Půlnoční koruna

Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.6995

Skleněný trůn (2.)

Crown of Midnight (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

EngliTer

Druhý díl mě bavil o něco více než ten první. Mám to asi obráceně než většina čtenářů, kterým se více líbil první díl. Mě přišlo, že v tom druhém, v Půlnoční koruně, bylo mnohem více akce a tajemna. Konečně se Celaena stala královou vražedkyní - a s tím jí to přineslo hromadu problémů. Co mě opravdu překvapilo a zároveň hodně potěšilo, byla chvíle, kdy jsem se na konci knihy dozvěděla pravou identitu Cealeny. Po celou dobu čtení obou knih jsem nad tím stále uvažovala, i když jsem jakési podezření měla. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

Any27

Skvělé pokračování!
Jednička proti dvojce byla takový 'slabý odvar', protože teď se to vážně rozjelo!
Tahle série je plná tajemství, záhad a všemožných zvratů.

Caleana je jako hlavní hrdinka skvělá. Dobře s ní člověk soucítí....
Prostě naprosto báječné :)

Fanttastica

Série byla dobrá. V tomto díle mě, ale zklamala jedna smrt. U toho jsem měla v očích slzy.

Avielin

Nejlepší série, jakou jsem kdy četla :)

nadenka13

Vynikající série

SmoulikCZ

Další díl opět nezklamal. Sice jsem se nemohl nějak příliš začíst uprostřed knihy, ale pak to začalo nabírat velmi napínavý děj. Nakonec jsem nestihl ani autobus do školy, protože jsem to musel dočíst. Nedalo se nic dělat :D

Měl jsem v plánu, že si dám knihu pauzu, ale silně přemýšlím o tom, že bych se vrhl hned na další díl. to napětí se nedá vydržet, když jsem zjistil, co je zač.

Nejde dát nic jiného než 5*

Mixam

Druhý díl o poznání lepší kvality, než díl první. Každopádně stále stejně předvídatelný, leč občas něco trochu překvapilo. Popis se vztahem postav se trošku smrskl i zde hraje svou roli, podle mě v lepší míře a čtenář se dozví spíše spoustu zásadnějších informací. Děj mi ze začátku přišel táhlejší než u prvního dílu, nakonec jsem byl ale překvapen, jak rychle jsem se ve svém vytíženém čase dostal ke konci.

kytka25

druhý díl nezklamal, podle mě je lepší, než první, ale to spíše proto, že se v něm trošku víc rozjedou intriky...akorát si spisovatelka trochu ujela na popisu vztahu hlavní hrdinky s jedním z obdivovatelů, ale vzhledem k tomu, že už mám dočtené další knížky a nechci spoilovat, tak prostě jenom musím říct, že jí to po dočtení série odpouštím (prostě se asi potřebovala vybít, což se jí povedlo a v dalších dílech už je zase umírněná)...jinak po dlouhé době příjemná série, která se lehce čte, pobaví a potěší, už se nemůžu dočkat, až vyjde i český překlad:)

cecik

Při čtení jsem si přišla jako jasnovidka. Ne, že bych snad nebyla překvapená některými událostmi, něco se vždy našlo, ale moje hypotézy a teorie o postavách, situacích, minulosti..se vyplnily do puntíku. Sice mě to na konci knihy rozčílilo..jí to dojde až teď? Ke konci? Nijak to ale podle mě neubírá na originalitě příběhu. I tak jsem si čtení ohromě užila. Upřímně mě ale zajímá, jak se to v jejich trojúhelníku vyvine, protože na něj nemám vůbec žádnou teorii. A je to až k vzteku! Takže se těším, až budu překvapená :)

violet1313

A pak že druhá kniha nebývá tak dobrá!
Půlnoční koruna je ještě lepší než Skleněný trůn. Vzhledem k tomu, že už víme jak funguje celý svět této série, příběh je daleko rychlejší. Celou dobu jsem četla se zatajeným dějem a byla jsem naprosto nadšená. Nenašla jsem nic, co by mi nějakým způsobem vadilo, kniha by možná mohla být delší.
Postavy jsou nám stále lépe představovány a vidíme víc a víc. Jsem hrozně ráda, že dochází k jejich vývinu. Vidíme, jak se učí ze svých chyb a mění.
Pokud jste nebyli z prvního dílu nadšeni, rozhodně druhý alespoň zkuste. Není tak dlouhý, aby Vás stál příliš času a je daleko lepší!

