Soukromý skandál

Soukromý skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2388/soukromy-skandal-2388.jpg 4 104 11

Děj románu se odehrává ve strhujícím světě televizních kabaretů a rozhovorů se slavnými lidmi. Soukromý skandál odhaluje ctižádostivé sny bystré ženy a temnou uhrančivou posedlost, která ohrozí vše, pro co pracuje. Soukromý skandál je vyplněn nezapomenutelnými postavami a závratným dějem při němž se tají dech.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Private Scandale , 1993

biki
18.09.2022 3 z 5

V okurkové prázdninové sezóně jsem se vrátila k některým starším knihám, které jsem si už téměř nepamatovala. V tomto případě jsem nezvolila úplně dobře - k většině knih Nory R. se totiž občas vracím, ale tato je jedna z jejích nejslabších a po té dlouhé době mě už moc nezaujala. Stejně jako předchozí komentující nemám příliš v oblibě příběhy z novinářského prostředím, resp. z prostředí televizního zpravodajství. Popuzuje a někdy mě až přímo odpuzuje ona nelítostná honba za příběhy, či ještě lépe senzacemi, a také moc nechápu tu oblibu různých talk-, reality-show. Musím ale přiznat, že zápletka týkající se soupeření mezi oběma hlavními ženskými postavami byla velmi dobře vystavena a působila hodně věrohodně. Také detektivní zápletka byla na slušné úrovni, ovšem její zakončení mi přišlo až moc pohádkové. Celkově tedy hodnotím jako průměr.

petraj30
26.09.2020 4 z 5

Bylo to celkem pěkné a pro mě i zajímavé. Nemám moc ráda novináře, a moderátory mám asi jen o 2% raději, v podstatě jde o totéž povolání. Tato kniha popisuje poněkud rušný život novinářů i moderátorů, a pro mě bylo vážně zajímavé si přečíst, že jejich práce taky není žádné peříčko, ale na úkor čemu?
Možný SPOILER: Anotace znázorňuje jen hrozně zkrácenou verzi, vlastně ani nezachycuje nějakou konstrukci, proto raději píšu, že se jedná o spoiler.
Deanna byla mladá a ambiciózní, ale pořád si ještě zachovávala jistou lidskost i v následujících letech a velkému postupu v její profesi. Finn byl taky celkem sympatický, ale na můj vkus až moc ctižádostivý a nebál se jít přes mrtvoly.
Vraha jsem nepoznala, ale bylo to možná tím, že každý ze štábu měl v knize přesně vymezený prostor pro svou určitou úlohu, tak jsem v tom dál ani nepátrala.
Jsem ráda, že jsem se mohla dočíst něco o novinařině a vidět všechno i jiného pohledu, ale stejně je asi nikdy úplně nepochopím.

Iva64
08.03.2019 3 z 5

Kniha mi ani nenadchla ani neurazila.

moudivlacek
06.12.2018 5 z 5

Jako milovnice detektivek i románů pro ženy jsem si zde užila od obojího vrchovatě. Jde tu vlastně o boj na výsluní dvou žen ve světě kamer a TV zábavy. Jedna jde bezohledně za svým cílem a ničí vše kolem a druhá si jde též za svým, ale je k těm lidem okolo ohleduplná a váží si jejich práce. Která vyhraje? Zasáhne zde i často smrt, schválně jestli uhádnete jakou? A ta druhá? Má klid? Nebo musí čelit jiným o nic méně závažnějším démonům a událostem kolem? Ale je tu plno lidiček, kteří dotyčné podají pomocnou ruku, a jeden z nich i své srdce.
Láska, napětí, stalking, žárlivost, vydírání a plno jiného - to vše obsahuje tento román.
Skvělý, doporučuji.

hackova31
23.02.2018

opět super čtení, přečeteno během pár dní :-)

Jessybelle
20.04.2017 5 z 5

Pěkná oddechovka, kniha se mi líbila.

zoew
20.03.2017 2 z 5

Nejslabší kniha od Nory Robertsové, jakou jsem četla. Děj minimální, nějaká akce a napětí až v posledních dvou kapitolách. Za mě neskutečně utahané a nudné, děj se mohl "scucnout" na poloviční počet stran a úplně by to stačilo. Pro mě zklamání.

Rup
16.01.2016 4 z 5

Na rozdíl od níže uvedeného si myslím, že je to pořád to samé, nicméně v daném žánru vyniká. Výborně napsané.

lifeoptimist
22.02.2015 5 z 5

Super kniha, pobavila a bylo to zase něco jiného a zhltla jsem ji během pár dní - můžu jen doporučit

kika 13
03.03.2013 3 z 5

Obsahově dobré zase z jiného prostředí.Pěkná četba.

fionKa
05.11.2012 5 z 5

To byla snad první kniha, kde sem toho "záhadnýho ctitele/záporáka" odhalila dřív, než Nora... ale vůbec mi to nevadilo... stejně sem byla zvědavá jak přesně a co se mezitím stane, než to N přímo odhalí ;)

Nora Roberts
americká, 1950