Půlnoční koruna

Půlnoční koruna

Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/259919/pulnocni-koruna-Rd8-259919.jpg 4.7809

Skleněný trůn (2.)

Crown of Midnight (2013)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Iny
včera

Pecka, tahle řada mě naprosto vtáhla a uchvátila...Ať si říká kdo chce co chce, je to čím dál tím lepší...

izfnp
předevčírem

Od prvého dielu sa mnohé zmenilo a dejovo sa posúvame nezvratnou rýchlosťou dopredu. Hlavné postavy prechádzajú uveriteľným vývojom, nie sú zďaleka dokonalé, ale i v tom tkvie ich čaro, a čím viac sa o nich dozvedáme, tým viac je príbeh zaujímavý a tým väčšiu hĺbku má. Viac priestoru dostali i vzťahy, ktoré opäť autorka zvládla porcovať, gradovať a pointovať veľmi šikovne. Mytológia, na ktorej je príbeh vystavý, je čoraz jasnejšia, konzistnejšia a zaujímavejšia. Musím povedať, že i napriek svojej dĺžke som knižku zhltla a veľmi ma zaujíma, ako sa príbeh a boj o osud kontinentu bude vyvíjať ďalej. Tretí diel je ešte dlhší, ale ak autorka bude v tendencii stúpajúcej kvality pokračovať, nemožno než sa naň tešiť. A nakoľko Maas druhým dielom úžasne pripravila pôdu pre nadchádzajúce udalosti, všetko napovedá tomu, že sklamaná nebudem. PS: Asi nechápem názov :D

PeťkaW.

No... to se nám to ale hezky rozjelo. Možná až překvapivě moc. Nové dějové linky jsou poutavé a Maas si jimi krásně připravuje půdu pro další díly, takže to vypadá, že se máme na co těšit. Správě vyvážená sestava napětí, lásky, překvapení, humoru, smutku, tajemna a kupy další věcí, které v knize jsou k nalezení. Určité pasáže jsou možná až moc zdlouhavé a v některých momentech jsem jednání hlavní hrdinky vyloženě nechápala a měla sto chutí ji kopnout do toho jejího super zabijáckýho zadku, ale asi je to potřeba pro její další rozvoj, kdo ví? Upřímně řečeno se trochu bojím změny prostředí a tím pádem i příchodu dalších postav. S tím se zaručeně spojí i rozvětvení dějů z různých pohledů, abychom věděli, co se děje jak se Celaenou, tak na hradě, ale snad to spisovatelka zvládne. Svým způsobem je to logický tah, aby se čtenář nenudil pořád na stejném "místě"... uvidíme, uvidíme. Každopádně jsem na třetí díl velmi zvědavá.

Princezna22

Paaaaani to byla jízda od začátku do konce... Tak šíleně čtiva knížka a napínavá a dokonalá... Nevím co knize vytknout...ale jedno vím jistě do série jsem se zamilovala. Jdu se pustit do dalšího dílu.

Klára2216

Mám vždycky problém se začíst do první poloviny jejích knih. Ne, že by mě to nebavilo ale zkrátka nevím čím to je. Nicméně druhá polovina knihy byla skvělá a závěr byla neskutečná jízda. To vyrovnává ten horší rozjezd. Rozhodně se mi líbil více tento díl než první, jen by mohla být Celaena trošku více krvežíznivější a ne v určitých chvílích tak uplakaná.

Roselunda 1928

Kniha na mě zapůsobila mnohem lépe než první díl. Příběh byl celkově mnohem propracovanější, jak dějová linie, tak vztahy a charaktery hlavních hrdinů. Celaena asi nikdy nebude moje nejoblíbenější hrdinka, ale Chaola jsem si oblíbila, byla z něj nejvíc cítit lidskost. Dorian mi přišel prvoplánovější, nicméně jeho dějová linka byla zajímavá.
Příběh se i velmi dobře četl, spousta zvratů a překvapivých věcí, jenže se tam vyskytovaly věci, se kterými jsem silně nesouhlasila a konec jsem (díky některým komentářům u dalších dílů) čekala už asi v polovině, takže si opět jednu hvězdičku nechávám jako rezervu pro další díly.

LadyAlis

Tak takový zvrat jsem vůbec nečekala v knize. A že jich tam je. Rozhodně se těším až se pustím do dalšího dílu.

Lovebooks14

Tohle je ještě suprovější než první díl! Bylo to napínavé a velmi jsem si ten děj užila. A byla jsem strašlivě ráda že se Celaena dala dohromady s Chaolem. Ale potom jsem byla smutná co se stalo s Nehemií. Úplně mi bušilo srdce jak Celaena šla zachránit Chaola a pak to všechno vybouchlo jejich vztah se rozprášil na kousíčky když Celaena doběhla a viděla Nehemii a potom ten útok na Chaola. Strašně mě to dostalo myslela jsem že mi pukne srdce. Celaena by ho vlastně zabila kdyby ji Dorian nezastavil. Bylo to smutné ale ten díl jsem si velmi užila a samozřejmě sem se už pustila do třetího dílu ❤

Gorby

SUPER!!!
Je to bezva!!!

