Skleněný trůn

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaena je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaena teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235352/skleneny-trun-skleneny-trun-EgA-235352.jpg 4.41301

Skleněný trůn (1.)

Throne of Glass (2012)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

nadenka13

Skvěle napsaný příběh doporučuji i další díly vzestupná tendence

aktak1203

Čtivý příběh sice spíše pro adolescenty, ale kdo má rád fantasy určitě bude ve čtení pokračovat. Já už jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně ovšem nečekejte nic duchaplného ani napínavého, jde spíše o jednoduchý děj kdy víte jak to dopadne, co se bude dít, ale s tím jsem do toho šla. Takže za mě spokojenost.

asodomkova

Nejlepší knížka

Barbara182

Hlavní hrdinka byla na můj vkus přehnaně sebevědomá a zároveň dětinská, při čtení to na mě působilo neupřímně, jako póza, a měla jsem pak problém s ní soucítit :-( Za mě tedy rozhodně horší než Dvůr trnů a růží, který jsem četla jako první. Tohle mě moc nebavilo :-(

Dacky94

Moje nejoblíbenější knižní série.

Nelíísek

Velmi pěkná fantasii až na ten milostný trojúhelník ten to trochu kazí, možná víc než trochu a od nájemné vražedkyně která je postrachem celého království bych čekala trochu méně *SPOILER* princeznovské chování, i když podle děje zřejmě princeznou je nebo spíše byla. Jinak mě knížka opravdu nadchla a ten konec byl tak plný tajemstvím... určitě se k této sérii vrátím*SPOILER* PS: Držím palce Chaolovi, Doriana bych si já osobně vzala maximálně jen kvůli té knihovně…

HODNOCENÍ: I když bych za ten milostný trojúhelník dala známku 4… Tak se přikloním k hodnocení 5, Protože si mě tato série prostě získala!

Defiiiii

Doporucuji tem co umi dobre anglicky at si prectou I posledni, neboli 5dyl, zatim v cestine neni, ale kdo umi dobre anglicky, tak mu ten dil neudela problem cist.

malinkamajinka

Prvních 100 stran byla nuda a nebavilo mě to, ale pak to bylo super a hodně fantasy. Ale proč je tam zase milostný trojúhelník? :DD :(

Silmarien

Vyborny uvod do noveho sveta! :-) pekny pribeh, napatie, zaujimave drobnosti. Urcite na 4*.
Len sa bojim ci to nebude ako vecna klasika -logii, ze kazdy dalsi diel bude horsi a horsi a ze to naj som uz citala.
Minus za klise "hrdinka co si so vsetkym poradi a ked nahodou nie, tak ju dakto zachrani plus dvaja super hrdinovia, medzi ktorymi si vlastne nevie vybrat". Za mna to vyhrava Chaol.

Mixam

Mám fantasy rád, už řádku let, proto mě knížka zřejmě nepustila. Děj je táhlý, ke konci zase na pohled uspěchaný a kniha spíš sleduje vztah mezi Princem, Velitelem střáží a hlavní postavou. Zbytek příběhu se mi zdá odsunutý na druhou kolej, což je škoda, jelikož by se mi líbil víc v popředí. Každopádně se to dá zkousnout, horší je, že celá kniha je velmi předvidatelná už od prvního uvedení do děje. Přes to vše jsem pokračoval k dalším dílům a jsem rád.

kytka25

1. Jasně, mělo to svý mouchy, nebylo to dokonalý ani tak úplně "drsný" jak se z anotace zdá, ale... je to první díl ze šesti, takže se dá tušit, že tohle bude "rozjezd".
2. Co se týče postav, já byla spokojená, s vražedkyní jsem neměla problém, jak mnozí tvrdí a kapitán i princ se mi moc zamlouvali, trojúhelník mi nevadil, na nic si nehrál a bylo to jasný už od první kapitoly. Tady je na místě připomenutí, jakého je kniha žánru (ya fantasy) a podle toho je k příběhu třeba taky přistupovat!
3. Pokud jde o pro mě ABSOLUTNĚ nepochopitelné přirovnávání k HG... zajímalo by mě, kdo tuhle fámu vypustil jako první, dokud jsem si o téhle údajné podobnosti nepřečetla, ani omylem by mě to nenapadlo, takže jednou pro vždy - ne, není to tomu podobný!
4. A děsně se těším na další díl, určitě se to víc rozjede, Celaena začne řádit jak černá ruka a celý se to pěkně zamotá ;)

SmoulikCZ

Opět nezklamalo. Mám rád fantasy pro děti, i když už podle věku dítě nejsem. Stejně si na tom budu ujíždět pořád.

