Půlnoční koruna

Půlnoční koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259919/bmid_pulnocni-koruna-CO7-259919.jpg 4 3480 3480

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Crown of Midnight , 2013

badliar_id
05.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl o krapet lepší, než první a rozhodně tu nechyběla akce. Konečně do sebe začaly některé věci zapadat (i když jsem většinu odhalila, díky tiktoku :Dd) a děj zase rychle plynul, ale přesto tu byly části, které mě opět extrémně nudily.
Celaena je prostě skvělá a miluju tu její "zabijáckou" stránku. Třeba ta část kde usekla hlavu Hrobovi a pak jí přinesla králi? To bylo skvělý a hlavně ty reakce ostatních.. Doriana jsem si extrémně oblíbila, takže teď patřím do jeho týmu a je to zlatíčko :) .. Taky mě dosti štvalo, jak se k němu Celaena a Chaol chovali. Chudák měl problémy a oni se laškovali v komoře na košťata :D. Chaol je velice zajímavá postava. Vlastně mě scény s ním a Celaenou bavili a měla jsem je ráda, ale na druhou stranu mi to nepřišlo správný (a stejně jí shipuju s někým jiným). Dosti se mi u něho měnila nálada. Jednu chvíli bych ho taky nejradši políbila a druhou chvíli bych mu jednu vrazila. Nehemia mě tady fakt štvala, ale na druhou stranu jsem jí pořád měla ráda. Že umře jsem už věděla, takže to semnou nějak nehlo, ale i tak byla ta scéna srdcervoucí. A to co následovalo potom bylo.. šílený :D..
Občas postavy myslely fakt debilně a klepala jsem si na hlavu, ale jinak jsem byla spokojená (až na ty nudnější části). Konec knihy? Hahah, ještě že mám další díl doma a nemusím na nic čekat. Ve trojce by se měly konečně objevit nové postavy, takže jsem extrémně natěšená a zároveň se bojím :D. Zatím mě to ale neuchvátilo tolik, jako moje milované Dvory (oddaná fanynka, lol :D)..
Jdu pokračovat dál a snad se všechno někam více posune.. 4-4,5/5

Jessybelle
15.06.2021 4 z 5

Přestože nejsem ve věkové kategorii, pro kterou je kniha určená, se mi příběh líbí, ačkoli některé reakce postav mi úplně nesedly. Děj vcelku odsýpá, dozvíme se zase něco o postavách a konec nás, tedy alespoň mě, navnadí na další díl...

Tejuna
30.05.2021 4 z 5

Druhý díl ze série skleněný trůn, byl za mě určitě lepší než první, ale stále se nedostavil "wau" efekt jako u Dvorů.
Konečně se v knize dozvídáme víc o Nehemii a i Chaol mi začal být sympatický. Bohužel ve chvíli, kdy člověk hltá každou stránku přijde zvrat a z Celaeny se stane sebelítostivá hromádka nervů. Od této chvíle mi kniha neutíkala a těšila jsem se až ji dočtu. Takže ano byl lepší, jak první díl, ale stále mi tam něco chybělo.

Cacolinka
15.05.2021 2 z 5

Kniha z rodu hydrocefalus: začátek se stááášně ale strááášně vleče, hodně relativně nedůležitých odboček a konec, šup rup, během snad 50 stran z 350 stran dlouhé knihy a je konec. A během těch 50 stran se dějí pouze důležité věci. Takže těch předchozích 300 stran je jen taková vata...

Fortuna7
02.05.2021 5 z 5

Skvělé pokračování série. Já jsem v této knize viděla velký posun ve stylu psaní S.J.M.. I když zvrat na konci knihy jsem věděla od první kapitoly Skleněného trůnu, tak mě to celé uchvátilo. Sarah má skvěle propracované příběhy a i když mi tady romantická linka úplně nesedla, dalo se to přežít:-)

pavlusci
23.04.2021 5 z 5

Mnohem nabitější a akčnější než první díl, což bylo super! Celá knížka mi uběhla hrozně rychle a moc mě to bavilo. Jdu na další díl!

johana3160
03.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Asi se budu opakovat (muj komentar k predchozimu dilu), ale je citit ze kniha je urcena pro mladsi vekovou kategorii nez jsem ja. Na jednu stranu se dej vlece a ja se odbiham zabavit jinak a na ruhou stranu je tam par dobrych momentu. Celaenino chovani mi prijde neprimerene situacim, na druhou stranu si pripominam ze ji je teprve 18 a mlati s ni hormony (omlouvam se slecny, se mnou taky mlatila;))... Chaol i Dorian dokazali, ze jim muze verit, ze si muzou verit a stejne si taji veci pro ne zivotne dulezite... no radeji v tom nehledam logiku. I kdyz jsou dejove zvraty predvidatelne, jsem zvedava jak to bude dal... takze pauzicka a pak zase hura do dalsiho dilu.

