Sníh nebo popel

Sníh nebo popel https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339123/bmid_snih-nebo-popel-xzT-339123.jpg 4 714 714

Sníh nebo popel série

Dívka se zlomeným srdcem a nelítostná bojovnice. Před šestnácti lety bylo zničeno Zimní království a jeho území dobylo Jaro. Pobili královskou rodinu a obyvatele uvěznili. A v tu chvíli vyprchala ze Zimy všechna magie… Nyní je jedinou nadějí tohoto království osm přeživších, kterým se podařilo utéct a kteří čekají na svou příležitost. Chtějí získat zpět své království a magii. Meira je jednou z nich. Celý život prožila jako uprchlík, nepoznala své rodiče a generál Zimy ji vychoval jako válečnici. Avšak i jako nelítostná bojovnice se zamilovala… A zamilovala se do nepravého, do budoucího krále Zimy Mathera. I se zlomeným srdcem je ale rozhodnutá udělat cokoli, aby její království získalo svobodu. Když uprchlíci zjistí, kde je ukrytý magický medailon patřící bývalé královně, Meira se ho pokusí získat. A vstoupí do světa boje o moc, temné magie, ale i dvorských intrik a velkých plesů, v němž jednoho dne zjistí, že její osud nikdy nebyl v jejích vlastních rukou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Snow like Ashes , 2015

Ésperance
07.02.2018 1 z 5

Snažila jsem se dát knížce šanci, ale po několika kapitolách jsem to vzdala. Příběh mě nepřitáhnul a nijak jsem se netěšila, jak se bude vyvíjet dál. Chvíli jsem si říkala, že je to tím, že je to cíleno pro jinou věkovou skupinu (náctiletých) kam už nepatřím :) ale i ve třiceti mě moc bavila série od Sarah J. Maas (Dvůr mlhy a hněvu, Křídel a zmaru, Trnů a růží) a možná ještě více Mary Pearson (Krása temnoty, Zrádné srdce aj.) Též to byly ryze dívčí romány, ale měly jiskru a to jsem u této knihy prostě postrádala. Jak už bylo napsáno níže, názvy zemí podle ročních období mě spíše dráždily a děj se podivně vlekl. Mám ráda knihy více žánrů a do těch dívčích utíkám, když je čtenářská krize nebo mám chuť na romanťárnu :) Knížka ale nesplnila očekávání. Zrovna jsem získala 3. díl Stínu krkavce: Královna ohně a ta mě chytila od prvních řádků hned, stejně jako ty předchozí díly. Autor těchto knížek je podle vypravěč s velkým V. U této knihy se to bohužel nepovedlo.

AelinAshryver
27.01.2018 4 z 5

Tak jo. Představte si geometrický útvar o třech vrcholech. Máte to? Tak, a teď k tomu přidejte slovo milostný. A to je věc, kterou na knihách prostě nenávidím. Ohrané klišé, častokrát zbytečné... neříkám že nemám ráda Therona nebo Mathera, ale prostě... (Mathera mám raději, ale nemyslím si, že si Meiru vezme. Přeju mu jeho svobodu.)
Tak a teď k hodnocení knihy. Dlouhou dobu jsem se nemohla začíst. Dobrou polovinu. Možná to bylo tím, že jsem měla čtenářskou krizi. Ale v té polovině se to nějak zhouplo a pak už skoro pořád něco dělo. Já sice nejsem fanynka ich-formy, zvláště u náctiletých dívek, ale Meira nebyla úplně marná. Občas byla taková nudná a klasická, ale byl znát nějaká vývoj. To je fajn. Nápad, hm, hezký, ale rozdělení podle ročního období mi nepřestane připomínat dvůr trnů a růží. Mám ráda fantasy a to je věc, co oceňuju a konec mi taky hodně učaroval. Ale v něčem byla kniha pro mě hodně předvídatelná. Doporučuji fanouškům takových světů, ale není to nic dokonalého. Takové jednodušší počteníčko.
Poděkování bylo hezký. :D

pink_ivy
24.01.2018 3 z 5

Zajímavě řešený svět, ale mě to příliš za srdce nevzalo. Knížka se ze začátku hrozně táhla a navíc jsem se do toho prostě za celou dobu nedokázala pořádně vžít, příběh jako takový mi nepřišel ničím výjimečný a upřímně ani zapamatovatelný. Po pár dnech si pamatuji jen útržky.