Elea

Nesmírně naivní a předvídatelné zpracování příběhu Popelka 100x jinak.

Kiwi24

Ach, milostný trojúhelníku, proč tě všichni autoři tolik milují?! krásná kniha. vtáhlo mě to do příběhu, a uplně nejvíc, se mi líbí Celaenin zápal pro kniy. proto říkám: GET MARRIED DORIAN HAVIRALD, AND HAVE HIS LIBRARY!!!!!!!!

cecik

První jsem od autorky četla Dvůr trnů a růží. Ano, je tu také trojúhelník. Ano, ona je lovná zvěř i lovec zároveň. Ano, on je vznešený a ona "obyčejná". Ano, má splnit úkoly. Ale je tu něco, to NĚCO, co tento příběh dělá jiným. Atmosféra, okolí. Mnoho podobného ale pořád rozdílné. Celaena si mě získala svou vášní pro knihy a svou povahou. To že se nenechala zviklat a vybrala sebe místo "nich" (místo jich dvou), na mě udělalo ohromný dojem. Těším se na další díl:)

bara6331

Fantasy kniha pro děti a mládež.. to já opravdu už nejsem, přesto mám tento styl ráda. Pro mladé slečny nechybí "nečekaná" romantická zápletka, ale není to hlavní téma a to je dobře. I když u podobných knížek člověk dopředu ví jak to dopadne, stejně se tam objeví pár překvapení. Doufám jen že druhý díl bude víc akční. Každopádně jako oddechovka, která se čte sama je to super.

violet1313

Sklěněný trůn je skvělý. Ačkoliv se na něj teď dívám zpětně po tom, co jsem přečetla další díly série a vidím, jak moc se autorčina díla lepší každou knihou, byla jsem unešená. Ačkoliv je v knize romance, není kvůli ní potlačen zbytek děje.
Ze začátku bylo těžší se do děje pořádně dostat, ale asi od šedesáté stránky jsem příběh doslova hltala.
Doporučuji všem, kteří ocení Young Adult fantasy knihy!

Mamosvain

Nádherně napsaná kniha - er-forma je zde použita úchvatným způsobem a příběh je na správných místech vyprávěn správnou postavou. Knihu jsem si původně vybral kvůli obálce - Celaena na ní vypadá opravdu vražedně a děj mě nezklamal. Jedinou výtku mohu položit - v tomto prvním díle je opravdu minimum akce. SJM přeskakuje spoustu zkoušek a jen nám v jedné větě vysvětlí o co zde šlo a někdy naopak až příšerně roztahuje pasáže s popisem oblečení a nebo jaké má chlap tělo pokryté mnoha vypracovanými svaly. Takovéto pasáže je občas schopná roztáhnout pak třeba na jednu celou stránku a zkoušky naopak zkrátit do jedné věty.
Jinak charaktery postav jsou báječně promyšlené. Celaena - nejlepší zabiják na světě, Dorian - podceňovaný, sukničkářský sym krále, Chaol - kapitán strážne, který má strach ze svého otce a zabíjení a Nehemia - vychytralá princezna zotročené země.
Knihu stoprocentně doporučuji přečíst ;)

Safienka

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

Suou

Perfektná kniha o super maniačke :D ale prišlo mi, že to potom ku koncu bolo viac zamerané pre naivné dievčatka ... milostný trojuholník ... ah už je to všade ...
Ale kniha ma dostala a dosť ma bavila.

