Drakova přísaha

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice, jenž se stal upírem, odešel do Ameriky a poznal svou budoucí manželku Anastasii. To z lásky k ní kdysi odpřisáhl, že bude svou nezřízenou sílu krotit milosrdenstvím. To pod vlivem této přísahy daroval život podivnému havranovi s lidskýma očima. Avšak nyní – tváří v tvář událostem odehrávajícím se v současnosti – svůj slib odvolává a nahrazuje novým: že už nikdy nikoho neušetří… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/114738/drakova-prisaha-WCu-114738.jpg 4228

Škola noci – novely (1.)

Dragon´s Oath (2011)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...

EvikU.

Moc pěkný příběh o velké lásce, baví mě fantasy a tajemno ...dávám palec nahoru této knize

Ailee

Kdysi dávno jsem četla prvních šest, sedm dílů Školy noci a tuto novelku jsem začala číst bez toho, abych sérii dočetla. Ale vzhledem k tomu, že se děj odehrával v minulosti (tedy kromě prologu a epilogu), tak to vůbec ničemu nevadilo. Základ však člověk mít musí, aby vůbec pochopil, o čem je řeč. Líbila se mi. Myslím, že to bylo povedené rozšíření série.

evca7271
26.12.2016

Pro me velke zklamani

robin9739
19.05.2016

Vzhledem k tomu že nejsem fanda tohohle žánru (zamilovaných upíru), tak tohle bylo zajímavé zpestření od mých standardních nároku na knihu. Kniha psaná čtivě s velice rychlým ale otevřeným koncem.

Hoshi
03.02.2016

Zajímavá novela s krásnými ilustracemi. Ačkoliv jsem sérii Škola noci nečetla, po přečtení této novely si k ní najdu cestu :)

pejty
11.01.2016

Jednoduchý a krátký příběh ze světa Školy noci, který čtenáři zabere asi tři hodiny. Nijak zvlášť nenadchne, ale zároveň člověka nenaštve jeho přečtení, protože je to psané velmi čtivou formou.

zuzana4291
27.12.2015

četla jsem jí po celé sérii Školy noci, ale i když je krátká tak se mi líbila....zase něco nového o Drakovi:-)

veverka179
10.12.2015

Moc hezká knížka a naprosto miluji ilustrace těchto novel :) moje recenze → http://fandombeforebloodcz.blogspot.cz/2015/08/drakovo-prokleti-pccast-kristin-cast.html

Always a reader
05.10.2015

Knížka je moc pěkná a sedí mi i styl psaní. Někdy bych si ráda přečetla celou sérii, ne pouze bokovky (ale i ty jsou moc dobre).

zuzanagelnarova
18.06.2015

Celkem pěkný možná si přečtu i další díly

Smrtka92
24.01.2015

Docela zajímavá kniha. A dobrý příspěvek k sérii Škola noci.

22.01.2015

Děj byl dobrý. Docela mě mrzí jak to skončilo, žádný šťastný konec se nekonal. Ale těším se na další příběhy od tady těch autorek.

orangerose
07.09.2014

skvělá kniha :)

Nemesis Moriko
27.02.2014

Knížka byla docela povedená - samozřejmě velmi krátká a ačkoli ksem ji četla docel dlouho (zároveň s ní jsem měla rozečtebých dalších sedm knih z nichž tři už mám přečtené - ale noc moc se tam nestalo. Pořád jsem čekala, kdy ten tvor Anastasiu zabije.. a ono nic :( Pak mi trošku došlo, že bych se první měla dočíst k tomu dílu školy noci, ke kterému se novela váže:D (zatím jsme skončila u trojky) no kniha není zázrak, ale jako krátká oddychovka splňuje svůj účel a tři hvězdičky si odnáší zaslouženě. Další novely ke škole noci si určitě přečtu=)

Nemesis Moriko
10.02.2014

knihu jsem si koupila, zatím vypadá zajímavě, ale dostala jsem se teprv za první stranu, takže nemůžu hodnotit:)

Adele02
16.01.2014

Nic moc. Hodně zvláštní. Anastasia a Drak byli v pohodě, ale ten konec... ???

hradilovi.mk
19.12.2013

Něco mi tam chybělo jako v předchodím díle. Jinak dost čtivá. Mám strach si koupit ,,Školu noci´´ jestli je to na stejný brdo...

