Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346644/bmid_spalovac-mrtvol-xH2-346644.jpg 4 4573 4573

Slavný příběh o spalovači mrtvol, podivínském Karlu Kopfrkinglovi, je podobenstvím o patologickém vývoji malého člověka k přijetí zla. Filmové zpracování z roku 1968 patří ke zlatému fondu české kinematografie.

Donatello
19.11.2012

Viděl jsem film a musím říct, že jsem potom potřeboval nějaký čas, abych to roztrávil... knihu si určitě přečtu :)

kika 13
14.11.2012 3 z 5

Děj se odehrává kolem pracovníka krematoria.Proto ten název.

kofina
11.11.2012 3 z 5

Byla jsem hrozně zvědavá a přišlo lehké zklamání. Vadilo mi neustálé opakování vět a stejných slovních spojení, naopak mě uchvátil konec a absolutní proměna člověka v hyenu.

Kůstka
11.11.2012 4 z 5

Skvěle napsáno, nečekala jsem, že to půjde tak dobře číst, i když mi sem tam vadilo Kopfrkinglovo opakování spojeních "nekouřím, nepiji, jsem abstinent", "bílý tvrdý límec" nebo "růžolící dívka".. Ale asi to k tomu prostě patří. Pro mě jinak jedna z těch depresivních knih, člověk se nechá během chvilky úplně zmanipulovat, oběsí svou manželku, zabije děti, které dá do už obsazených rakví a nechá je spálit, poté kývne na jakýsi experiment - plynové komory za bílý Mercedes. Brrr.

HiRes
14.10.2012 4 z 5

Prvních 80 stran je jen o životě rodiny Kopfrkinglů, pak se začne polemizovat nad nacistickou ideologií a změnou života, a až na posledních 10 stranách pak Karl udělá, to co udělá. Rozhodně to je na psychiku jako dělané, když se člověk opravdu zabere, zvláště v druhé polovině je příjemně překvapený svižností knihy.

seiwaa
08.10.2012 4 z 5

Čekala jsem to dramatičtější a prožitější, ale opak byl pravdou. Přesto si zaslouží 4****. Je to klasika!

Mishka_a7
17.09.2012 5 z 5

Kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a opravdu se mi líbila. S detaily jakými je psána mi fantazie a představivost pracovala na maximum. Film mě zklamal.

AnnaSk
28.08.2012 4 z 5

Je to vskutku zajímavá kniha a stojí za přečtení, zvlášť protože je celkem tenká a jazykové provedení vybroušené.

YvLeZa
24.08.2012 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale po pravdě mě zklamala. Začátek byl nudný a docela se to rozjelo ke konci, ale stejně jsem od ní čekala víc.

dark.ma93
14.08.2012

Jak je možné, že se s tak hodného a sladkého člověka stalo tohle?! Konec je mrazivý a strašidelný. Určitě skvělá klasika'!

Shimargh
10.08.2012 5 z 5

Naprostý kult a modla!

Shricke
02.08.2012 4 z 5

Trošku pomalý rozjezd se skvělým koncem

FilipGOLF
14.06.2012 4 z 5

Perfektní kniha, člověk jen pozoruje jak se z příjemného chlápka pana Kopfrkingla stává bestie, co vyvraždí skoro celou rodinu kvůli nějaké ideologii. Hrůza

Póžislava
25.05.2012 5 z 5

Knihu jsem si přečetla kvůli maturitní četbě a rozhodně jsem neudělala špatně. Je to skvělá kniha, posledních 20 stránek mě úplně strhlo. U určitých pasáží jsem měla doslova husí kůži. Sice mi trochu vadil nudnější začátek, ale těch 5 hvězdiček si to celkově určitě zaslouží. Doporučuji přečíst.

kom72
30.04.2012 4 z 5

Tím, že jsem nejprve viděl film a teprve později si přečetl knihu, jsem se při čtení připravil o tu ránu palicí, kterou mi zasadil pan Kopfrkindl. Po přečtení knihy, musím vzdát hold režisérovy filmu a panu Hrušínskému jak skvostně zpracovali literární předlohu!

Gahanka
29.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem četla. Hlavní hrdina mě už od začátku štval, ale dílo mě strhlo.

Juditha
14.04.2012

Tuto knihu jsem dostala jako povinnou školní četbu a moc se mi líbila. Úžasně popisuje pracovníka krematoria a vše co k tomu patří až si to vedodete živě představit a běží Vám z toho mráz po zádech. Přesto doporučuji přečíst

sidonie kermack
28.01.2012 5 z 5

z té knihy mrazí, a film... brrrrrrrrrrr. Rudolf Hrušínský jako hlavní představitel byl úžasný... Navíc se to natáčelo u nás...

THERISA
10.01.2012 5 z 5

Literární skvost! Důkaz, že i s minimem stran se dá udělat velké divadlo!
Takřka dokonalé a na film víceméně přesné filmové zpracování s Rudolfem Hrušínským jen potvrdilo kvality celého příběhu a stejně jako kniha vás doslova přimrazí do sedadla tak, že se nezmůžete na nic jiného než jen číst/dívat se až do konce. Jeden z mých největších literárních/filmových zážitků...

Slečna L.
27.12.2011 5 z 5

Kniha, kterou jsem vzala, aniž bych věděla děj či zápletku. A udělala jsem dobře. Nejprve jsem si říkala, jaký je pan Kopfrkingl úžasný člověk, ač trochu podivín. V posledních kapitolách se vše zvrhlo a když jsem četla o rozbitém radiátoru, na který navázal provaz se smyčkou, bylo mi jasné, co bude následovat. Málem jsem spadla ze židle, když následovalo zavření Miliho do rakve. Těším se na film.