Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41424

Skleněný trůn (1.)

Překlad:Ivana Svobodová
Vazba knihy:brožovaná
ISBN:978-80-7447-901-4

Lorej

Prostě bomba! Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že to bude chabá napodobenina Hunger Games. Ale velmi jsem se zmýlila a jsem za to neskutečně ráda! Doporučuji všem milovníkům fantasy!

LiLLu

To jako vazne ma tahle kniha takove velke hodnoceni?? To opravdu nechapu. Autorka absolutne neumi zpracovat text, dialogy nelogicke, musela jsem se vracet abych zjistila kdo to vlastne rekl. Autorka se snazila vytvorit nebezpec nou vrazedkyni obavanou na celem kontinentu ale to se absolutne nepovedlo. Obavaneho vraha preci nebude kapitan straze vodit po hrade sam jako na prochazce. Vrchol vseho byl kdyz se obavana vrazedkyne nakrucovala pred zrcadlem a byla preci taaak krasna a nalicena!!! Mou posledni vetou bylo jak hodila po nejaky zencky z okna kvetinac a chichotala se za zavesem. To uz bylo i na me moc. Takze kniha tak pro 13ti lete deti. A to mi YA nevadi pokud je dobre napsane. Toto je des...

Kačakari

Tato kniha se mi velmi líbila. Tentokrát jsem si oblíbila Doriana. Určitě si plánuji pořídit další díl a už teď se na něj těším.

LynnWeiLi

Hodně se mi líbí postavy. Když si u Celaeny odmyslíte větu z obálky "srdce z ledu" půjde to líp. Protože ona je všechno, jen ne ledová. Baví mě ty přechody mezi zkušenou vražednicí a dívkou, co má ráda krásné šaty, plesy, cukroví a štěňata.
Milostný trojúhelník byl samozřejmý už od začátku, a musím přiznat, že fandím Chaolovi (přece je jen víc sympatický, než celkem egoistický a zbabělý Dorian, který mi absolutně nesedl). Líbí se mi král, na němž není nic královského, spíše jen zlověstného a krutého. Nehemia, jako chytrá a odhodlaná princezna ze zotročené země, rozhodně má co nabídnout dál a moc se mi zamlouvá její přátelství s Celaenou. Za mě 4 hvězdy možná z toho důvodu, že děj se dal poměrně dobře odhadnout a žádné větší zvraty mě nečekaly. Ale rozhodně jdu na další díl! :-)

Eneta

Ze začátku jsem se dost nudila a trvalo mi, než jsem se ve světě knihy zorientovala. Kdo se jak jmenuje, kdo s kým vychází, kde co je.. ale tak to je normální u každé knihy.. později jsem se do ní neskutečně vžila a četla jsem kdykoliv to šlo. Na můj vkus se toho v jedné knize moc nestalo, ale zase na druhou stranu se mi líbilo, jak jsou tam popsány pocity a úhly pohledu více postav než jen hlavní hrdinky. Sice jsem za svůj život (zatím) ještě moc knih nepřečetla, ale tuhle řadím mezi nejlepší.

Lucik100

Super kniha. Úplně jsem se do ní vžila.

Any27

Zajímavá a moc čtivá knížka! Sarah opět nezklamala!!!
Moc se mi líbí všechny postavy a těším se, jak to všechno bude pokračovat :)
Jen tedy...ten milostný trojúhelník! Vážně teď nevím, kdo se mi vlastně víc líbí a na čí jsem 'straně' :D

Kat9

Původně jsem myslela, že dám 5*. Líbilo se mi to víc, než Rudá královna, kterou jsem taky nedávno přečetla a které jsem dala 4*. Přestože jsem v pokušení dát 5*, nakonec jsem se rozhodl pro 4*. No, uvidíme po přečtení dalších dílů, aspoň si nechám nějakou rezervu. Každopádně knihu vřele doporučuji!

