Podivné město

Mimořádná pouť, která začala v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, pokračuje. Jacob Portman se vydává se svými novými přáteli na cestu do Londýna, podivného hlavního města celého světa. Doufají, že zde naleznou lék pro svou milovanou ředitelku, slečnu Peregrinovou. Jenže ve městě ničeném válkou číhají nečekaná překvapení na každém rohu. A než Jacob dovede podivné děti do bezpečí, musí učinit důležité rozhodnutí, které se týká jeho lásky k Emmě Bloomové.

Prázdné město vtáhne čtenáře do imaginárního světa telepatie a časových smyček, cirkusových triků a vlkodlaků – do světa obydleného „podivnými“ dospělými, vrahounskými stvůrami a bizarními druhy zázračných zvířat. Stejně jako v prvním díle v sobě i druhá část Podivných dětí spojuje napínavou fikci s dosud nepublikovanými dobovými fotografiemi a nabízí tak jedinečný čtenářský zážitek. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/20_/200151/miss-peregrine-sirotcinec-slecny-pe-PiB-200151.jpg 4.21314

Sirotčinec slečny Peregrinové (2.)

Hollow City (Miss Peregrine´s Home for Peculiar Children II.) (2014)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Abnička
předevčírem

Tuto knížku ostaně jako první díl jsem zhltla během několika desítek hodin. Naprosto jsem si zamilovala styl pana spisovatele (ano také velké dík překladatelce)! Také bylo fajn, že děj se nevlekl, protože já přímo nenávidím takové knihy. Určitě moc doporučuji (ale až po prvním díle :D).

Drgajda
předevčírem

Musim dat o jednu hvezdicku mene, nez u prvniho dilu. Sice kniha pekne navazovala na predchozi vypraveni, cetla se dobre, byla napinava, finalni zvrat jsem uplne necekala, ALE : jednak mi vadilo to, ze se cely dej oproti jednicce odehraval v imaginarnim svete, a za druhe, po precteni cele knihy jste se vubec nikam neposunuli.... Uz serii doctu, ale s urcitym lehkym sklamanim.

FillaSFC

Knihu jsem nějakou dobu odkládal a dával přednost jiným - přeci jen jsem četl dost komentářů, že už to oproti prvnímu dílu není úplně ono. Opak byl ale pravdou, i druhý díl je super, navíc s nečekaným koncem a zápletkou, která nutí co nejdříve sáhnout po dalším pokračování!

Elizabeth666

Nejdříve po prvním dílu jsem se přemlouvala k přečtení knihy nakonec jsem knihu přečetla ani ne za týden a musím uznat, že je mnohem lepší jak první díl.

Nejvíce vás si myslím překvapí konec a celkově se u knihy nebudete nudit.
Kapitoly jsou sice dlouhé, ale rychle je přečtete. Kniha je úžasná

Tea98

Krásné pokračování knihy, ale možná trochu zdlouhavé- hlavně ze začátku. Jinak napínavá kniha plná nečekaných zvratů.

Kate_Hall

Ze začátku se to trochu táhlo ale pak se to rozjelo. Miluji tuhle sérii !

Thromulus

Kniha byla opět zajímavá, ale je to stejné jako u ostatních knih na pokračování...trochu mi to svým způsobem připomnělo sérii Podzemí, nebo HP...příběh začíná být temnější a přeplácanější... i tak to byla dobrá kniha a jsme zvědav na poslední díl

sarekaslukova

Druhý díl byl delší než první a pár scének by šlo zkrátit aby nebyly tak zdlouhavé, ale jinak super napětí, který mě donutí hned sáhnout po dalším díle. Konečně jsem také pochopila, že film jsou všechny tři knížky v jednom filmu.

Suziella

Skvělé, opět nápadité!

Matita310

Druhý díl nezklamal. Hned jdu začít s třetím dílem...

alfinha2321

I druhý díl série se mi moc líbil, napínavé pokračování mě pohltilo.

inka7162

Parádní pokračování prvního dílu.

Vojtos

Jako u prvního dílu můžu napsat jen pozitivní hodnocení :)

Tess33

Je fajn jak plynule kniha navazuje na předchozí díl. Ale oproti prvnímu dílu je zde drobné zklamání. přijde mi jako by autor příběh zbytečně natahoval.

Hanjimka

Druhý díl Sirotčince. Opět příběh plný fantazie i napětí. líbilo se mi to moc.

