Siréna

Siréna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333161/mid_sirena-urH-333161.png 4 1103 1103

Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Siren , 2009

Knihomolka10942
27.06.2018 4 z 5

Po přečtení série Selekce jsem se těšila na tuto knihu.
Moc se mi líbí nápad takového děje. Že zacatku mi knížka přišla tak nějak depresivní, kvůli náladám které měla Kahlen, ale konec mě dostala! Pak jsem od knížky nemohla odtrhnout oči. Takže nakonec se mi knížka líbila

Rozik
26.06.2018 2 z 5

Knížka mě nudila a musela jsem se hodně donucovat abych ji vůbec dočetla

Lethania
25.06.2018 4 z 5

Pěkný romantický příběh. Styl psaní mi vyhovoval a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Určitě stojí za přečtení, ale kniha je spíš určena pro teenagery.

KateiBookLover
08.06.2018 5 z 5

Kieru Cassovou mám hrozně ráda a stejně jako Selekce i Siréna byla naprosto úžasná. Knihu jsem si hned zamilovala a rozhodně nezůstane někde na dně police. Opravdu TOP!!!! Doporučuji :)

Kabeling
05.06.2018 5 z 5

Nemám slov. Tahle kniha je velmi krásná, když ji čtete s pochopením. Nadchla mne na tolik, že jsem nedělala nic jiného než jen četla. Oceňuji celý nápad se sirénou.

Ivka14
05.06.2018 3 z 5

Jo líbila se mi, ale abych pravdu řekla nepochopila jsem moc ten konec. Jinak velice pěkná knížka pro young adult

Denisa_a
24.05.2018 3 z 5

Nic moc, za mě. Je mi 24 let tak asi proto. Spíš by se mi více líbila ve 14 letech :-) Ale hezké počtení...

sun.from.ibiza
24.05.2018 3 z 5

Hezká pohádka. Ale už zítra nebudu o této knize vědět. Žádné velké emoce to ve mě nevzbudilo.

popeluška
24.05.2018 5 z 5

Moc krásný a originální příběh. Siréna se mi líbila a to hodně i když se mi do ní vůbec nechtělo.Četla se jedních dechem až je mi líto, že už ji mám přečtenou......

Sarajana
14.05.2018 5 z 5

Naprosto skvěle se četla a příběh mne pohltil, velmi pěkná kniha.

Christianne.K
11.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a musím říci, že za moji osobu jedno velké zklamání. Asi do slabé poloviny jsem se nemohla začíst a nedávala jsem pozor, pak se to ale na chvíli změnilo a čtení mě doopravdy bavilo. Musím říci, že konec zase trošku klesl, jediné, co se mi vážně líbilo byli sestry Kahlen a hlavní postava sama. Jinak to byla taková neurazí nenadchne.

makynka911
30.04.2018 4 z 5

Na to, že se jednalo o prvotinu tak se kniha celkem dobře četla. Snad jediné co mi vadilo bylo to natahování a vracení se. Jinak oceňuji nápad na celkové rozuzlení a také nápad jako takový, sirény se moc v literatuře nevyskytují. Za mě docela slušná oddechovka :)

Martina99
25.04.2018 3 z 5

Taková červená knihovna. Konec byl na mě až moc přeromantizovaný, ale kniha na mě působila mile. Trochu mi vadilo - protože jsem měla pocit, že uprostřed knihy se změnil překladatel, protože čestina hlavně na konci knihy byla nespisovná a v tom romantickém příběhu zvláštně.

V.M
19.04.2018 3 z 5

Zpočátku mě děj trochu nudil ale, říkala jsem si že se to určitě rozjede. Nápad byl dobrý i zapojení oceánu jako živé osobnosti mi přišlo dobré. Trochu mě nudila část kdy Kahlen cestovala a, nevídala se s Akanlim. Závěr byl povedený. Nicméně mě to nijak nezaujalo a, čekala jsem trochu víc od autorky Selekce. Hvězdu navíc dávám za nádhernou obálku.

Etule
14.04.2018 2 z 5

Potvrdilo se mi, že autorka prostě není nic pro mě. Což o to nápad to mělo dobrý, ale čekala jsem, že tam bude více scén s Akinlim, když už měl být tak rozhodující pro její další život. Nicméně těch maloučko scén, co s ním bylo se mi líbily, díky jeho povaze. Zbytek mě až tolik nezaujal. Ani ostatní Sirény si mě nezískaly, možná až na Aisling. :)
A nevím, jestli to bylo kvůli tomu, že jsem měla půjčenou e-knihu nebo jestli to tak je i v tištěné, ale docela mě rušilo, že nebylo odděleno, třeba kurzívou, když "mluvil" oceán. Ale tak to už je spíš hnidopišství z mé strany.

Marylaa
13.04.2018 4 z 5

Docela zajímavý nápad. Sice tam byly nějaké nedomyšlenosti (Na co vlastně Oceán ty mrtvé lidi potřeboval?), přesto to bylo čtivé. Ke konci mi vadil překlad, většinou mi vadí používáni nespisovné "obecné češtiny", tady se z nějakého důvodu objevila právě až na konci (není to první knížka, u které jsem si všimla tohoto podivného jevu).

gabra03
13.04.2018

První knihy této spisovatelky mě chytly rozhodně víc...

Pierette
04.04.2018 2 z 5

Ač jsem se na knížku těšila, nějak mě nezaujala. Ke čtení jsem se musela nutit a bohužel jsem v půlce skončila. Jiné knihy autorky mě moc bavily.

Bookberry
02.04.2018 5 z 5

Oproti Selekci to byla příjemná oddechovka bez velkých zvratů. :)

JmenujiSeZuzla
28.03.2018 4 z 5

Většinou na knihu neexistují zas tak dobré recenze. Mně se ale kniha líbila. Určitě je znát, že je to autorčina prvotina. Musím uznat, že je opravdu zbytečně natáhlá. Celkově námět knihy a zvolené téma se mi moc líbí. Je to zase něco jiného. Co mi ale opravdu vadí nejvíce je ta chronologičnost. Kniha by se dala zkrátit a trošičku třeba vylepšit ten děj, který se mi zdál docela odbytý, hlavně z pohledu dějové linie Akinliho. Trošku mě zmátl i samotný fakt, že si Kahlen za tu dobu nenašla nikoho jako je Akinli, protože mi z popisu přijde dosti tuctově. Ten vztah je postavený skoro na ničem, ale tato věc se nedá vytýkat knize, která spadá do kategorie young adult. Z hlediska popisů byla zpracovaná moc hezky. Kiera očividně vždycky uměla psát poutavě. Kdyby se snažil tento příběh sepsat někdo jiný, je mi jasné, že by mě to nebavilo tak, jako když je knihy napsána rukou Kiery. Autorka tohle prostě umí. Bohužel nedokázala využít kompletního potenciálu, který kniha měla. To se dá samozřejmě omluvit, přeci jen je to první kniha a na to, že kniha byla první na šňůře mnoha dalších, se mi zdála moc fajn. Překvapivě bych si dokázala představit, že bych si knihu znovu přečetla.