Vrahyňa proti Pánovi pirátov / Vrahyňa a liečiteľka

Vrahyňa proti Pánovi pirátov / Vrahyňa a liečiteľka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286434/bmid_vrahyna-proti-panovi-piratov-nbd-286434.jpg 4 100 6

Exkluzívna novela k sérii Trón zo skla, ktorá odhaľuje zaujímavé epizódy z tajnej minulosti Celaeny Sardothien, hrdinky šesťdielnej série Trón zo skla. Dva roky pred dejom románu Trón zo skla sa Celaena Sardothien ocitá na netypickej misii. Šéf Cechu vrahov Arobynn ju vyslal za Pánom pirátov vybrať dlh, čo im vyrúbili za nepokoje v hlavnom meste. Až na mieste sa dozvedá, že dlh nebude Pán pirátov splácať mincami, ale otrokmi. Pred mladou Celaenou stojí ťažké rozhodnutie – uposlúchnuť príkaz svojho mecenáša, alebo riskovať vlastný život a spraviť to, čo je podľa nej správne. Súčasťou slovenského vydania je aj špeciálna novela Vrahyňa a liečiteľka: Celaena musí v neútulnom hostinci v meste Innishi prežiť už len jednu noc, aby pokračovala na ceste do púšte, ktorá môže zmeniť osud prekliatej krajiny naveky… No v jeden večer sa v živote nájobávanejšej vrahyne dokáže zomlieť všeličo, a ak sa do toho zapletie liečiteľka so zabudnutou mágiou v krvi… dôsledky môžu byť nedozerné.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Assassin and the Pirate Lord / The Assassin and the Healer , 2012

izfnp
15.11.2017 4 z 5

Veľmi príjemná novela, ktorá nám ukazuje Aelin (ešte teda Celaenu) v dobách, kedy bola stále tým rozmaznaným, namysleným zabijakom, ktorý mal však vždy srdce na správnom mieste. Nie je to ešte žiadna veľka hrdinka, ale i vďaka tejto knižke chápeme niektoré jej postoje z celej série. Autorke sa hlavne skvele podarilo feelingom vrátiť do čias prvých dielov, ba dokonca presne do atmosféry spred nich, ktorú zvyšok série dáva len tušiť. Hltala som akciu i chémiu medzi postavami, vďaka krátkemu formátu je skutočne jednoché novelu prečítať mrknutím oka. Extrémne ma bavilo sledovať Aelin práve v tejto podobe - ako vycvičeného asasína, ktorý nebojuje o budúcnosť kontinentu ani o životy svojich najbližších, jednoducho bojuje za malú, ale správnu vec. Postava Sama je tiež sympaťák, čoho som sa trochu obávala po predstavení Jastraba :D Ale nakoniec v pohode, ako Aelinina prvá láska je to hrozne fajn charakter a ja sa teším na ďalšie ich spoločné dobrodružstvá. A nie len tie spoločné, Aelin je skrátka hrdinka, ktorá ma baví, nech robí čokoľvek, pri čom všetky jej príhody z "doby pred" majú veľké čaro.

Silmarien
27.04.2017 3 z 5

Kratky pribeh odohravajuci sa pred dejom Tronu zo skla. Caleana je este najlepsou vrahynou a jej sefik ju posiela dohodnut obchod s panom piratov. Druhy bonus pribeh je o tom, ako sa Caleana stretne s dcerou liecitelky, ktora ma svoje sny.

Nic prevratne, pozitivom je tych par info navyse, ale inak je to cele o tom, aka je Caleana strasne dobra a najlepsia a zabija v podstate kyvnutim malicka (a aj tak sa v kazdom strete zrani... nechapem ako mohla nosit v Trone zo skla sexi saty, ked dva roky predtym mala telo posiate jazvami).

Vrahyna a liecitelka sa mi pacila viac, Pan piratov bola taky... trochu nasilu. Suma sumarum priemer. Ale rozhodne lepsie ako Styri! :-D

anonym02
29.12.2016 5 z 5

Kniha je skvělá.
Četla jsem ji v angličtině, protože už jsem to nemohla vydržet a je prostě skvěla.
Už se těším až vyjdou všechny díly v češtině .

mandrawer
28.12.2016 odpad!

Trón zo skla a piráti z Karibiku - taká somárica.

ewi
08.06.2016 4 z 5

poviedky z minulosti Celaeny- najomnej vrahyne ....kvalitou nedosahuju uroven serie Skleneny tron,, no su ctive, dej ma spad, trochu ma moj vkus "detske " s jednoduchym jazykom, no Celaena sa nezaprie a Sam je tiez sympatak ;)

vterinka
02.04.2016 5 z 5

Skvělá novela k sérii Skleněný trůn, která poodhaluje minulost Celaeny. Komu nevadí slovenština, rozhodně doporučuji si novelu přečíst! :-)