuje do velmi skutečného světa fakt a dějepisných událostí, které popisuje stále v užším hledáčku, až se dostane ke zpravidla k jednomu hlavnímu hrdinovi, který má opět velmi osobité rysy. Není to žádný trouba. Je to člověk, který ví, co chce a o co usiluje. Právě tato (a jistě mnoho dalších) rysů přispívají k tomu, že vám přijde četba Forsythova díla atraktivní a přitom Vás mnohému naučí.

Spis Odessa není výjimkou - pokud se zajímáte o nacistickou historii Německa, nebo jenomo prostě máte rádi tajemstvím obestřené světové události - je tato knížka jistě dobrou volbou.

Gilgames
26.01.2012 3 z 5

Poutavé, zajímavé, rychlečtoucí. Jen opravdu hloupé a fakt nenápadné chování hlavní postavy a příliš mnoho podivných náhod to hodně kazí.

jprst
01.01.2012 5 z 5

Jedna z mistrovských knih Fredericka Forsytha. Jen jsem nikdy nepochopil, proč kniha s tímto obsahem, v originále vydané v roce 1972, byla u nás vydána poprvé až v roce 1991?

Joges
29.11.2011 4 z 5

Nervy drásající thriller to nebyl, četba však byla příjemným zážitkem. Odnesl jsem si nové poznatky.

Neo1tex
24.11.2011 4 z 5

Prvních 50% knihy jsem si říkal, že začíst číst tuhle knihu byl omyl. V podstatě se nic moc neděje, hlavní hrdina tu někam zajde, tadyhle si dá kafe, támhle přeřízne svoji holku nebo si s někým popovídá. První půlka je prostě nuda. Alespoň pro mě, kterého až tak moc nezajímají dějepisná fakta o světových válkách.

Vytržením z letargie první poloviny knihy je pročítání deníku z koncentráku. Nicméně vzhledem k jeho obsahu to není čtení nijak překvapivé a vlastně ani zajímavé. Spíš vás to pořádně rozhodí...

Druhá polovina už je ale najednou slibnější. Jako by si autor dal panáka, něco si píchl nebo chytil konečně dech. Věci se začnou dít a hlavní hrdina se rozjede a začne jednat. Děj má spád, objeví se i několik (ne příliš překvapivých) zvratů. Ale kniha se najednou stane zábavnou a říká si o jednu až dvě hvězdičky hodnocení navíc.

Ve finále je to dobré volba. Kniha se čte dobře a na jejím konci budete mít navíc pocit, že jste se přiučili něco z dějin světových válek.

MoMa
13.09.2011 5 z 5

Opět super čtení, určitě doporučuju.

dalimoni
26.06.2011 5 z 5

Klasické Forsythovo dílo, tentokrát o novináři, který pátrá po válečném zločinci z koncentračního tábora v Rize a spolupracuje s izraelskou tajnou službou. Působivé, čtivé, napínavé, vše co má mít správný thriller z díla Fredericka Forsytha.

bikerbm
02.04.2011 5 z 5

Výborná knížka,čte se jedním dechem!

buben.oi-x
30.11.-0001 5 z 5