Naifa

Lepší jak první kniha. Mělo to děj, bylo to napínavé a nutilo to číst dál. Jsem zvědavá, zda si i třetí díl udrží stejné napětí.

KnihomolkD

Skleněný trůn se mi velice moc líbil . Byl to skvost . Druhý díl byl taky velice úžasný .Tolik akcí,krev atd . Mrzelo mě co se stalo s Nehemii . Měla jsem jí ráda . Byla mi sympatická .
Jsem zvědavá na další díl .

Bella1

Prostě bomba!

Dani3

Půlnoční koruna se mi líbila o něco málo víc než Skleněný trůn, i když první polovinou knihy jsem se prokousávala neskutečně dlouho. Už už jsem chtěla knihu odložit a litovala jsem, že jsem se do dalšího dílu vůbec pustila, ale pak v příběhu nastal obrat, děj začal být svižný a já se konečně ponořila do děje.

Mrzí mě Nehemiin tragický osud, ale díky tomu všemu se Celaena přestala litovat a zaobírat jen sama sebou a začala pátrat a odhalovat skrytá tajemství Sudby.

Docela zajímavá byla pasáž zápasu v zrcadlové místnosti s Bábou Žlutohnátkou. Sice mi to trochu připomínalo pohádku „Perníková chaloupka“, to jak Jeníček s Mařenkou přelstili čarodějnici a ona sedí na lopatě těsně před tím, než jí strčí do pece, ale skvěle se to tam hodilo…

Pedruska01

Četlo se to krásně. Podruhé jsem se setkala s hlavní hrdinkou, která mi sedla hned na poprvé. Dokázala mě zase pořádně překvapit - mile i nemile. "Žrala" jsem celý vývoj knihy a nestačila jsem se divit, přesto se musím přiznat, víc jsem si užívala tu milostnou linku, na kterou nebylo tolik místa - určitá škoda. Byla jsem ráda, že se Celaena přiklonila k Chaolovi, ale na druhou stranu kapka lítosti vůči Dorianovi samozřejmě byla. :D Jsem hrozná. Přesto jsem si jistá, kdo je mým favoritem. :) To zakončení toho vztahu mě dost mrzí, proto budu doufat v opak - i když znám jednu informaci, bohužel - ach ta má neukojitelná zvědavost, ze které se mi chce křičet! To prostě nechápu!
Byla jsem spokojená, ta kniha má skvělý náboj, který člověka nutí ty stránky otáčet dál a dál, hltat každé slovo a pouštět se do nových kapitol se zatajeným dechem. Jsem nejen zvědavá na další vývoj, na další pokračování, co si autorka, která má mimochodem neuvěřitelný talent, na své čtenáře vymyslela, ale hlavně - jsem taky zmatená. Těším se, až mi to bude celé rozluštěno. :)

Vevericka.eva

Charaktery od první knihy trošku vyzrály, dobrá série.

Abynka

Přijde mi že děj je na začátku pomalejší a konci je to jak v rychlíku, posledních pár kapitol doslova hltáte, protože vás zajímá jak to vlastně dopadne mezi ní a Chaolem a to všechno co se tam děje. Ten děj knih vás naprosto pohltí . :3

Evule114

Tak tady mě to opravdu chytlo za srdce, dokonce jsem upustila i nějaké ty slzy... a to mě jen tak něco nedojme... Je mi strašně líto Nehemie a moc doufám, že Celaena se vrátí k Chaolovi, moc se mi zamlouvali jako pár, uvidíme, ještě máme před sebou dva díly :-)...

RosMeggie

Pokusím se napsat recenzi na knihu, jejíž první půlku jsem četla před několika měsíci.. Ovšem, zanechala ve mně silné pocity, jelikož tuhle sérii prostě miluji..

Samá akce, samé nečekané události, nemohu si tuto knihu vynachválit.. Vlastně i tuto sérii.. I když vím, že bych se měla spíše věnovat povinné četbě, tak si nemohu pomoct.. Také jsem našla úplně skvěle se hodící písně hlavně tedy k závěru knihy.. Dodávalo to na napětí.. Když už jsme u toho konce, tak jím začnu.. Závěr knihy jsem prožívala natolik, jako bych se toho všeho doopravdy zúčastnila.. Bylo to neuvěřitelně napínavé, dramatické, perfektní.. A teď nemluvím jen o závěru, ale o celé knize.. Jestli jste přelouskali první díl a bavil Vás, budete tímto mile překvapeni, jelikož dle mého názoru je ještě lepší než ten první, i když se v něm nevyskytovala část s menstruací.. :D Za to je tam toho spousta dalšího.. O.o

