Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 3.93007

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
Více informací...

MirijamFrankl

Krásná a celkem napínavá kniha.Čtyři hvězdičky dávám zato,že jsem si příliš nevychutnala postavy,trochu jsem se ztratila a než jsem viděla film,pořád jsem pletla Fionu a Olivu.
Jinak skvěle napsané a strhující,správně strašidelné a promyšlené.Fotografie skutečně sedí.

LuciusWlk

Se sirotčince, jsem trochu na rozpacích. První třetina knihy mi přišla zdlouhavá a poněkud nudná. V podstatě vše po příjezd na ostrov mohlo být scvrknuto na jednu kapitolu, aniž by to mělo vliv na děj, ale ono to může být jen subjektivní dojem. Na ostrově už mě děj bavil a oceňuji originalitu a nápad, se kterým se dá úžasně pracovat. Také fotografie jsou pěkné zpestření. Určitě nechci nikterak kritizovat autorův rukopis, nicméně, přes všechny klady je knížka velmi jednoduchá a nakonec zapadne do kastlíku „to jsem někdy myslím četl“. Škoda.
Knihu jsem měl v seznamu k přečtení nějakou tu dobu a v podstatě se stejnojmenným filmem jsem byl nucen přečíst, než uvidím. Vždy je důležité číst a poté vidět!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný film podle knižní předlohy:
Když jsem viděl, že Sirotčinec skončil v rukou Tima Burtona můj zájem, jak o knihu, tak film, celkem povyrostl. Když jsem knihu dočetl, uměl jsem si představit, co s ní Burton bude umět vykřesat. Jaké zděšení bylo, že NIC.
Opravdu mě tento počin nutil přemýšlet, jestli to Burton dělal z donucení, nebo jen pro zisk, ale ten film je, BOHUŽEL, neuvěřitelná slátanina. Scénář je opravdu hloupý, ale opravdu hodně. Vůbec nerozumím tomu, proč byly hlavním hrdinkám prohozeny schopnosti? Jestli jen kvůli podvodním scénám, tak je to opravdu trapné. Obsazení s přivřením očí přejdu, ale otec se nepovedl a Samuel a závěrečná bitva nebitva byla tragická. V podstatě pouze tři momenty, které mě nadchly. A to ten okamžik souboje dvou „postaviček“ v sirotčinci a dvě podvodní scény. Vůbec to nechápu, ale nehodlám Sirotčinec chválit jen kvůli Burtona. Tohle jsem opravdu nečekal. Hodně mi to připomíná ztracený potenciál, jako u Eragona. Dvě hvězdy a ani o chlup více. A to jsem milovník fantasy a Burtona.

JessieKKI

já nevím, asi jsem divná ale mně kniha prostě neoslovila. Ne že bych neměla ráda sci-fi, nedokázala jsem se vžít do hlavní postavy. Sice je v ní plno doplňujících fotek a vážně jde vidět, že se autor snažil zaujmout. Nevím kde se potom stala chyba, ale druhý díl si asi nepřečtu. Vím že to možná ani není pravý účel ale prostě mě nepřesvědčila o pravdivosti.

alka1609

Přestože nemám ráda fiction, tato kniha se mi moc líbila a zcela mě vtáhla do děje. Zajímavé počteníčko:-)

Kalina

Příběh spíše pro děti, ale zase pro pochopení zápletky pro děti moc složité. Jinak pěkné čtení.

Damato

Zpočátku jsem ke čtení přistupovala docela s pesimismem, přesto, že jsem okolo této knihy , vystavené v Luxoru , chodila od loňského září a hodně po ní mé srdéčko prahlo. Ale znáte to, tak dlouho po něčem toužíte, pak to držíte a najednou ten pocit toho - kéž bych to měla- je ten tam. Také jsem očekávala něco v podobném duch jako Oliver Twist, mé překvapení, že to vlastně nebylo ani zdaleka tak smutné a neutěšené, bylo ta fatální, že jsem knihu přelouskala během dvou víkendových nocí a nezbývá mi než doporučit k přečtení.

kayu

Od příběhu jsem očekávala něco trochu jiného a hlavně temnějšího, ale i tak to bylo příjemné čtení. Moc se líbí prostředí, kde se celý příběh odehrává. Zajímavé fotografie dodávají trochu strašidelnější atmosféru a jsou zajímavým zpestřením. Troufnu si říct, že bez nich by kniha nepatřila mezi tak čtené.

Riccia

Bylo to zajímavé a zvláštní čtení, autor má neuvěřitelnou fantazii, která nabízí zajímavé kombinace a představuje nečekané souvislosti. Děj i prostředí autor předkládá velice barvitě, příběh je napínavý, ale z mého pohledu tam bylo nějaké "ale", které nedokážu pojmenovat - prostě spíš pocit, že tam něco chybělo - nebo přebývalo, těžko říct. Něco, co mi prostě bránilo úplně se do příběhu vžít a nechat se strhnout. Když to shrnu - bylo to docela dobré čtení, i když v některých chvílích na mne trošku překombinované. ale mám radost, že už jsem to dočetla a dám si něco jiného.

bubblebut

Úžasná kniha, doplněná těmi nejzvláštnějšími fotografiemi, co jsem kdy viděla a místy tak strašidelná, že jsem se bála být sama doma.

