Skončeno a podepsáno - drama Pražského povstání

Skončeno a podepsáno - drama Pražského povstání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257606/bmid_skonceno-a-podepsano-drama-prazskeh-xRo-257606.jpg 5 8 1

Strhující dokument o konci druhé světové války v Praze. Uvidíte zde 500 originálních fotografií s informativními popisky. Dozvíte se vše o Jaru 1945, útocích Waffen SS, politických rozporech, podpisu německé kapitulace, příjezdu Rudé armády a o dalších důležitých faktech a souvislostech druhé světové války.

milamarus
12.09.2018 5 z 5

Kniha, kterou jsem již jednou prohlížela, ale zapomněla na to, a proto půjčila znovu a prohlížela podruhé. (…) Na hodnocení trvám. Kniha si zaslouží Vaši pozornost. (…) Avšak psát o líbivosti se nehodí. Nebude se Vám líbit. (…) Je to drama plné zatnutých pěstí, naleštěných holínek, na dlažbě povalujících se klobouků a lidské chtivosti. (…) Drama člověka proti člověku.

----------------------------
Autoři fotografií:
Jaroslav Bílý, Bohuslav Bubník, Miloslav Coufal, Bohumil Černý, Josef Čvančara, Miroslav Dusil, Otakar Dvořák, Jiří Edelman, Emil Fafek, Jiří Fridrich, Karel Hájek, Miroslav Hák, Václav Chochola, František Bílek, Jiří Janovský, Jiří Jeníček, Jakub Jindra, Vladimír Krejčík, Josef Kurc, Karel Ludwig, Karel Mišák, Jaroslav Nosek, Jaroslav Pacovský, Emil Pardubský, Stanislav Pavlík, Rudolf Purnoch, Jiří Skuhrovec, Jindřich Sláma, Oldřich Smola, Svatopluk Sova, Josef Stehno, Jiří Střihavka, Sláva Štochl, Vladimír Štěpánek, Zdeněk Tmej, Karel Vítek, Josef Voříšek, Josef Ženíšek a mnoho dalších neznámých autorů…