Knihovna duší

Knihovna duší

Dětem ze sirotčince slečny Peregrinové se krátí čas. Nebezpečný šílenec zůstává na svobodě a jejich milovaná slečna Peregrinová je stále v nebezpečí.. Na nebezpečnou záchrannou misi jsou nuceni se vydat Jacob Portman a Emma Bloom. Budou cestovat válkou zničenou krajinou, potkají nové spojence a budou čelit nebezpečím větším než doposud. Vrátí se Jacob zpět mezi své přátele jako hrdina? Dobrodružná kniha je nabitá akcí a mimo jiné obsahuje 50 nových fotografií. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/251696/knihovna-dusi-zBp-251696.jpg 4.2796

Sirotčinec slečny Peregrinové (3.)

Library of Souls - Miss Peregrine's Home for Peculiar Children III. (2015)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Peřina12

Knížka se mi líbila ale nebylo až tak moc napínavý jako předešly...

Veronika33

Tak tretí diel bol asi najslabší. Až na začiatok a koniec som knihu skôr pretrpela ako si ju užila. Vizuálne je kniha zaujímavejšia ako obsahom čo je smutné.

Princezna22

Takhle kniha se tak šíleně vlekla... dokonce jsme i uvažovala, že knihu odložim.. Ale nakonec jsem to nevzdala. Pár stánek se jakože číst nějak dalo,ale tak šíleně dlouhý dlouhatansky natáhli dej.. Čekala jsem od knihy tedy více. Autor mohl propracovat více dej podivných a ne udělat s toho honicku za tamtym a onym.. Konec knihy se mi líbil s celé knihy nejvíce což je škoda, vzhledem k počtu stran..

bee88maja

Vtáhnutí vaší duše do jiné dimenze. Odpoutávání od reality a v mysli představa světa, ve kterém je vše reálné. Záchrana podivnosti v rukou dvou "dětí". Schopnosti gradují, zápletky se vyhrocují a velké napínavé finále. Závěrem, z knihy mám trochu pocit, jakoby se autor pokoušel knihu dopsat pod nějakým tlakem, jelikož na mně působí rozuzlení zápletek trošku nepropracovaně, ale je to autorova fantazie, a s takovou ji i přijímám.

Adelajda_4

Tak a je konec, nerada jsem se loučila se všemi známými podivnými, ale co se dá dělat. Celá trilogie se mi nesmírně líbila, četla se velmi lehce a ten konec? No, to bylo drsný :)

sarekaslukova

Tak tento díl mi přišel trochu slabší, Možná proto, že tam bylo málo kapitol, byly dlouhý a nebyli tolik proloženy obrázky a nebo proto, že tam bylo moc detailů. Ale závěrečná akce se mi opravdu líbila.

Tucaka

Celá série mi přišla spíš pojatá jako dětská pohádka. Na to, jaká obrovská bitva se odehrává nikdo nezemře? Dobře .. jedna z nich a to jsem snad i čekala, že se na konci knihy záhadně objeví.
Pro mě žádné napětí neposkytovala, avšak vykreslení a charakteristika osob byla naprosto ohromující, to se musí nechat.

Matita310

Celá trilogie podivných děti mě vtáhla do děje. Čtení mě moc bavilo. Doporučuji všem.

soukupka

Hlavně, že to dobře dopadlo! Překvapivé konce miluji!

Thromulus

Konec knihy se mi moc líbil. Nejprve trošku skličující, ale pak se vše napravilo...
Jinak kniha samá měla zajímavý příběh, nicméně tam mnoho věcí bylo značně zjednodušeno, a tak to nebylo ono. Hlavně kvůli počtům všemožných stvůr a podivných. Hrdinové Akrem propluli jak v pohádce i přesto, že to byla hlavní základna stvůr...
Takže kniha dobrá, ale z celé série se mi nejvíc líbil hlavně první díl, kde šlo o postupné odhalování podivných.

Buginka

Je velká škoda, že jsou pouze tři knihy ze série Sirotčinec slečny Peregrinové a že Ransom Riggs nepropracoval svůj svět do detailů. Příběh je dobrý, místy ale velmi "dětský" a některé věci nejsou dovysvětleny. Už se těším na Příběhy podivných!

Suziella

Jep! Knihovna byla taky super. Všechny 3 knihy jsou skvěle zpracované, čtivé, nenarazila jsem na nic, co se by se mi nelíbilo a musím jen chválit. Časem si sérii znovu určitě přečtu. Těším se na Povídky podivných.. už čekají v knihovničce, tak snad to též vyjde.

alfinha2321

Třetí díl série mi přišel slabší než předchozí dva, ale pořád ještě je to na slušné čtyři hvězdy. Na můj vkus je tu už až moc limonády ve vztahu Emmy a hlavního hrdiny.

flare

Tak dočteno..za mě, poslední pokračování nejlepší. Pořád se něco dělo, nečekané zvraty, další zajímavé postavy a prostředí. Dobré počtení to bylo..good.

Vojtos

Stejně jako u prvního a druhého dílu mě tato kniha naprosto odrovnala. Je tak tak krásná, dojemná a místy opravdu hodně napínavá... :)

Alcarmo

Třetí díl podivuhodné dobrodružství podivných dětí finišuje strhujícím závěrem. Nemohu se však zbavit dojmu, že spojení dosud nepublikovaných fotografií a textu působí zvláštně. Nicméně ono to skutečně funguje. Jedno s druhým se skvěle doplňuje. Všechny tři díly představují napínavý fantasy příběh, přestože se nezavděčí každému, lze jej jen doporučit.

