Sľub

Sľub https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114222/slub-114222.jpg 4 206 61

Dve priateľky. Alica, veterinárka, je šťastne vydatá, má dve deti a prácu, ktorá ju teší. Iveta, novinárka, je slobodná a bezdetná. Miluje svoju prácu, domček na kraji Bratislavy, výlety po Malých Karpatoch. K svojmu šťastiu chlapa ani dieťa nepotrebuje, ako s obľubou vravieva. Dve šťastné ženy. Cesty osudu sú však nevyspytateľné...

VIVINKAR
08.08.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ostatně jako vždy, od této autorky. Příběh byl ale dost předvídavý, některé strany jsem až přeskakovala, jak byly “o ničem”.
Jinak rozhodně silný příběh.

Agida
08.08.2020 5 z 5

Moje oblíbená autorka, její kniha nikdy nezklame....píše krásné příběhy ze života, ani tentokrát tomu nebylo jinak....dvě kamarádky, dva rozdílně životy, které spojí osud a daný slib....kniha se mi moc líbila a i slzička ukápla....

Januli
28.07.2020 3 z 5

Ja knihy od paní Keleove beru jako oddychovky (oproti detektivkam co ctu) a tentokrát to tak nebylo. Byl to silný příběh že života, který mě dojal a donutil přemýšlet.

Šánka
22.07.2020 5 z 5

Alice a Iva, dvě kamarádky, jedna si žije spokojeným rodinným životem, druhá si užívá své nezávislosti, svého poklidného života bez závazků. Jenže zasáhne tragédie, která vše nevratně změní....
Pěkný román, na podobné téma jsem již v minulosti něco četla, ale Táňa K. V. umí psát tak poutavě, že možná jenom máte pocit, že tohle jste již někdy četli nebo zažili. Je to příběh ze života a o životě. Takový, jaký je, se vším dobrým i zlým co přináší, co bere i dává.

Krisařka
17.07.2020 4 z 5

Čtivá kniha

Katerina015
10.06.2020 5 z 5

Rekla bych, ze je to jedna z jejich nejlepsich knih... Kniha se mi moc libila a i slzy ukaply... Moc pekny pribeh....

certik003
05.06.2020

Jedna z těch lepších knížek autorky, i když tady mám pocit, že se nechala inspirovat svojí kolegyní. Připomínalo mi to knížku Violka, i když tahle má rozhodně uvěřitelnější děj. Který byl sice místy předvídatelný a občas hodně smutný, ale knížka se moc hezky četla.

ritz
04.06.2020 5 z 5

Oblíbená autorka opět nezklamala, velmi čtivé, krásně napsané.

sabca
01.06.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než zase dát všech pět hvězdiček. I když byla kniha smutná, četla se dobře. Dvě kamarádky, život které žili rozdílný, nakonec si s nimi osud krutě zahrál. Kdo mám rád knihy p. Keleové-Vasilkové, tak doporučuji.

Beruska18
30.05.2020 3 z 5

I když jsem od začátku tušila, jakým směrem se bude příběh vyvíjet, bylo to opět moc hezké čtení a donutí se zamyslet nad životem a nad hodnotami bytí.

knihovnička007
30.05.2020 5 z 5

Ve středu přivezená z knihovny, ve čtvrtek jsem ji začala číst, v pátek dočteno.
Knihy paní Vasilkové mám hrozně ráda. Nejhorší je to čekání v knihovně několik týdnů a pak za den přečteno.
Miluju, jak dokáže psát autorka o "obyčejných" věcech. Jaké maličkosti člověku stačí ke štěstí. Pohlazení od manžela, úsměv dítěte, společně strávený čas ❤
Slib je taková příjemná jednohubka. U knih nebrečím, ale zde mi bylo občas hodně smutno. Držela jsem palce Ivetě a nesnášela její rodinu. Jen to její kouření... :(
Opět nemohu jinak než doporučit k přečtení!!

alnahu
28.05.2020 5 z 5

Další čtivá kniha ze života od mé oblíbené autorky. Příběh dvou kamarádek a každá má předurčen svůj osud.Alice ,která je již vdaná a má dvě děti a její touha cestovat se jí stane osudnou.Iveta ,která je spokojena s tím co má je svobodná a má pocit ,že k životu nepotřebuje ani chlapa ani děti.Vše se změní ,když dá Iveta své kamarádce slib ,kdyby se jí a jejímu manželi něco na cestách stalo,aby se postarala o její děti -ani netuší jak brzy,bude muset tento slib splnit.Příběh smutný ,který stojí za přečtení .