Avielin

Krásná kniha, i když nejslabší z celé série, jelikož se další rozvíjí a nabírají na tempu. Nicméně stale zaujme natolik, že musíte číst dál, i když v celé knize šlo jen o assessment centre. :)

Arya26

Velké množství lidí si tuto knihu velmi chválí. Mě ale trochu zklamala. Čekala jsem něco trochu víc. Nějak jsem se nemohla začíst. Hodně mi to připomínalo YA co jsem už někdy četla. A ten trojúhelník - prostě klišé. Já nefandím ani jednomu představiteli, protože mě ani jeden z nich ničím nezaujal. Na konci knihy si mohla Caleana odpustit to s tím Dorianem. Proč si s ním něco vůbec začínala, když věděla, že s ním být nemůže a teď mu zlomila srdce. Caleana mi sama chvílemi neseděla. Nebudu předpojatá, i když mi první díl nesedl, přečtu si další, protože tohle jak počítám bude teprve rozjezd.

nadenka13

Skvěle napsaný příběh doporučuji i další díly vzestupná tendence

aktak1203

Čtivý příběh sice spíše pro adolescenty, ale kdo má rád fantasy určitě bude ve čtení pokračovat. Já už jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně ovšem nečekejte nic duchaplného ani napínavého, jde spíše o jednoduchý děj kdy víte jak to dopadne, co se bude dít, ale s tím jsem do toho šla. Takže za mě spokojenost.

asodomkova

Nejlepší knížka

Barbara182

Hlavní hrdinka byla na můj vkus přehnaně sebevědomá a zároveň dětinská, při čtení to na mě působilo neupřímně, jako póza, a měla jsem pak problém s ní soucítit :-( Za mě tedy rozhodně horší než Dvůr trnů a růží, který jsem četla jako první. Tohle mě moc nebavilo :-(

Dacky94

Moje nejoblíbenější knižní série.

Nelíísek

Velmi pěkná fantasii až na ten milostný trojúhelník ten to trochu kazí, možná víc než trochu a od nájemné vražedkyně která je postrachem celého království bych čekala trochu méně *SPOILER* princeznovské chování, i když podle děje zřejmě princeznou je nebo spíše byla. Jinak mě knížka opravdu nadchla a ten konec byl tak plný tajemstvím... určitě se k této sérii vrátím*SPOILER* PS: Držím palce Chaolovi, Doriana bych si já osobně vzala maximálně jen kvůli té knihovně…

HODNOCENÍ: I když bych za ten milostný trojúhelník dala známku 4… Tak se přikloním k hodnocení 5, Protože si mě tato série prostě získala!

Defiiiii

Doporucuji tem co umi dobre anglicky at si prectou I posledni, neboli 5dyl, zatim v cestine neni, ale kdo umi dobre anglicky, tak mu ten dil neudela problem cist.

malinkamajinka

Prvních 100 stran byla nuda a nebavilo mě to, ale pak to bylo super a hodně fantasy. Ale proč je tam zase milostný trojúhelník? :DD :(

Silmarien

Vyborny uvod do noveho sveta! :-) pekny pribeh, napatie, zaujimave drobnosti. Urcite na 4*.
Len sa bojim ci to nebude ako vecna klasika -logii, ze kazdy dalsi diel bude horsi a horsi a ze to naj som uz citala.
Minus za klise "hrdinka co si so vsetkym poradi a ked nahodou nie, tak ju dakto zachrani plus dvaja super hrdinovia, medzi ktorymi si vlastne nevie vybrat". Za mna to vyhrava Chaol.

Mixam

Mám fantasy rád, už řádku let, proto mě knížka zřejmě nepustila. Děj je táhlý, ke konci zase na pohled uspěchaný a kniha spíš sleduje vztah mezi Princem, Velitelem střáží a hlavní postavou. Zbytek příběhu se mi zdá odsunutý na druhou kolej, což je škoda, jelikož by se mi líbil víc v popředí. Každopádně se to dá zkousnout, horší je, že celá kniha je velmi předvidatelná už od prvního uvedení do děje. Přes to vše jsem pokračoval k dalším dílům a jsem rád.