Safienka

Pěkné, čtivé, napínavé...určitě tam je míň popisných pasáží než v jedničce a určitě se vyjevilo spoustu zajímavých nových informací. Těším na třetí díl :-)

Terry.89

Zpočátku jsem měla pocit, že druhý dil mě jednoduše nenadchne tolik, jako první. Jaka to chyba!
Po pár kapitolách jsem ději opět propadla a hltala stránku za stránkou, jak jen to čas dovolil. Byla jsem natolik zvědavá, až mi to doslova nedalo spát.
Příběh je opět prodchnutý množstvím neočekávaných zvratů a tajemství. Osud Nehemie mě zarmoutil, protože jsem si ji oblíbila a bude mi v příběhu scházet. Ale jsem velmi zvědavá na další pokračování.

Mamosvain

Pokud je kniha napsaná tak dobře jako druhý (a za mě - od jedničky do čtyřky - asi nejlepší) díl série 'Skleněný trůn', získá si milovníky fantasy, thrillerů i akčních knih. V tomto díle můžeme konečně vidět, proč se Celaeně říká 'Adarlanský zabiják' - dostane zde totiž hned několik šancí ukázat svoje schopnosti. Člověk se v půlce knihy, byť možná jen na chvilku, sžije s Chaolem a bude mu ho líto aspoň na chvíli. Ovšem na konci se na něj asi většina ze čtenářů naštve :D. No a můžeme vidět, jak se všechny postavy perfektně vyvíjejí - Celaena začíná otevírat ostatním to, co se jí stalo v minulosti, Chaol je konečně do děje zapojený i nějak jinak než jako pouhý 'trenér' jednoho bezvýznamného zabijáka, Dorian se začíná stavět proti svému otci a ukazuje nám jedno ze svých největších tajemství. Nehemia se asi každému dostane do srdce s její povahou a bude jednou z vaších nejoblíbenějších postav. Elena nám už také začne, byť jen trochu, poodhalovat svoje plány skrz Morta, magické a sarkastické klepadlo. Mort si vás také asi velice snadno získá, protože pasáže s ním vás několikrát i rozesmějí. No a děj se odvíjí opravdu pěkně.
Moje jediná výtka je, že mám pocit, že v prvním díle se SJM opravdu nechystala z Celaeny udělat to, co se dozvíte po přečtení předposlední věty knížky (pokud jste knihu nečetli, doporučuji si na to počkat až se k tomu dostanete ;) ).
Knihu bych doporučil všem knihomolům od věku zhruba dvanácti do přibližně pětatřiceti ;).

nycol

Druhý díl lepší, než první.

tyjá

Po tom co se změnila Celeana z nesmělé dívenky posedlé sexem s Chaolem na naši nájemnou vražednici, jak ji známe, se kniha vrátila do starých kolejí a byla o tom, o čem být měla. Konec byl dokonalý.

paprika75

Vážně lepší než první díl. Více odhalení na všech frontách ... fakt paráda. Celaeně moc fandím a moje dušička fandí i Chaolovi ... trocha romantiky musí být :-) . Těším se na další díl. Tomuto musím dát plný počet ... Nic mu nechybělo 5*

simi28

Tohle byla opravdu boží kniha! Pokud jste četli Skleněný trůn, ale moc vás to nenadchlo, i přesto dejte tomuhle dílu šanci. Je opravdu o hodně lepší než první díl. Hlavní hrdinka se konečně chová jako nájemný vrah, dostane se nám konečně větší dávka romantiky a zvraty jsou neskutečné. Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout a musím říct, že tu není nic, co by mě nějak vadilo. Všechno do sebe zapadalo a díky stylu psaní jsem přečetla sto stránek a ani jsem nevěděla jak. Je to opravdu návyková série, kterou vřele doporučuji všem milovníkům young adult fantasy.

notsohappyanny

Tohle byla jízda! Bavila mě mnohem víc jak 1.díl a přečetla jsem ji během JEDNOHO odpoledne! :D Doporučovala bych hlavně těm co 1. díl moc nesedl.

Iny

Pecka, tahle řada mě naprosto vtáhla a uchvátila...Ať si říká kdo chce co chce, je to čím dál tím lepší...

izfnp

Od prvého dielu sa mnohé zmenilo a dejovo sa posúvame nezvratnou rýchlosťou dopredu. Hlavné postavy prechádzajú uveriteľným vývojom, nie sú zďaleka dokonalé, ale i v tom tkvie ich čaro, a čím viac sa o nich dozvedáme, tým viac je príbeh zaujímavý a tým väčšiu hĺbku má. Viac priestoru dostali i vzťahy, ktoré opäť autorka zvládla porcovať, gradovať a pointovať veľmi šikovne. Mytológia, na ktorej je príbeh vystavý, je čoraz jasnejšia, konzistnejšia a zaujímavejšia. Musím povedať, že i napriek svojej dĺžke som knižku zhltla a veľmi ma zaujíma, ako sa príbeh a boj o osud kontinentu bude vyvíjať ďalej. Tretí diel je ešte dlhší, ale ak autorka bude v tendencii stúpajúcej kvality pokračovať, nemožno než sa naň tešiť. A nakoľko Maas druhým dielom úžasne pripravila pôdu pre nadchádzajúce udalosti, všetko napovedá tomu, že sklamaná nebudem. PS: Asi nechápem názov :D

PeťkaW.