Zvraty tam sice byly, bohužel ale poměrně předvídatelné. Za mě je to čistý průměr, druhému dílu ale možná šanci dám. 3*

Ree
21.01.2018 2 z 5

Četla jsem plno lépe psaných amatérských povídek.
To, že kniha byla psána v přítomném čase, což mi neskutečně vadilo, pominu, protože to je jen o zvyku. Bohužel to nebyla jediná věc, která mi vadila. Postavy byly mdlé, nezábavné a vlastně mi byly úplně fuk. Kdo se trochu vymykal standardu, byl Theron, který se tak stal mou nejoblíbenější postavou (což bylo popravdě hodně lehké) a i Sir se dal zvládnout. A později také Nessa a její bratři. Osud všech ostatních mi byl celkem ukradený a jestli jsem měla soucítit s rozpolceností Meiry a jejího milostného trojúhelníku, tak se to nestalo. Krom toho Meira na můj vkus až moc celou knihu opakovala ty samé myšlenky. Skoro jako by se Raasch snažila co nejvíce natáhnout děj.
Nebyl tady ani žádný zvrat - to velké zjištění ke konci knihy muselo být všem jasné už někdy od jejích začátků.
Pro mě nezáživná kniha. Další díly určitě nemám v plánu.

1259
20.01.2018 5 z 5

Naprosto úžasná a dokonalá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Spisovatelka je naprosto neuvěřitelně dobrá a přesně ví, co chce a za tím si jde. Fakt super.

Dani3
19.01.2018 4 z 5

Začátek byl trochu rozpačitý, bavit mě to začalo až tak kolem sté stránky. Nakonec se z toho ale vyklubala příjemná oddechovka.

Tombraider
15.01.2018 4 z 5

Dobrá kniha,snadný rychlý čtení,přehledná,tochu podobná Skleněnýmu trůnu,ale přesto svá,vyprávěná z pohledu třetí osoby,zajímavé....

ja.cerven
11.01.2018 4 z 5

Myslím, že je to taková vděčná, velice předvídatelná oddechovka. Nenadchne, neurazí :)

Pedruska01
10.01.2018 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, dokázala okamžitě vtáhnout do děje a pěkně odsýpala. Když jsem ji otevřela poprvé a začetla se, rozhodně jsem nečekala, že mě tak pohltí. Vcuclo mě to a bavilo. Na jeden zátah jsem toho přečetla víc než jsem chtěla. Hrozně moc se mi to líbilo tak cca do poloviny, kde byla i určitá romantická linka, jakýsi milostný trojúhelník (pro nepříznivce tohoto geometrického tvaru - rozhodně nevydržel dlouho :D) a dopředu domluvené věci, intriky. Hrozně jsem si to užívala - nikdo a nic by mě nedonutilo v tu chvíli odložit knihu. :D V knize rozhodně nenajdete ani řádek hluchého místa. Je to jedna velká akce a napětí. A to byla zase ta druhá polovina příběhu. Milostná linka zmizela ze scény a objevilo se utrpení, boj, nástrahy a krev. Netvrdím, že by to bylo špatné, to ani omylem - byla jsem napnutá jak kšanda, ale pro mě malilinkaté zklamání (já, romantická duše). Taky v pořadí těch akcí... možná i to mi tam trochu nesedělo. Ta kniha toho byla přímo narvaná, leč to zase tolik stránek nemá. Tak trošku nebyl čas ani prostor na jakýsi oddech, přípravu?! mezi dalšími napínavými událostmi. Občas se mi zdálo, že tam je více řečeno toho, co by nemuselo a naopak.
Meira byla fajn hlavní hrdinka - nebála se zašpinit ani pomoci druhým. Mezi Matherem a Theronem těžko vybírat. Komentáře pode mnou a jejich pisatelé mají radši Therona. Chápu to. Jako určitě je fajn. Žádnej sobeckej hňup, ale zase by mi bylo Mathera líto. Ten taky není špatnej, děvčata. :D Mám velké tušení, kam v tohle autorka bude směřovat - vždycky to tak dopadá! :D Sice jednomu to přeju, ale druhého lituju... Sakra, jsem nějaká rozpolcená. :D Ne, v tomhle díle se k žádnému "týmu" přidávat nebudu. Uvidíme jak se to vyvrbí v pokračování, na které se mimochodem těším. :)

