Sníh nebo popel

Sníh nebo popel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/bmid_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 4 713 176

Sníh nebo popel série

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Snow like Ashes , 2015

1v8na
29.07.2018 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Měla krátké kapitoly, které mě nutily číst dál.
Příběh byl napínavý, dobrodružný. Líbí se mi mapa, která je nakreslena na začátku knihy - pomůže Vám lépe se zorientovat v tom, kde se pohybují hlavní hrdinové. Hodně mě dostal nápad Střídajících se království a království Ročních období.

Na YA literaturu je to hodně dobře promyšlená a napsaná knížka.

Mojepočteníčko
19.07.2018 3 z 5

Young adult fantasy je pro mě ve světě knih příjemným odlehčením. A protože mi v knihovně chybí množství dílů do konkrétních sérií, zaměřila jsem se na knihy, které již mají na pultech v knihkupectví svá další pokračování, nicméně v mé knihovně chybí. A právě Sníh nebo popel je jednou z nich.
 Meira je šestnáctiletá dívka, sirotek, vychovávaný coby bojovnice padlého království zvaného Zima. Po bitvě s Jarním královstvím už zbyla jen hrstka Zimanů, která se stává nadějí pro znovuobnovení říše.
Ačkoli je vskutku tvrdou dívkou, lásce se neubrání a zamiluje se. Avšak její city neprovází štěstí. I přes bolest v srdci je ale ochotná vytrvat a položit za navrácení země právoplatnému králi třeba i vlastní život...
 Než přejdu k pocitům ze samotné četby, přiznám se, že kniha Sníh nebo popel, je díky své obálce jedním ze skutečných skvostů mojí knihovny. Je nádherná a ve stejném duchu by měly být vyvedeny i obálky dalších dílů této série.
 Sníh nebo popel je autorčinou prvotinou a zároveň jde o jeden z faktorů, který jsem si musela neustále připomínat. Asi bych ocenila, kdybych se na samém počátku mohla dozvědět něco víc o jednotlivých zemích. Minimálně o těch, které v příběhu opakovaně vystupují. Oproti tomu se mi líbilo, že má každé království nějaký vlastní atribut a charakteristické rysy.
 Meira se pro mě stala postavou, která svou odolností a odvahou dokázala člověka potažmo čtenáře solidně "nakopnout". Občas však svými schopnostmi a konáním působila jakoby mírně přitažená za vlasy. Z mého pohledu jí chybělo něco lidského. Něco, s čím bych se mohla ztotožnit a vzít tak hlavní hrdinku za svou. Navíc jsem díky jiné fantasy sérii doslova alergická na sloveso „zlomit se“. Příběhu ale nechybí takové vlastnosti jako napětí, akce, spád, překvapení a špetka romantiky.
 Ačkoli by to tak podle mého hodnocení nemuselo vypadat, hodnotím tuto knihu pozitivně. Ráda vám ji doporučuji k přečtení a budu se těšit na děj dalších dílů.
 (nakl. CooBoo)

Andreanis
19.07.2018 5 z 5

Musím říct, že ze začátku mě kniha moc nebavila. Od půlky už to bylo podstatně lepší, ale konec knihy je vážně nepřekonatelný.
Ze začátku mi Meira šíleně vadila. Na jednu stranu chápu, že se chtěla Sirovi zavděčit a dokázat svou cenu, ale chvílemi mi to přišlo až trochu přehnané. Také musím říct, že Sirovo chování k ní, obzvláště když se jí povedlo získat polovinu medailonu. V ten monet si zasloužila víc uznání.
Ke konci mě ale neskutečně mile překvapila, jak je silná a jak se dokáže postavit za svůj lid.
Rozhodně se moc těším na další díl :)

Adush
12.07.2018 5 z 5

Moc pěkná oddechová kniha. Hned jdu na další díl

andrejci
12.07.2018 5 z 5

Nato že o knížce všichni říkají za je špatná a nelíbila se vám já s ní byla velmi spokojená. Očekávala jsem teda něco trošku jiného ale aspoň jsme byla příjemné překvapená.

teri1003
05.07.2018 3 z 5

Tak tahle kniha mě dočista zklamala ... drobněji bych dala 2,5 hvězdičky. Knihu jsem si přečetla z důvodu, že autorka přijede na Humbook, tak jsem si říkala, že to musí být něco super ale není. Kniha mi vůbec nepřišla čtivá a děj se mi dost táhl. Na to, že má kniha pouze 290 stránek, tak mi to přišlo, jakoby to byla 400 stránková kniha. Pozitivní na tom byly dvě postavy a to Mather a Theron, i hlavní postava Meira byla symptaciká ale to je asi jediné to dobré.

Knihomolkajá
02.07.2018 3 z 5

Celou knihu nádherně shrnuje: https://www.fantasymag.cz/snih-popel-spatna-kniha-dvanactilete-holky/
Skvěle jsem se při čtení recenze pobavila a doporučuji každému, kdo dal maximálně čtyři hvězdy. :)

krausmary
02.07.2018 3 z 5

Začátek mě vůbec nebavil, ale prokousala jsem se až na konec, který už byl mnohem lepší. Příběh ani postavy mě moc nenadchly, bylo to takové nemastné neslané, ale za ten konec dávám alespoň 3*.