Linda007
03.04.2021 4 z 5

Lepší 4*. Moc mě to bavilo a skvěle se to čte. Rozhodně to bylo lepší než první díl. Ale pro mě tam bylo pár věcí, co mi nepřišlo logické.***Spoiler*** Je zde ukázáno, že Calaena je schopná zabít kohokoli, tak proč prostě nezabije krále, vládl by pak hodný princ Dorian a svět by byl zachráněn. Rozkol mezi Calaenou a Chaolem mi přišel dost přitažený za vlasy. Nic hrozného neudělal. Kdo ve skutečnosti Calaena je, je asi všem od začátku jasné, jen mě překvapilo, že o tom ví. Jinak kniha nabitá akcí a konečně zde začíná být magie.

katkaq
21.03.2021 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Pořád je z postav cítit, že potřebují dospět. A jako v reálném životě, někteří dospívají dříve než jiní. Ale nejlepší z téhle série nás, ale teprve čeká ❤️

AloneJane
20.03.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. To určitě ano, jen mě zarážela určitá uspěchanost děje zvlášť ke konci. Řešíme vztahy, vztahy a pak bum smrt, magie a konec. To mi přijde trochu škoda. Tak uvidíme co bude dál...

TeoK7
16.03.2021 5 z 5

Skvělý napínavý díl (:

tamisha7240
14.03.2021 5 z 5

Úžasný příběh, hltala jsem strany ve velkém ????

Iris02
05.03.2021 5 z 5

Při čtení jsem doslova tajila dech. V porovnání s prvním dílem je Půlnoční koruna mnohem nápaditější, akčnější a tajuplná. Caleanu jsem si neskutečně oblíbila a vžít se do jejích rozhodnutí šlo mnohem snáze než v předchozím díle. Knihu jsem dočetla s pusou otevřenou v úžasu a nemohu se dočkat až se pustím do dalšího dílu :D

Peter73
02.03.2021 4 z 5

Pri čítanie tejto časti dosť vnímam, že je to dielo od "nastročného" pre "nástročných". Začiatok sa pomaly rozbieha, povedal by som že až nudne.
Dej a opisy jednoduché, všetko sa točí okolo vzťahu medzi hlavnou hrdinkou, kráľovým synom a veliteľom stráže a v pozadí je nejaké spiknutie proti kráľovi. Posledná štvrtina knihy bola magická, aj doslovne, človek pochopí prečo táto kniha láka čitateľov.

_Bára_
28.02.2021 3 z 5

Co to sakra bylo! Mnohem lepší než jednička a ten konec. Prostě skvělý. Bylo mi líto Chaola, ale mohl si za to sám. Byly tam skvělé vtipy a ničeho nebylo moc ani málo. Massová opět dokázala, že umí psát.

klara1550
26.02.2021 5 z 5

Po prvním díle musím říct, že to bylo hodně příjemné překvapení. Mnohem lepší než první díl - v konzistenci postav, i co se týče děje. Jen mě strašně rozčilovalo, že se věčně navzájem všichni chrání a půlku věcí si neříkají. Těším se na další díl.

teer.h
21.02.2021 5 z 5

Skvělé pokračování! Po dočtení tohoto dílu, jsem se nemohla dočkat toho dalšího. Nejprve jsem si říkala, že se v knize nic moc neděje a pak se to rozjelo. Klasicky jsem stránky jen hltala. Tím příběhem žiju, jako bych byla sama hrdinka :D

Mikuše-Ivet
18.02.2021 3 z 5

No co říct... Stejně jako první díl je to chvílemi zbytečně dlouhý a nudný, ale jsou tam okamžiky kdy už se v tomto dílu dělo něco víc. Tak uvidíme snad ten další už bude stát za víc jak 2,5*

ElizPetrova
13.02.2021 4 z 5

Druhý díl série se mi líbil o něco více než druhý, byl plný zvratů a tajemna.. Hrozně moc fandím Chaolovi, tak uvidíme, jak to dopadne.. :D Už se moc těším na další díly! :)

tessiesulcova
12.02.2021 4 z 5

POZOR MALÝ SPOILER!
Knihu jsem přečetla poměrně rychle a hned se vrhla na další díl. Překvapil mne vztah mezi Celaenou a Chaolem, kteří si k sobě na chvíli našli cestu a i přes to jsem ráda, že to mezi nimi nedopadlo. Jelikož se těším na Rowena/Jestřába v dalších dílech :D

Kniha se mi četla lépe než první díl. Líbí se mi autorky styl psaní a proto se těším na další čtení zbytků dílu Skleněného trůnu. Jsem strašně natěšená, jak to vše dopadne.
Určitě knihu doporučuji a určitě na tuto sérii názor nezměním.