Půlnoční koruna

Půlnoční koruna
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3499 3499

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

Zdenk@
25.10.2020 4 z 5

Krásné rozvinutí děje, člověk se nemůže dočkat co bude dál a tak hltá stránku po stránce. Maas ví jak hrát na city i slzička ukápne. Za co jsem opravdu ráda je to, že upustila od toho umělého milostného trojúhelníku.

MedvidekS
23.10.2020 5 z 5

Líbilo se mi více než první díl...

DreamerX9
22.10.2020 3 z 5

Slabší díl ale otevřel dveře do světa magie a přinesl nové informace které navnadily na další díl :)

KatieWolfLover
20.10.2020 4 z 5

(SPOILER) !SPOILER!
Skvělý druhý díl, který za mě rozhodně předčil první slabší díl. Kniha byla mnohem více čtivá, děj promakanější a celkově se mi líbil. Celaena nám konečně ukázala část své trochu morbidní duše a milostná linka nebyla nijak úžasná, ale alespoň autorka vynechala ten otravný milostný trojúhelník.
Abych ale nebyla jen pozitivní, dost mě štvaly chyby v textu např. Nehemia byl mrtvá. Vážně? BYL? Naštěstí nějaký skvělý člověk, který měl knihu půjčenou přede mnou tyto chyby tužkou opravil. Také mi přišlo zbytečné rozdělení děje do kapitol. Jedna kapitola měla stránek dvacet, zatímco druhá jen dva odstavce. Proč tu jednastránkovou kapitolu jednoduše nepřidali k té předchozí, kde se stejně pohledy střídaly jako ponožky?
Já jen doufám, že třetí díl bude alespoň stejně dobrý jako tento a nezklame mě.

SknihouVrukách
09.10.2020 4 z 5

Druhý diel sa mi páčil o trošku menej ako ten prvý, asi hlavne kvôli menšej čítacej kríze. Autorka nas opäť priviedla do deja plného akcie a zvratov. A niektoré z nich má riadne prekvapili. Postavy v tejto sérii mám veľmi rada, kvôli im charakterom. Hlavná hrdinka Celeana mi veľmi sadla a dosť sa mi páči jej drsný charakter. Nie je žiadne neviniatko. Ako som už písala tak od začiatku sa v knihe niečo dialo a niektoré zvraty ? Prečo niektoré z nich autorka napísala ? Kniha sa čítala pomerne rýchlo, Maasová dobre píše a zatiaľ si Trón zo skla užívam. Páčilo sa mi, že príbeh pekne plynul a nemal extra veľké hluché miesta. Zvrat na poslednej strane som síce očakávala, ale až tak mi to nevadí. Som dosť zvedavá ako sa bude vyvíjať jedna zápletka, o ktorej vám nemôžem viac povedať. Škoda, že som si knihu nemohla viac vychutnať, lebo by som si ju užila ešte viac.

annes
08.10.2020 4 z 5

Jako druhý díl odkryl více příběhu Sudby a magie ve světě - což je za mě super! Ale teda jako pořád mi to přijde spíš více "nevypsané" a takové "dětské". Ovšem čte se to velmi rychle, děj docela frčí a je to super na odreagování. Serii rozhodně dočtu. Zajímá mě příběh našeho tria :-) tak uvidíme, co je čeká dál...

Rozalin
22.09.2020 5 z 5

miluju to!

alenkacermi
21.09.2020 5 z 5

Budu se opakovat. Poslední dobou to tak mám. Čtu teď knihy, které nejsou pro moji věkovou skupinu.....no a?
Tohle je zase pecka. Série Krvavé ostří mě prostě baví. Svět je tak veliký a rozmanitý. Tolik zvláštních postav. Jedna akce za druhou, dobrodružství, intriky, spousta tajemství, lží a polopravd. Autorka s dějem tak neskutečně točí a otáčí...bomba. Fantazie jede na plné obrátky.

Nikidree
13.09.2020 4 z 5

No, musím říct, že proti prvnímu dílu byl tento mnohonásobně lepší. Hlavně díky větší množství akce a lepšímu spádu. Začátek byl pomalejší a měla jsem obavy, že celá kniha bude ve stejně dlouhém a ne příliš zajímavém tempu jako první díl, avšak naštěstí po první třetině se to zlomí k mnohem lepšímu.
Na co jsem si stále nezvykla, je opakování jmen. Ano, je to vyprávění, ale přijde mi naprosto zbytečné, v každé 3. větě napsat Celaena toto, Celaena tamto. Samozřejmě to neplatí jen o ní, ale obecně o všech postavách.
Hl. hrdinka mi stále příliš nepřirostla k srdci, byť už začínám víc chápat její postoj. Ačkoliv její chování je občas dost záhadou. A po tomto díle se trochu obávám, jak to bude mít se vztahy s muži, protože v nich je snad nejkomplikovanější.
Jako poslední zmíním asi zatajování všeho možného. První i druhý díl mi přijde postavený na neříkání pravdy. Nepochybuji, že je to schválně, protože to dovolí zamíchat dějem, ale občas to chápu a občas vůbec.
Každopádně jsem zvědavá na další díly. Hurá na ně

Marbla2004
13.09.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Moc se mi líbila romantická linka. Že začátku se toho moc nedělo, a poté přišel zlom a děj ubíhal. A ten konec? Pořád se to nějak snažím pochopit, ale jde mi z toho hlava kolem. Brzy se pustím do dalšího dílu a možná všechno lépe pochopím.