kytka25

1. Jasně, mělo to svý mouchy, nebylo to dokonalý ani tak úplně "drsný" jak se z anotace zdá, ale... je to první díl ze šesti, takže se dá tušit, že tohle bude "rozjezd".
2. Co se týče postav, já byla spokojená, s vražedkyní jsem neměla problém, jak mnozí tvrdí a kapitán i princ se mi moc zamlouvali, trojúhelník mi nevadil, na nic si nehrál a bylo to jasný už od první kapitoly. Tady je na místě připomenutí, jakého je kniha žánru (ya fantasy) a podle toho je k příběhu třeba taky přistupovat!
3. Pokud jde o pro mě ABSOLUTNĚ nepochopitelné přirovnávání k HG... zajímalo by mě, kdo tuhle fámu vypustil jako první, dokud jsem si o téhle údajné podobnosti nepřečetla, ani omylem by mě to nenapadlo, takže jednou pro vždy - ne, není to tomu podobný!
4. A děsně se těším na další díl, určitě se to víc rozjede, Celaena začne řádit jak černá ruka a celý se to pěkně zamotá ;)

SmoulikCZ

Opět nezklamalo. Mám rád fantasy pro děti, i když už podle věku dítě nejsem. Stejně si na tom budu ujíždět pořád.

Elea

Nesmírně naivní a předvídatelné zpracování příběhu Popelka 100x jinak.

Kiwi24

Ach, milostný trojúhelníku, proč tě všichni autoři tolik milují?! krásná kniha. vtáhlo mě to do příběhu, a uplně nejvíc, se mi líbí Celaenin zápal pro kniy. proto říkám: GET MARRIED DORIAN HAVIRALD, AND HAVE HIS LIBRARY!!!!!!!!

cecik

První jsem od autorky četla Dvůr trnů a růží. Ano, je tu také trojúhelník. Ano, ona je lovná zvěř i lovec zároveň. Ano, on je vznešený a ona "obyčejná". Ano, má splnit úkoly. Ale je tu něco, to NĚCO, co tento příběh dělá jiným. Atmosféra, okolí. Mnoho podobného ale pořád rozdílné. Celaena si mě získala svou vášní pro knihy a svou povahou. To že se nenechala zviklat a vybrala sebe místo "nich" (místo jich dvou), na mě udělalo ohromný dojem. Těším se na další díl:)

bara6331

Fantasy kniha pro děti a mládež.. to já opravdu už nejsem, přesto mám tento styl ráda. Pro mladé slečny nechybí "nečekaná" romantická zápletka, ale není to hlavní téma a to je dobře. I když u podobných knížek člověk dopředu ví jak to dopadne, stejně se tam objeví pár překvapení. Doufám jen že druhý díl bude víc akční. Každopádně jako oddechovka, která se čte sama je to super.

violet1313

Sklěněný trůn je skvělý. Ačkoliv se na něj teď dívám zpětně po tom, co jsem přečetla další díly série a vidím, jak moc se autorčina díla lepší každou knihou, byla jsem unešená. Ačkoliv je v knize romance, není kvůli ní potlačen zbytek děje.
Ze začátku bylo těžší se do děje pořádně dostat, ale asi od šedesáté stránky jsem příběh doslova hltala.
Doporučuji všem, kteří ocení Young Adult fantasy knihy!

Mamosvain

Nádherně napsaná kniha - er-forma je zde použita úchvatným způsobem a příběh je na správných místech vyprávěn správnou postavou. Knihu jsem si původně vybral kvůli obálce - Celaena na ní vypadá opravdu vražedně a děj mě nezklamal. Jedinou výtku mohu položit - v tomto prvním díle je opravdu minimum akce. SJM přeskakuje spoustu zkoušek a jen nám v jedné větě vysvětlí o co zde šlo a někdy naopak až příšerně roztahuje pasáže s popisem oblečení a nebo jaké má chlap tělo pokryté mnoha vypracovanými svaly. Takovéto pasáže je občas schopná roztáhnout pak třeba na jednu celou stránku a zkoušky naopak zkrátit do jedné věty.
Jinak charaktery postav jsou báječně promyšlené. Celaena - nejlepší zabiják na světě, Dorian - podceňovaný, sukničkářský sym krále, Chaol - kapitán strážne, který má strach ze svého otce a zabíjení a Nehemia - vychytralá princezna zotročené země.
Knihu stoprocentně doporučuji přečíst ;)

Safienka

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

Suou

Perfektná kniha o super maniačke :D ale prišlo mi, že to potom ku koncu bolo viac zamerané pre naivné dievčatka ... milostný trojuholník ... ah už je to všade ...
Ale kniha ma dostala a dosť ma bavila.