FillaSFC

Velice zajímavý příběh, se čtením na podobné téma jsem se ještě nesetkal. Doplňující fotografie jsou skvělé. Další dva díly mají vyšší hodnocení než tento první, přestože se v mnoha komentářích píše, že je nejlepší skončit první knihou, protože ty další za moc nestojí. O to více jsem zvědav minimálně na druhý díl, abych mohl posoudit, co je pravdou. Závěr "jedničky" navíc končí docela otevřeně, takže není co řešit :)

kamikucka

Když jsem poprvé slyšela o této knize, očekávala jsem čistě hororový příběh. O to větší překvapení, a milé, bylo, když jsem zjistila, že je to příběh "podivných dětí", částečně pohádka, detektivka, thriller a milostný příběh. Každý si v něm najde to své. Navíc doprovodné fotografie, které často vyvolávají mrazení a celkové pojetí příběhu umístěného ve dvou časech, na ostrově obklopeném mořem, ve staré dobré Anglii, jenom podtrhuje kvalitu textu.

4xbabča

Kniha je zajímavý čtenářský zážitek, plný podivna, ale čte se moc pěkně.

Viky.nox

To byl opravdu zajímavě vymyšlený a úžasně vyprávěný příběh. Ani na chvíli jsem se nenudila, dokonce jsem se i často zasmála nad některými hláškami a myšlenkami jak Jacoba, tak podivných dětí. Postavy i zápletka jsou opravdu promyšlené. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu druhý díl.

flare

Dlouho jsem necetl knihu,ktera tak barvite kloubi text a foto,zajimave. Zvlastni,jine,usluzne,napinave a dobre,ze i humorne. Prave drzim Podivne mesto a jsem zvedavy jak deti na skolnim vylete.

Sanmark

Po par strankach se zacal odvijet uzasne barvity pribeh, ktery by jiny - samozersky - autor mohl rozvijet desitkou ruznych cesticek... ale Riggs se nekosati. Drzi se sveho vypraveni a ma co rict. Je to takove potemnele, a pritom protkane hlaskami a smyslem pro humor. Tak zabavne, napinave, chytre, jine..

ahojky1

Kniha se líbila více vzhledově a těmi obrázky uvnitř, jak dějově. Přišlo mi že se děj neuvěřitelně táhl a to, podle mě, nejzajímavější se odbylo pár stránkami.

Světlulinka

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout! Fotky jenom podtrhují atmosféru. Bohužel mě trochu zklamal film, protože jsem knihu četla jako první. Jinak můžu knihu jen doporučit!

Lolila

Také oddychové čítanie, ľahké fantasy. Dej plynul pomaly a až na konci sa začalo niečo diať. Staré fotografie robia knihu zaujímavejšou. Ale prečítam aj ďalšie časti, zo zvedavosti ako to bude pokračovať.

katushah

První díl mně velmi nadchnul. Úplně nový příběh, nový nápad, navíc období druhé světové miluji, takže se mi jejich smyčka s každodenním bombardováním hodně líbí. Bohužel další díly už jsou jen pro smích. Zůstala bych jen u tohoto. :)

Tea98

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy přečetla. Dokonce jsem ji přečetla i v rekordním čase a už se těším na další díly.

Tynulda

Děsivý příběh, děsivé fotografie, napětí, emoce, zážitek ze čtení - to všechno kniha obsahuje. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, ale byla jsem nadšená. Děj skvěle propletený, těším se na další díl!

Atlantis

Na Sirotčince je výborná hlavně jedna věc - hlavní postava myslí a v drtivé většině případů i jedná jako normální člověk. Dokáže si spojit souvislosti, přemýšlí. Výborně jsem se bavil a kromě asi dvou nelogičností (SPOILER - jak je možné, že ve smyčce existuje prorezlý vrak lodi ze druhé světové a kolik si proboha vzal Golan s sebou zásobníků) nemám výhrad.

VendyBW

Skvělé, čtivé, napínavé, neuvěřitelné. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem a těším se na pokračování tohoto příběhu. Psané velmi hezkou formou.

aachilovka

pěkné čtení

Lucissia

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Dobrá knížka to rozhodně byla, ráda jsem ji přečetla, chvílemi jsem měla až husí kůži. Ono hodně i k tomu přispívají zvláštní fotografie. Do dalších dílů se ale pouštět nebudu, protože tento žánr mi není až tak blízký. Nicméně času při čtení rozhodně nelituji. :-)

Pauvka

Téda, po dlouhe dobe kniha ktera me pohltila. Fotografie knihu ozivilo. Uz se tesim na dalsi dily. Jen doporucuji!

Napůlanděl

Krásný děsivý příběh plný akce a napětí...obrazy krásně doplnily děj. Na začátku a na konci jsem se chvílemi bála, ale jinak se kniha četla velmi pěkně

Vlčice7

Mě se kniha moc líbila :) Fotografie se mi zdají jako dobrý nápad jak knihu ještě více oživit a udělají děj reálnější. Zezačátku to bylo až děsivé, potom jsem si zvykla . Těším se až si přečtu další díly.

Alzbetta

Bohužel jsem sáhla trošku vedle. Je to moje vina,takže nemůžu hodnotit.Třeba je dobrá,ale není to nic pro mě.

lapagerie

Příjemné čtení, i když jsem možná čekala více. Musím říct, že dva další díly mají rychlejší spád a jsou i barvitější, napínavější.

cestování časem fotografie ich-forma přátelství příšery, monstra prvotina sirotci tajemno zfilmováno

Ransom Riggs

Ransom Riggs