Ketrin.TR
12.09.2020 5 z 5

S druhým dílem jsem této sérii už konečně přišla víc na chuť a dá se říct, že jsem konečně zase zaplula do toho tajuplného světa protkaného magií, láskou, bojem a krví. Celaena mě jakožto postava neskutečně baví a těším se na její další dobrodružství. Přesto u mě ale pořád více vedou Dvory, jehož postavy jsem nosila v hlavě dnem i nocí...tak jsem zvědavá, jestli mě do takového stavu dokáže dostat i tato série :-)

Tereza432
07.09.2020 4 z 5

Tenhle díl mě, až tolik nebavil, ale stále to byla velmi čtivá a poutavá kniha. Rozjelo se to, až asi posledních sto stran. Těším se na třetí díl.

Tereza432
07.09.2020 4 z 5

Druhý díl, téhle série mě tolik nebavil, ale stále to byla velmi čtivá a poutavá kniha. Rozjelo se to, až v posledních asi sto stranách, které jsem přečetla jedním dechem. Těším se na třetí díl.

ewisek22
04.09.2020 5 z 5

Tahle série si velmi lehce a snadno získala mé srdce. Hlavní hrdinka je mi velmi sympatická. A taktéž obdivuji lidi, co dokážou stvořit takové skvosty, které nám čtenářům (a pak většinou i fanouškům) otevírají nové světy a pomáhají nám se odtrhnout od reality.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než chválit celou sérii zas a znovu :-)
Každá stránka mi stála za přečtení a moc mě to bavilo.
Skleněný trůn má u mě za všechny díly tak 1000 hvězdiček a celý vesmír :-)
Smekám nad lidmi, kteří dokáží něco tak úžasného vymyslet, aby vše skvěle zapadlo, zaujalo, bavilo a drželo v křesle s knihou v ruce :-)

zandu
22.08.2020 4 z 5

Po prvním dílu, u kterého jsem váhala, zda odložit či pokračovat ve čtení, jsem ráda, že v sérii pokračuji. Druhý díl lepší (i když ten první se také po cca 120 stranách rozjel), více akce, více čtivé a jdu hned na třetí díl :-)

Brunnetka
18.08.2020 5 z 5

Tak jak jsem u první knihy váhala, jestli pokračovat, tak teď jsem ráda. Obávám se, že zhltnu všechny díly, ani nemrknu :D

temna.vila
14.08.2020 4 z 5

Půlnoční koruna mě bavila o poznání víc než první díl. Romantická linka se dala předpovídat, pomalu začalo přibývat akčních scén a autorka krásně nastínila zápletku celé série. Hlavní hrdinka zlehka začíná pracovat s nadpřirozenem a odkrývá nám další a další zákonitosti fungování magie. Knihu jsem si užila a těším se na další pokračování.

Margherita_N
11.08.2020 2 z 5

(SPOILER) První polovina knihy se nesla v duchu "osmnáctiletá zamilovaná dívka se ráda strojí do hezkých šatů a jí čokoládové dorty". Sem tam přinesla králi nějakou tu lidskou hlavu, ale jak jsme se dozvěděli hned na začátku, byl to podfuk, takže se stále nic zajímavého nedělo. Když tu najednou si nejspíš sama spisovatelka řekla, že když někoho prezentuje jako nejobávanější vražedkyni na celém kontinentu, bylo by záhodno, aby vykonala něco hrůzyplného. A najednou tu máme akční scény a vražedkyni, která si vzpomněla na své povolání. Přesto je to pořád románek pro hodně mladé holky, příběh je naivní, povrchní, fantasy prvky jsou kompilací toho nejznámějšího, co bylo v žánru napsáno. Nicméně idylka na hradě byla zdá se rozbita a konec knihy dává příslib toho, že příště se budeme s Celaenou pohybovat na severu kontinentu, zatímco oba její nápadníci zůstanou pod křídly krále a budou tam navzdory svému výjimečnému postavení dělat stejné nic jako doteď. Ale třeba se pletu, Chaol teď má informace, Dorian má nadání...

Ketfl
06.08.2020 5 z 5

Příběh se nám začíná pěkně rozjíždět. Líbí se mi to, moc. Ze začátku možná trochu pomalejší rozjezd, ale čím dál jsem četla, tím víc jsem knihu hltala. Byly tu smutné věci, ale i pěkné. Trochu mě mrzelo, že to Celaena tak rychle vzdala s Chaolem, ale chápu, že příběh musí někam směřovat.
Cca posledních 50 stránek byla teda pořádná akce. Moc se těším, co se bude dít dál.