Vendulik
10.09.2013

Velice nudná kniha. Snad ty druhé novely budou lepší. Kniha měla nezáživný děj.

ter3
31.07.2013

Dneska jsem ji přečetla během chvilinky a jako kniha se mi velmi líbí a má i krásnou obálku. Popisování rituálů bylo sice zdlouhavé ale i tak knize dám 5 protože si myslím že série Škola noci je určitě velmi dobrá. Sice jsem ji ještě nečetla ale určitě si jí koupím :) a k tomu si koupím i Vampire Academy :)
Prostě B.O.M.B.A :D :) ;)

trynitrix
24.07.2013

Doplňujcí novela byla zajímavá, propojeda s příběhem Draka v mládí a součastnosti. Bylo pěkné poznat více Anastasiu i Draka. Četba na pár hodinek :-)

DendaRA
15.07.2013

Novela byla hezká, rychle se přečetla. Moc se mi líbila Anastasia :))

Chensie
28.05.2013

Tato novela se mi moc líbila. Bylo příjemné si ji přečíst. Zaujala mne víc, než Lenobiin slib, snad proto, že Drak se mi ve škole noci vryl pod kůži víc a navíc... je to skvělá knižní postava. Má svoje tajemství a kouzlo, jak bylo ukázáno v novele. A o to srdceryvněji vyznívá fakt, že přišel o svou milovanou partnerku. Mně se to moc líbilo, já mohu jenom doporučit.

Katie46
10.05.2013

Mohlo by to být klidně o trochu delší ale jinak pěkné =)

Minniesimilci-3
26.04.2013

seběhlo se to všechno podle mě moc rychle. Vůbec jsem nestačila pochycovat děj :D Jinak se mi kniha moc líbila, nemám proti tomu (skor) nic. Určitě doporučuji ;)

kleria
01.04.2013

Tato kniha mě moc neuchvátila :), myslím si že druhá novela byla mnohem lepší. Jinak to rozhodně stojí za přečtení ;).

ala.mihalikova
10.03.2013

Knížka byla dobrá, rychle se četla a bylo zajímavý se dozvědět něco z minulosti, ale na muj vkus toho bylo v knizce az moc malo.

snilek.holka
13.02.2013

Kniha nebyl vůbec špatná. Nicméně celá ta série škola noci už je moc zdlouhavá

ivanhoen
19.08.2012

Četlo se to poměrně pěkně, ale nijak zvlášť mě to neoslovilo.

Opět, jako i u jiných knih (nejen těchto autorek) bylo mnoho věcí předvídatelných a nepřekvapily mě.
Někdy většina autorů zdlouhavě něco popisuje. V tomto případě jsou to rituály a tak. Většinou mi to moc nevadí, ale obzvlášť zde mě to opravdu vadilo a rušilo to.
Také mi přijde, že podle takto vylíčené minulosti Draka a Anastazie bych četala, že se ve Škole noci budou chovat jinak a určitě by podle mě měli i jinak reagovat na příchod Kalony.

Božnice
26.07.2012

Skvělá knížka doslova jsem ji hltala.! Hlavní postavy jsem si oblíbila hned v prvních slovech.. :) Skvělá knížka doporučuji si přečíst. :)

Iworri
13.07.2012

Ačkoli se dá říct, že přečtené jsem to měla během chvíle, musím podotknout, že nijak uchvácená jsem nebyla .. :/ Očekávala jsem nějaké zvraty v minulosti Draka a rychlý spád, ale bylo tomu přesně naopak.

Autoři knihy

Kristin Cast