Veronicess
09.01.2018 2 z 5

Je to taká priemerne slušná kniha. Nie že by bola úplne zlá, ale teda neprišla mi ani dobrá. V jednom kuse som prevracala očami a občas som sa fakt nudila a chcela nech už to preboha skončí. Ale boli aj svetlé okamžiky, kde to nebolo až tak hrozné. Jedna časť ma dokonca aj dojala. Ale myslím že sa zaobídem bez prečítania ďalšieho dielu.

Calla2002
06.01.2018 4 z 5

Páni prostě páni..
Na tu knihu jsem se velice těšila a nezklamala, zamilovala jsem si ten nový svět a zamilovala jsem si i Therona ❤

Xäntusia
03.01.2018 4 z 5

Dojem sice kazil místy nepovedený překlad, zato příběh byl velmi originální a napínavý. Jen pár věcí bylo vyloženě předvídatelných, ale to zdaleka nenarušilo skvělé podání všeho ostatního. Navíc mi kniha nepřipadala ani tolik dětinská, jak to u příběhů o šestnáctiletých bývá. Až na vzácná bolavá místa, kde postavy záhadně měnily vzdálenosti, pozice, vybavení i oblečení, a také poněkud nepředpovídatelné zvraty chování hlavní hrdinky, odvedla autorka dobrou práci.

Alex.Barunka
02.01.2018 3 z 5

Tady se opravdu vše drželo v průměrnosti, ale byla to opravdu svižná a příjemná oddechovka :)

Hermiona8703
01.01.2018 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala,co mě to napadlo koupit si zrovna tuhle knížku, ale teď rozhodně nelituju. Akční, zajímavé a trochu té lásky tam taky bylo. Nejvíce se mi líbila poslední třetina knihy. Hlavně ten boj a tak. Jediné, co bych vytkla je až moc důkladný popis a rozepisování, ale jinak velice dobrá kniha. Doporučuji

Lili000
01.01.2018 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Skvěle popsané události a jedinečný svět.

elisabeth03
31.12.2017 5 z 5

Velmi originální svět, který opravdu funguje!! Vše dává smysl a vše odkrývá te s hlavní hrdinkou. Velmi sympatická jednohubka!

Eli99
30.12.2017 3 z 5

Byla jsem na tuto knihu strašně natěšená. Proto asi to následné zklamání. Můj názor - dobré čtení, sem tam opravdu originální nápad a pár skvělých pasáží, ale na S.J. Maas to nemá.

vodopad152
27.12.2017 4 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Sice se rozjela až v polovině, ale od té doby to byla opravdu bomba.

Jarkaknihy1
27.12.2017 4 z 5

Měla jsem velká očekávání, která se téměř splnila. Až na ten dlouhý pomalý začátek, super čtení!

teer.h
21.12.2017 4 z 5

Ta obálka prostě donutí čtenáře koupit si tuto knihu!
Byl to hezký příběh, který se velmi hezky četl. I přes nucenou dlouhou pauzu jsem knihu dočetla raz dva. Hodně věcí, jsem tušila už dopředu, ale to mi nevadí.
Mather mi teda sympatický vůbec nebyl, představovala jsem si ho jak nějakého blonďatého úchyláka :D. Zato Theron se mi líbil. :D
Určitě hezké, oddechové čtení :)

magie pro dívky roční období americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989