Poločas rozpadu

Poločas rozpadu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/bmid_polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4 1032 183

Spad série

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?... celý text

Dant76
14.04.2020 5 z 5

Výborná, jednoduchá, čtivá knížka....

uziRM
11.04.2020 5 z 5

Ještě o krapet lepší, než výborný Spad... A hned jdu na další díl.

Layyen
22.02.2020 4 z 5

nejvíc úlet knížky, celá série rozpad a většina věcí od kotlety jsou uplně mimo běžnou realitu :)

Áža707
17.01.2020 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl, kniha dostává zajímavý spád a už se těším na další díl.

nai.ivka
07.01.2020 5 z 5

Baví mě to stejně jako první díl, jedeme dál.

Gedzita
01.11.2019 3 z 5

Ubývá humor, přibývají nechuťárny, ale já to k... musím dočíst!!! Moc se mi líbí, jak autor pracuje s reáliemi z “minulosti” - Černobyl coby místo s nejmenší radiací v okolí a jeden z největších slizounů bývalý yutuber. Oujé!

Rolada88
21.10.2019 5 z 5

Tak druhý díl série spad, byl opět famozni asi jeste lepší než jednička už sem znal postavy a tak se člověk mohl začíst do nového dobrodruzstvi. Kdy plukovník michalek a jeho banda pátrá po jaderných hlavicích na Ukrajině aby zastavili dalsimu schozeni a radiační zime. Jedním slovem opět příběh nabitý hláškami a o akci čtenář nemá nouzi

lassse
18.10.2019 3 z 5

O chlup lepší než předchozí díl, zřejmě tím, že závěr má fakt spád. Pěkně se to čte a už se těším na závěrečnou část.

Ladys
14.10.2019 5 z 5

Akční pecka, jak má být. Pro mě lepší, než Spad.
No, nechtěl bych zažít svět po atomové válce, co vám budu povídat.
A Michálek je prostě frajer.

Jen pro ten dnešní den
stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít,
víc po ničem netoužit.

Miro.slav
27.09.2019 5 z 5

Na scénu nastupuje kult Meniteľov, pričom hlavná parta sa vydá po ich stopách. Na môj vkus je v knihe až príliš funkčnej techniky, ako keby apokalypsa ani nenastala. Stále dobré, no miestami sa niektoré pasáže stávajú vzájomne veľmi podobnými. Tým celý dojem z knihy splýva do jedného hmlistého pocitu šablónovitosti a tuctovitosti.

Predator666
21.09.2019 4 z 5

Došlo k lehkému úPadu, ale nemusí to být na škodu. Myšlenka dobrá, sex ucházející, humor tak nějak přijatelný. Obsahově skoro mrazivé. Krvavý příběh se rychle čte, nezažijete tu nudné chvíle, pořád se něco děje. Jo, je to postapo jak má být a jaké jsme od pana Kotlety prostě čekali. Jisté zápory by se našly, ale není třeba je pitvat. Proto dávám za ****

avalonek
30.08.2019 5 z 5

Další díl za mnou a je to lepší a lepší..Takže jsem se hned musela vrhnout na poslední díl,abych věděla,jestli těm hajzlům nakopou pořádně zadek..

parvitas
14.08.2019 4 z 5

Menitelia a matky zvlášť boli hnusná banda. A svet horší ako od Šialeného Maxa a Falloutu dokopy. Ale čítalo sa to takmer samé, odporúčam!

Durasvami
27.06.2019 5 z 5

Myslel jsem si že po 1.knize Spad už nepřijde nic lepšího. Ale u druhého dílu ze série Spad jsem četl ještě rychleji než první díl. Kniha je napínavá, čtivá... No za mě plný počet hvězd a mohu jen doporučit. Já jdu s chutí na další díl.

m.benesovaa
25.06.2019 5 z 5

Úžasné pokračování příběhu. Od knihy, jsem se stejně, jako u prvního dílu nemohla odtrhnout.

KubaHanzelin
08.06.2019 3 z 5

3* jsou možná málo, ale přišlo mi to slabší jak první díl, humor byl trochu nucený a to ho tam bylo méně, ale kniha pořád krásně plynula a příjemně se četla, mrzí mě, že hrdinové jejich osudy sledujeme opustili naší postapo zemičku, ale chápu, že chtěl pan Kotleta ukázat jak to vypadalo i jinde:) 3.4/5* Banzai!

animovanej medv
07.05.2019 2 z 5

Hlavní hrdina je za každé situace klaďas, který se rozhodne správně. Je neprůstřelný a zároveň vždy trefí svůj cíl. Z každé bezvýchodné situace se dostane a nic pro něj není překážka, ani potoky krve, kterými se musí brodit. Doufám, že to nikdy nikdo nenatočí...
Ale i tak je příběh zajímavý a velmi čtivý. Autor nemá tendenci zabíhat do velkých detailů, takže děj odcípá a rozhodně se nenudíte. Humor hlavní postavy je od začátku divný a spíš vás to otravuje, ale v druhé knize jsem si uvědomila, že mě baví.
Závěr: štve mě autor? ANO. Budu ho číst dál? Rozhodně!

Blafoun
09.04.2019 5 z 5

Paráda, více u třetího dílu. :-)

Bohemians
11.03.2019 4 z 5

AUDIOKNIHA, BEZ SPOILERŮ:

Velmi často jsem se u knihy i usmíval, autor umí příhodnými přirovnáními opepřit jinak velmi drastickou, místy až nechutnou etapu lidstva. Průvodu audioknihou panem Kapitánčíkem je skvělé, chyběla mi pouze druhá osoba pro lidské hlasy, ale i tak to bylo skvělé. Některé scény jsou velmi drsné a pokud se začtete, zjistíte, že ve světe po apokalypse nechcete žít. Každopádně jdu do dalšího dílu! :)

Michal360
10.03.2019 4 z 5

Podle hodnocení koukám, že u pokračování zůstali pouze fanoušci (momentálně 89%), což je samozřejmě logické a hlavně dobře, ale nevidím zase takový rozdíl od předchozí knihy. Ano je více vážnější (respektive méně humoru). Dočteno asi za 3 dny, série má strašně blízko k Hustému nářezu a to já velice rád :)