Petule.k93

Pro mě byl druhý díl zajímavější než ten první. Asi od poloviny knížky to začíná být pěkně napínavý a to až do samotného konce, kdy to už prostě dočíst musíte. Těším se na další díl.

flare

Druhý díl..co k němu říct..pár krát se mi stalo, že jsem knihu musel odložit a dostat na ni chuť. Ovšem posledních 100 stran jsem si dal k obědu. Za mě je to spíš pro odpočinek a né pro napětí. Vyzrále dialogy, které jsou kolikrát nad chápání toho, že je vedou "puboši", mě hodně bavili.

marikamat

Proti prvnímu dílu mnohem větší spád děje, nečekané zvraty, byla jsem příjemně překvapená! Po dočtení jsem velmi rychle sháněla pokračování.

safira09

Tento díl mě bavil více než předchozí. Více akce, napínavější příběh. Spoiler....Závěr byl skvělý a překvapil a apokalyptické slepice mě opravdu dostaly. Ovšem pro mě byla knížka zbytečně zdlouhavá, z tohoto důvodu čtyři hvězdičky.

Lolila

Tak tento diel bol nabitý akciou od začiatku až do konca. Zaujímavý štýl písania, spisovateľ vás celý čas drží v napätí a skúša vašu fantáziu:-) Stále sa niečo dialo, nevedela som prestať čítať. Určite odporúčam.

FemmeFragile

První díl knihy byl pro mne mile překvapujícím literárním objevem, proto jsem se rozhodla přečíst i zbytek trilogie. Popravdě byl tento prostřední díl spíš dílem "spojovacím", i když jeho závěr byl opravdu nečekaný. Nedá se mu ale celkem nic konkrétního vytknout, děj postupoval tak akorát rychle, čtenář se jím rychle a snadno prokousává. Trochu mi koncepce této trilogie připomíná sérii Harryho Pottera - první dva potterovské díly je čtenář (většinou spíše hodně mladý) fascinován, je uváděn do světa fantazie, který je ale zároveň růžový, visí nad ním jen "nepatrná", velmi vzdálená a abstraktní hrozba; ta se pozvolna a nenápadně v prostředku série zvětšuje, tak jako tady. Najednou přichází v pátém díle naprostý zlom, a ten přichází zde na konci knihy. Na závěr se vše schyluje k veliké bitvě, kterou už čtenář prožívá ne jako dítě, ale jako dospělý, a teprve doceňuje genialitu celého díla - nejen fantazijní stránku, které si všímal jako malý, ale hlavně stránky lidské, ponaučení, které má série přinášet. Tady to vidím a oceňuji také. Velmi dobrá trilogie, doporučuji!

Vilas1979

Jestliže jsem první díl přirovnal k Patnáctiletému kapitánovi od Julese Vernea zkříženému s X-meny, druhý díl Podivné město už je čistá Alenka v říši divů. Nic nemá logiku, možné je naprosto vše, například netvoři svými chapadly vrtají díry do skály, jakoby to bylo máslo. Je libo mluvícího psa nebo dvounohou žirafu? Tady jsou! S patřičnou fotografií jistěže. Co je tohle za bizarní alternativní realitu? Nápad s černobílými fotografiemi prošel vylepšením, statické portréty jednotlivých postav byly nahrazeny rovnou celými situacemi, které jsou v knize popisovány. Myšlenka bezesporu zajímavá, kdyby ovšem tolik netrpěl příběh. Je na něm hodně znát, že byl roubován na fotografie jen z důvodu, aby se pak mohly objevit v knize. Bylo mi v podstatě jedno, jak celá výprava do Londýná roku 1940 dopadne, autor si mohl vyfantazírovat, co chtěl. Na třetí závěrečný díl už opravdu nemám sílu.

katushah

Po prvním díle jsem asi čekala něco víc. Nebaví mně tento styl děje, kdy furt někdo někam chodí a něco hledá. Příjde mi, že se to tam opakuje neustále dokola. Žádný hlubší děj nebo smysl tam nebyl. Proto jen tři hvězdy.

Vláďa05

dočetl jsem včera a měl jsem sto chutí vzít si třetí díl a číst dál.

pichova.veru

Perfektní kniha :) příběh je velmi napínavý :)

lapagerie

Příběh podivných dětí dostal spád, po prvním dílu, který mě nijak extra nezaujal, se mi druhý díl líbil mnohem víc. Asi proto, že je temnější, napínavější. A popis podivného města je úžasný, Kouřovou ulici si radši ani nechci detailně představovat...

buba24

opäť napínavé od začiatku do konca, Ransom Riggs Vás donúti ponoriť sa do príbehu a skúša Vašu fantáziu... fotografie perfektne dopĺňajú dej... jednoducho úžasné čítanie...

gad

Oproti prvnímu dílu jsem byl tímto nadšen. Vyprávění nemělo snad jediné hluché místo, neustále jsem byl v napětí, jak se bude situace vyvíjet. Dokonce jsem odložil ostatní rozečtené knihy a věnoval se pouze Podivnému městu. Nyní šup na třetí pokračování. Jsem zvědav.

kkubelkova

Myslím, že je to víc zajímavé než ten 1. díl :-)

trynitrix

Mno co na tohle říct nebavilo mě to tak jako první díl tady mě to chvíly chytlo pak jsem se zas nudila ale konec zajímavý takže do třetího dílu musím :-D