Sloup ohně

Sloup ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12772/bmid_sloup-ohne-aUx-12772.jpg 4 29 3

Historický román se odehrává v Egyptě za vlády Amenhotepa IV., (který přijal jméno Achnaton) a jeho nástupců; líčí také počátek odchodu Židů z Egypta.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Středoevropské nakladatelství

Pilar of fire , 1995

666Jitka
29.04.2020 5 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha z období vlády monoteistického faraona Achnatona. Příběh není jenom o královské rodině a jejich vyznání v jediného boha Atona, ale také o životě obyčejných lidí, stavitelů hrobek atd.

braunerova
06.09.2014 1 z 5

Knihu jsem si koupil pod dojmem výborného románu Král a Bohyně, ale brzy jsem ji odložil nedočtenou. Na začátku jsem si přečetl Poznámky autorky o teorii, že Achnaton byl Mojžíš a už to mi přišlo hodně ujeté. Pak mě hned na začátku otrávila Nofret - ženský otrok takto mluvící s princeznou, to je feminismus přenesený do starověku. Tahle kniha nepatří do historických románů, ale do fantasy.

Kermisee
18.08.2011 5 z 5

Sloup ohně byla první kniha, kterou jsem od Judith četla. Ale rozhodně ne poslední. Miluji Egypt, historické knihy a Tutanchamonovu dobu. Autorka se trefila do všech třech atributů, takže z toho vzniklo naprosto skvělé počtení. S postavami prožijete prakticky celé jejich životy, což je skvělé. Jen po dočtení najednou nemáte svého večerního přítele, se kterým byste prožívali to velké dobrodružství! A tak nějak vám to chybí. A pokud mohu posoudit, tak spisovatelka si určitě i dost nastudovala historii. Sice je tam pár těch pojítek, konspiračních teorií, ale kdo ví. Někdy do sebe určité situace zapadly tak lehce...i když...Achnaton asi opravdu Mojžíšem nebyl.

Egypt starověký Egypt

Judith Tarr