Sny začínají žít. Velcí křesťané našeho století

Sny začínají žít. Velcí křesťané našeho století https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115714/sny-zacinaji-zit-velci-krestane-naseho-stoleti-115714.jpg 5 3 1

Nestačí sledovat minulost, oči křesťana mají být pozorné právě tak k živé současnosti, vždyť velcí světci žijí i kolem nás. A tak čteme v pravdě napínavé příběhy salvadorského biskupa Romera, Matky Terezy, M.L.Kinga, D. Bonheffera, G. Roncalliho, H. Camary, R. Follereaua a dalších.

Starmoon
22.09.2021 5 z 5

Príbehy o ľuďoch, ktorí žili v dobe či v prostredí, kde by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť – a predsa tam dokázali vniesť veľa svetla a lásky. Táto kniha s pomerne poetickým názvom bola pre mňa zdrojom veľkej duchovnej útechy, pokoja i odhodlania zmeniť sa. Ako to už pri podobných výberoch býva, niektoré životné osudy ma zaujali viac (Martin Luther King, Madeleine Delbrêlová, Óscar Arnulfo Romero, Raoul Follereau), iné menej (Teilhard de Chardin, Dietrich Bonhoeffer), ale to je vec osobného vkusu, životného nastavenia či obdobia, a tak by to u iných čitateľov akiste bolo inak. Okrem jednotlivých životných osudov, z ktorých by väčšina vydala na vlastnú knihu (čo sa vo viacerých prípadoch aj stalo), ku kvalite tohto diela nepochybne prispel aj autorov pútavý štýl, umné zakomponovanie mnohých myšlienok jednotlivých aktérov do kapitol o nich či celkový ekumenický, lokálny a generačný presah. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie i čitateľský (a ľudský) zážitok.

světci

Christian Feldmann