Král a bohyně přehled

Král a bohyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12766/bmid_kral-a-bohyne-9OG-12766.png 4 53 53

Historický román o významné egyptské královně Hatšepsut z 15. století př. n. l., která zajistila své zemi dvacet let života v míru. Královna vládla po smrti manžela Thutmose II. jako regentka a později jako spoluvládkyně svého nevlastního syna Thutmose III., jednoho z nejpozoruhodnějších egyptských vládců. Na základě historických pramenů zachycuje autorka všechny důležité události královniny vlády – poznávací výpravy do okolních zemí, vladařské úspěchy i příběh její velké, nikdy nepřiznané lásky k synovi thébského obchodníka. Pozoruhodný je i její boj s Thutmosem III., dobyvačným válečníkem, který až po čtyřiceti letech po její smrti dává průchod své nenávisti a ničí její památku.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Domino

King and Goddness , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Král a bohyně. Přihlašte se a napište ho.

Ira13
27.04.2023 4 z 5

Krásný příběh. Od knihy jsem moc neočekávala, nalezla jsem ji v knihovničce v nemocnici, ale zaujala mě. Trochu mi připomínala Řeku bohů.

Mumu46
14.05.2020 5 z 5

Hezký příběh mezi Hatšepsut a Senmutem, a její snahou stát se rovnoprávnou vládkyní i přesto, že není mužem. Dokázala věci, na které jiní faraóni před ní a ani po její smrti, neměli. A to i přes tlak, který byl na ni nakládán. Zasloužil se o to i její věrný Senmut, který jí byl stále po boku. Kniha ve mě zanechala více, než jsem čekala. Dokonce i jedno-noční náměsíčnost, kdy jsem se ve snu doslova vžila do hlavní hrdinky. Jaké bylo překvapení, když jsem se probudila doma na chodbě... Snad v každém kniha zanechá něco příjemného.

Martass8
30.12.2019 5 z 5

Naprostá pecka kdo má rád Hatšepsut musí si ji přečíst , jednou jsem ji neprozřetelně půjčila tak ji mám trochu pojuchanou ale nedala bych ji ani za nic !!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Král a bohyně v seznamech

v dalších seznamech1x

Egypt Hatšepsut starověký Egypt