paprika75

Je to kniha určená pro děti a mládež a to já už nějakou dobu nejsem ... ale moc mně to bavilo. Přečetla jsem ji za víkend a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celaena se mi moc líbí a moc se těším na další díly. 4-5*

LadyAlis

Pokovaď někteří váhají nad tím, jestli číst další díly či ne, tak jednoznačně doporučuju pokračovat v dalších. Nehledě v dalších pokračování jsou i některé věci lépe popisovány například vraždy, boje a podobně. :)

nycol

U me dobry. Oddychovka, trochu bubaku, trochu duchu :), trochu od vseho, cetlo se to samo. Mohlo by to byt vic drsnejsi, jak slibuje obal, mohlo by byt mene vzdychajicich jinochu:), ale i tak 4 hvezdy a zkusim dalsi dily.

Neme

Nemůžu říct že se splnila má očekávání.... čekala jsem trošku drsnější příběh a ne to že hlavní hrdinku pořád někdo lituje za to co si vytrpěla (vždyť je vrah sakra). Čekala jsem vražedkyni která má srdce z ledu a vůli z oceli jak knížka slibovala :D Místo toho jsem našla, až příliš sebevědomou a zároveň přecitlivělou, dospívající holku kterou všichni obdivují a v prvních několika kapitolách se do ní zamilují dva ústřední muži knihy... a už od začátku čtení zhruba víte jak to bude pokračovat. Začátek ještě celkem ujde, ale druhá polovina.. :/ přesto jsem dočetla a i když jenom kritizuji, šlo to celkem rychle. Čtení při kterém nemusíte moc používat mozek a nečekáte nic extra

EricNor

Asi to neni pro me. Mam rad fantasy a zenske hrdinky mi nevadi. Jen je to strasne zromantizovane. Kruta asasinka, milujici pejsky a konicky a pejsci zase milujou ji, prestoze vrah musi proste byt svine a psi svini poznaji. Hned na zacatku nam predstavi i dva dostatecne muzne a mlade muze, ke kterym si hrdinka asi bude neco muset zacit. Nejdriv teda budou jako na sebe zli, aby si pak mohli padnout do naruci a romanticky se pomilovat. Take variace hunger games. Ale hodnotit budu, jen jestli prectu.

Bookgirl

Úžasná, dechberoucí fantasy knížka, od které jsem se doslova nemohla odtrhnout.

Arven2001

Mě kniha nebavila. Čekala jsem vraždy a jde jen o vztah mezi princem a hlavní hrdinkou (ta měla být vražetkyně) NESUĎ KNIHU PODLE OBALU už chápu, co to znamená...

eliska2669

Nemohu se rozhodnout, zda je to shit či vcelku ucházející kniha. Asi tak půl napůl.

PeťkaW.

Na knihu jsem četla poměrně dost názorů, ze kterých vyplynulo, že to bude buď hop, nebo trop. Naštěstí u mě to byl hop :) ! Mám zkrátka pro podobné typy knih slabost, i když už nepatřím mezi cílovou skupinu young adult. Kniha má pomalejší rozjezd a chvíli trvá, než si pospojujete z náznaků jakous takous historii. Věčné opakování některých motivů a spojení taky nebyla nejlíp zvolenou taktikou, zvlášť, když někdy se jim opravdu těžko věří - ano Celaena asi umí zabíjet a dost možná i je tím největším zabijákem země, ale občas se tomu chtělo spíš smát, když jste četli pasáže o tom, jaké má obyčejné starosti dospívající holky a jak prožívá svou garderóbu :D Uznávám, jsou tu chyby a kupu věcí člověku dojde tak 70 stran před tím, než to autorka napíše jako velké překvapení, ale jinak... to byla jízda... Skvělý styl psaní, který opravdu drží a nepustí. Dobře vykreslené postavy, které vám sice občas jdou na nervy svým chováním, ale jinak si je prostě musíte oblíbit. A v neposlední řadě akční a tajemný děj, u kterého zkrátka životně potřebujete vědět, jak to bude probíhat dál! ;)

Zapinka

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!