Sakuhina
10.06.2018 4 z 5

Bylo to fajn, ale čekala jsem víc.

Lethania
09.06.2018 2 z 5

Mně se to nelíbilo. Podobné jako Ledová jako sníh nebo Ohnivá krev. Nezaujalo.

Peťule159
07.06.2018 5 z 5

Už se těším na další díl :-)

XenasChakram
07.06.2018 odpad!

Ztráta času, nezachránil to ani chakram na obálce. S radosti vrátím zpět do městské knihovny. Nejspíš jsem rozmlsana od knih S. J. Maas...

kikizubik
30.05.2018 4 z 5

Mile mě to překvapilo, protože jsem se do toho nemohla moc začíst, ale to přičítám mé dlouhé době, které jsem trávila bez svých milovaných knih a tomu hroznému vedru, ve kterém se nedá pořádně ani přemýšlet.
Theron je zlatíčko a Meira jako hlavní hrdinka není vůbec špatná. Děj byl předvídatelný, ale i tak jsem si to užila.

Bet
19.05.2018 3 z 5

Musím říct že jsem také čekala víc.Dost dlouho jsem se musela knihou prokousávat, děj je zmatený. Po pravdě si to už moc nevybavuji a nechystám se číst další díl. Pro mne velké zklamání :(

Evul15
19.05.2018

Super počtení.
Jediné co mi trochu vadilo, že zde mohlo být použito trochu víc té dramatičnosti.
Rychle se čte :)

NemesisTrimble
17.05.2018 4 z 5

Popravdě jsem od knihy čekala víc, ale i přesto se mi líbila. Meira mi byla sympatická, ale někdy mě svými rozhodnutími dokázala naštvat.
Kniha se celkově četla dobře, až na to, že jsem se na začátku trochu ztrácela a nevěděla jsem co přesně se děje. To je taky jeden z důvodů proč nedávám plný počet hvězdiček.
Ale samozřejmě nechci nikoho od této knihy odradit. Obálka pěkná, příběh zajímavý, i když ze začátku trochu zmatený a nudný a postavy mi taky sedly. Prostě mě jen mrzel ten začátek, který mohl být více srozumitelný.
Další velké plus byla mapa na začátku! Ta vás aspoň dostala do obrazu, kde se nachází jednotlivá království Primorie a kde se zrovna nachází naši hrdinové. Byla to jedna z věcí, která mi opravdu pomohla se zorientovat a začíst se do příběhu.
Nemesis T.

Terry.89
17.05.2018 3 z 5

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Hned na první stránce vás autorka vrhne do spletitého děje a já se musím přiznat, že jsem hodnou chvíli byla dost zmatená, než se mi podařilo utřídit si, kdo je dko a kam patří. Prvních pár kapitol jsem se poměrně dost nudila a pořád ne a ne se začíst. Pak se konečně začalo dít něco pořádného a příběh mě pomalu vtáhl do sebe. Přesto na mě i nadále působil trochu chaoticky. Jednotlivé střípky z Meiřiny minulosti se pro mě objevovaly poměrně nahodile a nečekaně a to celé mě trochu mátlo. Každopádně něco na příběhu mě upoutalo a teď na mě v knihovně čeká druhý díl, který mi doufám pomůže s rozhodnutím, jak se k této sérii postavit. Zda budu číst dál nebo tento příběh zkrátka není pro mě.

Sarfias
16.05.2018 5 z 5

Musím říct, že kniha mě z počátku absolutně nenadchla. Vlastně mi trvalo neskutečně dlouho, než jsem ji přečetla.. nemohla jsem se nějak začíst. Asi po 60. stránce mě nicméně příběh tak chytil, že jsem knihu přečetla jedním dechem!
Velmi se mi líbí hlavní postavy, jak se vyvíjí, není to nijak moc ufňukané ani ucourané, je to svižné, zajímavé a poutavé. Hlavní hrdinka ušla hodně dalekou cestu jen v prvním díle. Jsem zvědavá na další. Palec nahoru!

AgnessN.R.
04.05.2018 4 z 5

No, čekala jsem od knížky víc. Přišlo mi, že většinu knížky se nic moc nedělo a celkově byla taková plochá. Vůbec jsem se do hrdinů nevcítila, ale autorka měla skvělý nápad a četba ubíhala. Takže slabé 4*.

Knihomolkajá
30.04.2018 3 z 5

Kniha byla lehká na přečtení a spíše oddechová. Jako u každé knihy podobné této, jsem se tak nějak nebyla za celou dobu schopná smířit s milostným trojúhelníkem, který tam skoro po celou dobu trvání knihy figuroval. Děj, ani styl vyprávění mi nesedl a počet stránek nesouhlasí množství děje, který by v knize měl být. Vzhledem k tomu, že je to prvotina autorky, jsem v hodnocení mírnější, ale běda, jestli bude druhý díl stejně dětinský. Autorka byla opravdu velmi mladá, když tuto knihu psala, takže byla průměrnost knihy předvídatelná. Uvidíme, zdali mě mile překvapí druhý díl. (Později dopsáno.... nepřekvapil. Jen si můj komentář nejděte. ;))

magie pro dívky roční období americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Sníh nebo popel je v