Upřímně ale musím říct, že Celeana mě někdy štve.. Neví, co chce.. Přijde mi jako postava hrozně nestabilní, když to tak řeknu, má málo sebeovládání a pořád mění své názory na lidi.. Místo toho, aby pochopila jejich záměry.. O.o.. To jen kdyby si tento komentář Celeana náhodou někdy přečetla.. ;D

Na to, že jsem zde téměř nic nenapsala, je to nějaké dlouhé.. :D Po tom více než půl roce mi psaní komentářů ke knihám nejspíše chybělo.. Takže se omluvám.. O.o

P.S. Chaol.. Ehm.. Kdo četli, ví.. A umí si představit to krásné zahřátí srdce.. ale bohužel i tu hroznou bolest.. O.o

Xoxo,
Rose

HermioneWeasley

U téhle knihy jsem měla stejné pocity jako u Hunger Games: Síla vzdoru. Začátek byl skvělý, prostředek byl nejlepší, potom zemřela jedna z mých oblíbených postav a postupně jsem ztrácela chuť číst dál, ale na konci se mi ta chuť zase vrátila.

petrzel

Perfektní pokračování jsem spokojená,že jsem poslechla kamarádku a začala číst tuto serii

Market116

Musím říct, že už dlouho jsem se tak nezačetla, jako při této sérii. První díl byl skvělý, Celaenu jsem si hned oblíbila a Doriana jsem si úplně zamilovala, je přímo BOŽÍ :) druhý díl byl mi přišel ještě skvělejší, zajímavější, záhadnější, překvapující a chvilkama i strašidelný, ale to se mi na tom moc líbí :) takže už začínám číst další díl a doufám, že tam Dorian bude mít víc prostoru :)

Áňa 998

Naprosto úžasná knížka. A je ještě lepší než první díl! :)

martina1199

Půlnoční koruna je lepší než Skleněný trůn. Rozhodně. Celaena se konečně chová uvěřitelně a ne jako puberťačka, konečně taky poznáme její pravou tvář jako vražednice. Milostná linka zde vyznívá mnohem přirozeněji, možná protože si konečně vybere mezi Dorianem a Chaolem. Docela vtipně mi přišlo Chaolovo prozření, když zjistil, kým Celaena ve své přirozenosti je. Někteří z vnímavějších čtenářů na to přišli - případně pojali podezření - již ve Skleněném trůnu, ale budiž. Dorian se začíná vybarvovat, i když mi stále přijde jako postava trochu upozaděný. Ale věřím, že jeho čas ještě přijde :) Závěr tohoto dílu je opravdu strhující a i já jsem si na konci užila překvapivou pointu - odhalení Celaeniny minulosti a pravého původu.

Co mi trochu kazilo čtenářský zážitek, byl občas prapodivný překlad a useknuté konce vět, kde jako by chyběla další slova, aby to dávalo smysl. V knize se také objevilo pár překlepů. Koupila jsem si ji jako ebook, tak nevím, jestli stejné nešvary jsou i v tištěné verzi.

ala.mihalikova

Tak tenhle díl byl ještě lepší. Vztahy mezi trojicí hrdinů byli překvapivé, komplikované ale i zábavné. V této knížce nechybělo nic - romantika, zvraty, dobrodružství, napětí a i trochu toho smutku. Docela mě mrzí, jak dopadl vztah mezi Chaolem, ale nedá se nic dělat. Ale ten konec, to byl šok. U téhle knížky mi ukápla i slza. Doporučuji.

zuzca.h

Pro mě rozhodně lepší než první díl, děj nabral na otáčkách ikdyž určité situace mi přišly podivné , ale příběh odsejpal a kniha se četlA se jedním dechem ( tím myslím 1,5 dne :)) a už se klepu na třetí díl. Jestli bude autorka pokračovat ve vzestupné tendenci tak se mám rozhodně na co těšit. Jen doufám, že ve třetím díle bude i zmínka o Dorianovi a Chalovi aby to nebylo jen vyprávění o Cealeně :D

TerkaM

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)

Knoflík28

Dobře, možná je to tím, že jsem to dočetla před chvíli a asi jsem moc emocionální, ale ten konec mě naprosto zdevastoval. Posledních 30 stránek jsem ani nevěděla, jestli to zvládnu dočíst. Je tu někdo, kdo četl třetí díl a dokáže mě přesvědčit, že mě to nezničí? :D

annamc

Uffff........to bylo SKVĚLÉ!!!!!!!!!!Když jsem začala číst, tak jsem už nemohla přestat!Těším se na další díl!)a Chaol je božííííííí!!!)

Danuscka

Tohle byla jízda :-) :-) :-) Saelenu jsem si oblíbila už v prvním díle a teď ji mám ještě raději. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl...

LoverBooks

BOŽÍ!!! BOŽÍ! !! BOŽÍ!!!
Z knihy jsem vážně nadšená!
Byla ještě lepší, než minulý díl a nechybělo tam snad nic.
AKORÁT mě strašně moc mrzí jak to dopadlo s Nehemií a Chaolem. Podle mně od začátku patří k sobě