Zuza1893

Velmi povedené zakončení příběhu. Mě se to četlo samo a za přečtení to stojí.

bubblebut

Vzhledem k tomu, že tato série byla autorova prvotina, smékám - jedny z nejčtivějších knih, co se mi dostaly do rukou, úžasně napsané a hlavně se v nich pořád něco děje. Nemám co vytknout.

Hanjimka

příběh plný fantazie i napětí. Moc mě zaujaly všechny díly. Určitě se k nim ještě vrátím.

estrius

Máloco tolik zamrzí, jako špatně napsaný, dobrý příběh.
Oceňuji nápad s fotkami.

Alexka

Třetí knoha v cyklu je drsnější než předchozí dvě. Hrdinové se setkávají s jednou beznadějnou situací za druhou, až z toho čtenáře bolí srdce. Zoufalství přímo dýchá ze stránek. V půlce jsem musela na chvíli knihu odložit, protože toho na mě bylo moc, moc neštěstí, moc zla. Po asi měsíční pauze jsem knihu vzala zpátky do ruky a dočetla na jeden zátah. Příběh je ukončen dobře, ale není to přelazený happyend, spíš veselý začátek nové kapitoly v životech hlavních hrdinů a jejich přátel, i když mají před sebou ještě spoustu práce.

Napůlanděl

Nádherný konec...tato série se dostala mezi mé oblíbené. Opravdu nevím co sem napsat...V knize bylo od začátku vše..akce, děj, napětí...nemám co vytknout.

safira09

Začátek knížky mě moc nenadchl. Upřímně jsem se bála, že bude celý příběh pokračovat v duchu druhého dílu (tedy neustálé cestování od místa k místu), ovšem po setkání se Sharonem se děj knížky skvěle rozběhl a hltala jsem stránku po stránce. Konec knížky byl zajímavý a překvapil.

Ajrad1981

Dělalo mi trochu problém navázat na druhý díl, přece jen utekla nějaká doba, ale naštěstí jsem se zorientovala celkem rychle. Nejdřív jsem byla znechucená představou, že všechno nakonec vyřeší dva teenageři úplně sami. Když se objevili dospělí, kteří na Jacoba a Emmu dohlíželi a pomáhali jim, tak se mi ulevilo, taková trapárna to nebude. Od chvíle, kdy do hry vstoupil Sharon (tahle postava se mi v celé sérii líbila snad nejvíc), to začalo být zajímavé a nerada jsem dávala knihu z ruky. V jednu chvíli jsem váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale to by ten příběh musel být o několik stran kratší. Konec je trapně kýčovitý, a kdybych hodnotila bezprostředně po dočtení, bylo by to o jednu hvězdičku míň.

Kopretina

Závěrečný díl trilogie mi sedl. První dva jsem si moc nepřipouštěla a tomuto dílu to dovolila. Fantasy moc nefandím, ale v téhle knize bylo několik okamžiků, myšlenek, které si mi celkem líbily. Závěrečné vyprávění o návratu Jacoba domů ve mně evokovalo přemýšlet o tom, jak bych se zachovala, kdyby mé dítě bylo (nějak) podivné. Asi jsem zatím ráda, že mé děti jsou "normální" :D.

Kelen30

Když jsem četla první díl,nikdy bych nevěřila,že až dočtu třetí díl,bude mi líto ,že už je konec.Jacoba jsem si opravdu hodně oblíbila.Kdybych srovnala, jaký byl v prvním a třetím díle,určitě bych viděla velikou změnu.Jeho nadání je úžasné a konečně si začal víc věřit.A přiznám se,v prvním díle jsem si říkala, že se k sobě Jacob a Emma moc nehodí.V druhém díle jsem si už tak jistá nebyla a tady jsem se kompletně přesvědčila.Oni dva se perfektně doplňují a jsou skvělí pár.Na knížce se mi ještě líbilo,že až do poslední stránky jsem nevěděla jak to dopadne.

Závěr byl trošičku nedokončený a je jenom na nás jak si domyslíme zbytek.I přesto je konec krásný a šťastný.Jsem ráda, že Jacob a Emma zůstali spolu a hlavně,konečně mají čas.

papajapa

Prvni dva dily jsem cetla pred vice nez rokem proto mi chvili trvalo se v deji orientovat. I tak mi prislo putovani do Dablova Akru zdlouhave a nezazivne. Pak se vse obratilo a konecne to melo zadany spad. Konec me dokonce prekvapil. Takovy happy end jsem ani necekala.

Film nebyl spatny, ale z tretiho dilu tam snad nebylo nic.

Lolila

Záverečná časť pekne ukončila trilógiu. Celá séria bola milá, rozprávková - také fantasy pre mládež, čo vlastne aj bolo. Takže nejaké detaily by som neriešila. Ale príbeh bol akčný, stále sa niečo dialo a dať do knihy fotografie bol skvelý nápad.

zuzak07

Závěr trilogie je rozporuplný, některé scény jsou fascinující, některé scény jsou na facku. Vyústění finále je pro mě nedostatečné, podivným se po cestě za záchranou stává spousta šťastných náhod, Jacob se učí své schopnosti rychle a v přesně vhodný okamžik. Úplný závěr knihy s psychiatričkou a rodiči mě překvapil, až jsem věřila, že to nedopadne dobře. Nejvíce mě z trilogie bavil 2. díl, protože tam bylo věnováno více času i jiným postavám, Emmu a Jacoba jsem si moc neoblíbila. I přes spoustu chyb se to četlo skvěle a rychle. Každopádně pro mě je to čtení jednou a stačilo. Prostě nejsem cílová věková kategorie.

pichova.veru

Mě tak mrzí že to všechno skončilo, celá trilogie byla naprosto skvělá...Sžila jsem se s postavami a nesmírně mě bavilo jak byly barvitě popsány...Celý příběh je akční, udržuje vás v napění :) Za mě to bylo parádní...