Bludná sdělení

Bludná sdělení https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247430/bmid_bludna-sdeleni-UY2-247430.jpg 3 164 54

Spilling CID série

< 9. díl

Nicki Clementsová trčí v zácpě, když vtom spatří obličej, o kterém doufala, že už ho nikdy neuvidí. Je to rozhodně on, stejný policista, a zastavuje všechny vozy na Elmhirst Road. Nicki v panice otočí auto do protisměru a ujede. Nebo si to alespoň myslí... Následující den je předvedena k výslechu v souvislosti s vraždou kontroverzního novináře Damona Blundyho. Nicki se s ním nikdy nesetkala a nedokáže odpovědět na žádnou z otázek, které jí detektivové kladou. Netuší, proč vrah použil nůž tak neobvyklým způsobem, ani neví, co znamená nápis „Není o nic míň mrtvý“ v pracovně zavražděného. Taky však nedokáže vysvětlit, proč byla tak blízko místa činu. A především proč se snažila Elmhirst Road vyhnout. Kdyby totiž odhalila tajemství, které v sobě nosí, mohlo by jí to zničit život...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Telling Error , 2014

wooloong
09.03.2016

Nemůžu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla, a to se mi stává opravdu zřídka. Většinou je mi knížky líto a dávám jí druhou, třetí, ... desátou šanci, třeba to od další stránky bude lepší. Když jsem se prokousala na padesátou stránku a zjistila, že
- mě to ani trochu nebaví
- hlavní hrdinka je mi úplně ukradená a její rodina i milenec jakbysmet
- se mi nechce číst dál, abych zjistila, proč to Nicki na silnici otočila a propadla panice
- je mi to všechno úplně jedno a nechce se mi ztrácet čas s nezáživnou knížkou.
Prostě jsem knížku odložila, další den vrátila do knihovny a užívala si ušetřeného času mnohem smysluplněji.

Michaela01
02.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha!Přečetla jsem ji během dvou dnů a bavila mě od začátku do konce.Příběh je pečlivě promyšlený a rozhodně si 5 hvězdiček zaslouží. :)

Moňule13
26.02.2016 2 z 5

Musím se přiznat, že ze začátku mě knížka dokázala udržet v napětí, byla jsem zvědavá, jak se děj rozjede, ale pak jsem začala přeskakovat stránky (hlavně teda Blundyho sloupky) a ztrácela jsem se v množství zbytečných informací. Nápad to asi mělo dobrý, ale zpracování bylo takové... splácané a nedotažené. Moc se mi tato knížka nelíbila, a to jsem měla od Sophie Hannah docela vysoká očekávání. Asi jsem si jako svou první knížku od ní nevybrala tu správnou :)

minehava19
25.02.2016 3 z 5

Knihu jsem horko těžko dočetla a to jen z pouhé zvědavosti, jestli se příběh rozjede. Za mě zklamání i když nápad nebyl špatný. Místy nezáživné a zbytečné pasáže. Čekala jsem zajímavější závěr.

Hella
04.02.2016 2 z 5

Podobnou splácaninu aby člověk pohledal....v dobré víře, že po poměrně slibně se rozjíždějícím začátku přijde bombastické pokračování, jsem četla dál... a pak jsem se totálně otrávená zcela v bludném ději ztratila. Navíc nesympatičtější hlavní postavu (než byla Nicky) by taky dalo dost práce najít. Za mě v žádném případě tedy ne.

bookcase
15.01.2016 3 z 5

Tak tady jsem byla hodně zklamaná. Nevtáhlo mě to od počátku, ale pořád jsem doufala, na základě předchozích dvou knih - Pusinka a Ztráty a lži, že se to rozjede a že si přečtu skvělý psychothriller. Bohužel mě to nezaujalo a v ději jsem se neorientovala.

SelenaDemi428
30.12.2015 2 z 5

Takový průměr, rozhodně mě to neztrhlo jako například Hedvábník. Název už předvídal, že budu číst nějaké bludy :D. Dost často se mi stalo, že jsem se hodně ztrácela a nechytala jsem se. A když už jsem se konečně nějak chytla, najednou bylo rozuzlení a konec. Ani ty postavy mi nepřišly nijak sympatické :/.

Lilith1
17.12.2015 4 z 5

Mrzí mě že to nemá žádný extra spád, jaký by si pořádný psychothriller zasloužil. Každopádně zvědavost nutí člověka číst dál a dál. Velmi kladně hodnotím propracovanost jednotlivých postav o to víc mě mrzelo, že vrahovi byl v tomto ohledu dán celkem hodně malý prostor. Taky bych uvítala více ohledně Nickiini lhavosti, to se dalo určitě také lépe rozvinout. Ale přes všechny tyto výtky, si přesto kniha za originální téma i zpracování čtyři hvězdičky zaslouží.

macekd
29.11.2015 3 z 5

No na můj vkus do edice bestseller nepatří. Jak už bylo napsáno níž, základ knihy, myšlenka, nápad dobrý, ale zpracování mi moc nesedělo. Kniha mne příliš nezaujala, není z těch, které bych zrovna chtěla mít v knihovně a vracela se k ní. Chybí mi v ní větší spád, víc napětí.
Kniha není z těch, které bych přečetla jedním dechem, což tak nějak u dobrého thrilleru očekávám.

Danago
28.10.2015 5 z 5

„Není o nic míň mrtvý“ je nápis v pracovně zavražděného kontroverzního novináře. Co to znamená? a má s tím něco společného Nicki , která byla blízko místa činu? Jaké tajemství skrývá?
Knížka patří mezi ty lepší psychothrillery, které jsem zatím četla. Příběh je napínavý a nutí čtenáře číst stále dál a dál. Postavy jsou velmi dobře propracované. Příběh je akční a svižný. Téma je velice originální. Je to moje první knížka od autorky a určitě si přečtu i její další knihy.

Šánka
26.08.2015 4 z 5

Napínavý thriller s výborně propracovanou psychologií postav. A i když mně snad ani jedna sympatická nebyla, kniha se čte velmi dobře, je tam dostatek možností na potenciálního vraha a hlavně se ukazuje, jak nebezpečná a manipulativní může být dnešní virtuální komunikace.
Ale co mně fakt vadilo, proč u nás vychází až 9. díl série (nebo ne ?), protože mně třeba chyběla návaznost soukromé linky vyšetřovatelů.

kneslova
07.07.2015 4 z 5

Detektivka se slušným potenciálem, které však něco chybí a tudíž je pro mě lehce zapomenutelná, že jsem ji kdy četla...v edici Bestseller nevím nevím, za mě ne, ale jinak celkem ucházející detektivka. Trochu nadhodnotím a dám 4 hvězdy

evasamankova
04.07.2015 5 z 5

Výborná detektivka, která mi vlastně se zpozděním vysvětlila, proč právě S. Hannah byla vybrána pro "vzkříšení" Poirota (Vraždy s monogramem). Velmi čtivé, napínavé, navíc skvěle propracované postavy a velká uvěřitelnost. Dlouhá souvětí, skryté významy, vrtání do hloubky - byla pro mě radost tuhle knihu číst.

Safienka
16.06.2015 4 z 5

Příjemné čtení. Na mě moc novinářských záznamů, ale jinak trefně využité ovlivňování cizích lidí skrze internet!