Kuci12
23.05.2020 3 z 5

Už od přečtení anotace knížky jsem tušila, k čemu bude daný slib směřovat. Začátek byl takový no na mě až mdlý a Alice byla popsána téměř bez jediné chyby. Druhá polovina zlepšila celkový dojem, ale za mě lepší průměr.

zdehan
23.05.2020 5 z 5

Krásně napsaná kniha takovou kamarádku by si každy přál.I když to bylo chvílemi smutné ale stojí za přečtení.

zuzana2599
14.05.2020 5 z 5

Chtěli byste mít takovou nádhernou a lidskou kamarádku jako je Iva ? Já tedy ano.
Po delší době jsem četla knížku od této slovenské autorky. A musím napsat, že mě toto čtení velmi potěšilo a pohladilo na duši. Myslím, že jsem to potřebovala, číst v této nelehké době zrovna tento příběh. Příběh o kamarádství, o slibu, o mateřství, o lásce.
Knížka se četla moc pěkně, neměla moc stran a já ji chci všem doporučit !

kooloorka
09.05.2020

Jako nebylo to špatný, ale... pokud máte za sebou nějaké fakt dobré knížky, tohle bude pak průměr. Příběh prostý, predvídavý. Často čtete “prázdné strany prázdných dialogů”. Nicméně hlavní postavě budete fandit. Za mě 3+

majík1
07.04.2020 5 z 5

Krásná a dojemná kniha.Jedna z lepších od spisovatelky,která nebyla červenou knihovnou.Jen konec by mohl být ještě trochu jiný.

gargamelka
31.03.2020 5 z 5

Opět autorka nezklamala. Pokud si chce čtenář smlsnout na dobře sepsaném příběhu, směle do toho! Opět příjemný rozsah stránek, na kterém se odehraje životní smršť. Kniha o lidskosti, o tom, že život je nepředvídatelný, zapletený, příjemný a nepříjemný a sliby se mají plnit.

Květi62
25.03.2020 5 z 5

Dvě velké přítelkyně. Obě spokojené se svým životem, i když je tak rozdílný.
A pak se to stane. Je tady ale slib. Iva ví, že bude muset hodně obětovat, ale nezaváhá ani na chvíli. Svůj slib splní.
Moc povedený příběh oblíbené autorky.
A ještě přidávám citát: "Život je to nejcennější, i když někdy probíhá úplně jinak, než bychom chtěli, než jak jsme si ho vysnili."

Knižní střípky
22.03.2020 5 z 5

Alice pracuje jako veterinářka, je vdaná, její manžel Petr je středoškolským profesorem, mají dvě děti - šestiletou Katku a osmiletého Matěje. Jejich manželství, i přes každodenní shon vyplývající z dvoukariérového manželství se dvěma malými dětmi, je tím šťastným.

Iva je i ve svých osmačtyřiceti letech svobodná, bezdětná. Je úspěšná novinářka, žije na kraji města v malém domku s kokršpanělem Danem. Do nedávna si myslela, že je se svým životem spokojená stejně jako její nejlepší kamarádka Alice. To vše se změní v okamžiku, kdy na túře potká Tomáše, rovněž nezadaného padesátníka.

A takto začíná nejnovější kniha od mé oblíbené slovenské spisovatelky. Sledujeme životní osudy dvou kamarádek a jejich blízkých. Autorka opět zachytila v tomto příběhu zdánlivě obyčejné životy, které prožívá spousta z nás žen středního věku. Jako vždy i tentokrát je dokázala popsat tak moc poutavě, lidsky, nemám slov. S knihou mi bylo zase strašně moc dobře, za což autorce opět děkuji, obzvláště v této těžké době jsem potřebovala obyčejný a hlavně uvěřitelný lidský příběh, u kterého si odpočinu, vyčistím si hlavu a přesně to jsem zase dostala.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky