Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak – i když to zní jako něco nemožného – jsou možná stále naživu.

Fantasy doprovázená strašidelnými starými dobovými fotografiemi, při které běží mráz po zádech. Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti zaujme dospělé, teenagery a všechny, kdo mají rádi temná dobrodružství. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117797/sirotcinec-slecny-peregrinove-pro-podivne-deti-117797.jpg 3.92783

Sirotčinec slečny Peregrinové (1.)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2011)

Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota
Více informací...

Arka
včera

tak prvních 150 stran mě silně nudilo, pak se pomalu děj rozjížděl a to opravdu velmi pomalu. posledních pár stránek už konečně stálo za to, a byla jsem opravdu šťastná, že jsme knihu po 3 měsících svedla přelouskat a konečně odložit.
filmové zpracování, které prošlo velkými změnami se mi líbilo o něco více.

Hajana
předevčírem

Tato kniha se mi z celé trilogie líbila nejvíce. Kniha je napsána velmi čtivě, mohu jen doporučit, autor měl zajímavý námět a dokázal ho výtečně zúročit.

Leiah
předevčírem

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale vydržela jsem. A stálo to za to!!! Samotný nápad s vystavěním příběhu na základě starých fotografií je originální. A že se ten příběh povedl, není nejmenších pochyb. Trochu strašidelný, hodně originální a napínavý až do konce. A nic není ukončeno, pokračování příště... Tedy v další knížce.

Bella1
předevčírem

Tohle je fakt pecka! Musím se ale přiznat že jsem to četla před spaním a to nebyl zrovna dobrý nápad. Člověk pak poslouchá každé šustnutí. Fotky taky působí dost strašidelně, ale dobře se k tomu hodí.

Anie94

Naprosto úžasný a neobyčejný příběh plný tajemna, odvahy, přátelství a soudržnosti. Už se moc moc noc těším na pokračování. Samozřejmě moc krásná filmová obálka. Můžu jedině doporučit. :)

Liilith

Poutavý název i obálka. Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, až po straně sto mě kniha začala více bavit. Oceňovala jsem přidané fotografie, některé na mě působily až strašidelně. Určitě si chci přečíst ještě další díly, abych věděla, jak to dopadne.

marikamat

Pro mne těžko uchopitelná kniha. Zdlouhavý začátek sice nabral s přibývajícími stránkami na spádu, ale stejně jsem čekala asi víc dle výborných recenzí.

veronika1111

Docela dobrá knížka občas jsem se teda nudila. Koukala jsem i na film ale knížka se mi líbí víc.

legonka
11. únoraodpad!

Ztráta času.

PetraMishka

Krásná a velmi čtivá kniha s dobrými nápady. Originální příběh o podivných dětech, které se skrývají před reálným světem v časových smyčkách za pomoci slečny Peregrinové, mohu rozhodně doporučit.

Ranuncul

Velice dobře napsaná kniha se zajímavým námětem.Trochu mi to připomínalo
X-many,tou školou pro nadané žáky.Zřejmě si přečtu i pokračování.

tomaserd

Knihu jsem nedočetl za mě velké zklamání.

Mates84

Kniha neni spatna, ale poprve snad musim rici,ze film se mi libil vice.

Thorsedm

O 1000% lepší nežli film !!! Nemuset od ní odbíhat, přečetl bych jí jedním dechem... :)

poulet

Pěknej nápad, pěkný zpracování....jen na konci mi přišlo, že jsem skočila rovnýma nohama do Harryho Pottera nebo něčeho podobnýho. Trochu moc pohádka. Každopádně Harry Potter taky neni špatnej, takže za mě 4*. :-)

hellena1523

Kniha mě naprosto pohltila! Zpočátku nebylo úplně snadné se začíst, ale díky fotografiím, o které je doplněná, jsem si říkala, že to nevzdám, protože chci znát souvislosti...a jen po pár stránkách už mě autor měl! Nemohla jsem se odtrhnout! A pak dočkat dalšího dílu...Už je to nějaký čas, kdy jsem knihu četla, přesto si stále vybavuji ten nepopsatelný (a naprosto úchvatný) pocit, jaký jsem měla po dočtení...

LadyAlis

První kapitoly než se Jacob dostal na ostrov mě celkem nudili a bála jsem se, že mě kniha nebude bavit, ale pravda je opak. Rozhodně musím dát obrovskou poklonu jak dokázal Riggs napsat takový příběh a aby k tomu navazovala jeho sbírka fotek.

NADEI

Kniha se mi velmi dobře četla, její čtivost byla ještě podpořená úžasnými fotkami i když místy až moc pohádková,přesto se mi líbila

martina9717

Kniha mě zaujala již od prvních stran, nicméně konec se mi moc nezamlouval... Proto 4*, ale jdu dát šanci druhému dílu :)

Percabethka

Je úžasné, jak Riggs dokázal podle těch fotek vytvořit tak skvělý příběh... ❤

buba24

Kniha vtiahne čitateľa do deja od prvých stránok a nedovolí vám odložiť ju až do konca. Prinúti človeka precvičiť si jeho predstavivosť, aby ho ešte viac zaujala a k tomu pomáhajú v nemalej miere aj fotografie, ktoré si bude prezerať ešte dlho po jej prečítaní. Doporučujem každému, kto má rád tento knižný žáner.

maličkán

Sice nejsem na takové fantasie, ale zkusila jsem to. Musím říct, že kniha je perfektně napsaná, moc dobře se četla. Je to taková pohádka, věřím, že pro náctileté to musí být trhák.

Petra88

Kniha mě do svého děje vtáhla v podstatě od první stránky. Bylo pro mě překvapením, že jsou v ní fotografie. Ty ještě víc podpořily mou fantazii. Těším se na pokračování a jsem zvědavá na film.

hanako80

Trochu jsem se obávala, že mě žánr nebude bavit, ale nestalo se tak. Je to velmi čtivý kousek a už se těším na pokračování. Vzhledem k tomu, že jsem viděla už i film, tak v obou případech byl pro mě konec rychle odbytý a v knize jsem se v závěru malinko ztrácela.

Elea

Zajímavá kniha, perfektní je doplnění fotkami, velmi dobře se čte, těším se na další díly.

Katka81

Kniha se mi četla fakt dobře, hlavně ze začátku, ale já prostě na ty nestvůry a jiné fantasy postavy prostě nejsem, no.

LoverBooks

Myslím si, že tahle knížka si podmaní každou věkovou kategorii. Mě osobně velice zaujala a mám jenom kladné názory.

Monisek.B

Hmm, jak jen to zkráceně napsat :-) Příběh je to zajímavý, čtivý a jistě i líbivý. Ale občasné nesmysly, na které při čtení narazíte, mi trochu vadily. Stejně jako jsem vyloženě zklamaná z nezáporných záporáků - ještě dejme tomu netvoři, těch bych se bála, ale stvůry..? Wut? Toho se jako máme bát? I přes to všechno jsem ale ráda, že jsem knihu četla a rozhodně se začtu i do dalších dílů :-)

pejty

Příběh, do kterého je čtenář vtažen nejen popsanými stránkami, ale i úžasnými fotografiemi, díky kterým se tento fantasy příběh stává téměř reálným.

SelenaDemi428

Tahle knížka je doopravdy nádherný čtenářský zážitek. Doteď jsem nic takového nečetla, čímž na knihu rozhodně nezapomenu. Byla to taky první knížka, u které jsem se doopravdy bála, většinou jsem jí totiž četla před spaním a moje představivost je vážně veliká :D. Jsem zvědavá na film a také na další části této série, kterou si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Ransom Riggs

Ransom Riggs