Tiší buřiči boží. O velkých světcích křesťanství přehled

Tiší buřiči boží. O velkých světcích křesťanství https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115716/tisi-burici-bozi-o-velkych-svetcich-krestanstvi-115716.jpg 5 2 2

O velkých světcích křesťanství. Ztřeštěný výtržník - sv. František z Assisi, Půvabná mystička - sv. Kateřina Sienská, Křesťan neklidného srdce - sv. Augustin, Okouzlující prostota - Jan Marie Vianney, a další.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tiší buřiči boží. O velkých světcích křesťanství. Přihlašte se a napište ho.

Starmoon
09.11.2021 5 z 5

„Najprv sa im vysmievali. Prehlasovali ich za pomätených. Niekedy ich tiež prenasledovali. Až potom nasledovali oltáre, sochy a hymny. Svätí. Dnes nám pripadajú ako stĺpy Cirkvi, ako vzory spoľahlivej poslušnosti a železnej disciplíny. Ale ich súčasníci ich dosť často považovali za rebelov a provokatérov. Máme sa tu pokúsiť, aby sme nejako podľa novej módy preleštili niekoľko beznádejne antikvariátnych postáv cirkevných dejín a bývalej religiozity? Nie, to by bolo nepoctivé počínanie. A zo všetkého najviac si svätí zaslúžia, aby sa o nich hovorila pravda. Sme im dlžní historickú pravdu. Často sa pod legendárnym gýčom schováva pravda úžasná a prekvapujúca.“

Veľmi pútavo prerozprávané príbehy desiatich svätcov, ktorých pozná aspoň zbežne asi každý katolík – vo Feldmannovej verzii však ich osudy akoby nanovo ožívajú. Vďaka tejto knihe som si vytvorila vzťah ku Kataríne Sienskej (teším sa už na román o nej), Terézii z Avily (ktorá mi po dávnejšom prečítaní jej autobiografie bola skôr nesympatická) či upevnila si vzťah k Thomasovi Morovi. Ani na ďalšie postavy cirkevných dejín (František z Assisi, Filip Neri, Alžbeta Durynská, Jean-Mária Vianney...) sa už asi nebudem dívať ako predtým. Autor ma primäl pozrieť sa na nich inak; pozrieť sa na nich jeho vlastnou, jedinečnou optikou.

Veľmi túto knihu odporúčam.

Mel
16.03.2017

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o životech světců i o době, v které žili. Na druhou stranu se mi tato kniha opravdu těžko četla, neboť časové linie jednotlivých světců byly dost chaotické.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tiší buřiči boží. O velkých světcích křesťanství v seznamech

v dalších seznamech1x