No... to se nám to ale hezky rozjelo. Možná až překvapivě moc. Nové dějové linky jsou poutavé a Maas si jimi krásně připravuje půdu pro další díly, takže to vypadá, že se máme na co těšit. Správě vyvážená sestava napětí, lásky, překvapení, humoru, smutku, tajemna a kupy další věcí, které v knize jsou k nalezení. Určité pasáže jsou možná až moc zdlouhavé a v některých momentech jsem jednání hlavní hrdinky vyloženě nechápala a měla sto chutí ji kopnout do toho jejího super zabijáckýho zadku, ale asi je to potřeba pro její další rozvoj, kdo ví? Upřímně řečeno se trochu bojím změny prostředí a tím pádem i příchodu dalších postav. S tím se zaručeně spojí i rozvětvení dějů z různých pohledů, abychom věděli, co se děje jak se Celaenou, tak na hradě, ale snad to spisovatelka zvládne. Svým způsobem je to logický tah, aby se čtenář nenudil pořád na stejném "místě"... uvidíme, uvidíme. Každopádně jsem na třetí díl velmi zvědavá.

Princezna22

Paaaaani to byla jízda od začátku do konce... Tak šíleně čtiva knížka a napínavá a dokonalá... Nevím co knize vytknout...ale jedno vím jistě do série jsem se zamilovala. Jdu se pustit do dalšího dílu.

Klára2216

Mám vždycky problém se začíst do první poloviny jejích knih. Ne, že by mě to nebavilo ale zkrátka nevím čím to je. Nicméně druhá polovina knihy byla skvělá a závěr byla neskutečná jízda. To vyrovnává ten horší rozjezd. Rozhodně se mi líbil více tento díl než první, jen by mohla být Celaena trošku více krvežíznivější a ne v určitých chvílích tak uplakaná.

Roselunda 1928

Kniha na mě zapůsobila mnohem lépe než první díl. Příběh byl celkově mnohem propracovanější, jak dějová linie, tak vztahy a charaktery hlavních hrdinů. Celaena asi nikdy nebude moje nejoblíbenější hrdinka, ale Chaola jsem si oblíbila, byla z něj nejvíc cítit lidskost. Dorian mi přišel prvoplánovější, nicméně jeho dějová linka byla zajímavá.
Příběh se i velmi dobře četl, spousta zvratů a překvapivých věcí, jenže se tam vyskytovaly věci, se kterými jsem silně nesouhlasila a konec jsem (díky některým komentářům u dalších dílů) čekala už asi v polovině, takže si opět jednu hvězdičku nechávám jako rezervu pro další díly.

LadyAlis

Tak takový zvrat jsem vůbec nečekala v knize. A že jich tam je. Rozhodně se těším až se pustím do dalšího dílu.

Lovebooks14

Tohle je ještě suprovější než první díl! Bylo to napínavé a velmi jsem si ten děj užila. A byla jsem strašlivě ráda že se Celaena dala dohromady s Chaolem. Ale potom jsem byla smutná co se stalo s Nehemií. Úplně mi bušilo srdce jak Celaena šla zachránit Chaola a pak to všechno vybouchlo jejich vztah se rozprášil na kousíčky když Celaena doběhla a viděla Nehemii a potom ten útok na Chaola. Strašně mě to dostalo myslela jsem že mi pukne srdce. Celaena by ho vlastně zabila kdyby ji Dorian nezastavil. Bylo to smutné ale ten díl jsem si velmi užila a samozřejmě sem se už pustila do třetího dílu ❤

Gorby

SUPER!!!
Je to bezva!!!

Naifa

Lepší jak první kniha. Mělo to děj, bylo to napínavé a nutilo to číst dál. Jsem zvědavá, zda si i třetí díl udrží stejné napětí.

KnihomolkD

Skleněný trůn se mi velice moc líbil . Byl to skvost . Druhý díl byl taky velice úžasný .Tolik akcí,krev atd . Mrzelo mě co se stalo s Nehemii . Měla jsem jí ráda . Byla mi sympatická .
Jsem zvědavá na další díl .

Bella1

Prostě bomba!