Zlověstná hvězda

Zlověstná hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3332/bmid_zlovestna-hvezda-FEd-3332.jpg 4 192 12

Síla Pětice série

2. kniha série Síla Pětice. Začalo to Krkavčí bránou. Ale ještě není konec. Nepřítel se opět probouzí k životu. Po porážce Starých v Krkavčí bráně si Matt Freeman myslel, že bude moct klidně žít. Jenže někdo je jiného názoru. V dalekém Peru se má otevřít druhá brána. Jenom Matt dokáže zabránit silám temnoty, aby pronikly na svět, ale ty o něm tentokrát všechno vědí a budou se ho snažit odstranit. A druhá brána se má už brzy otevřít...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Evil Star , 2006

zdendula31
19.01.2022 5 z 5

Skvělé...jdu na další díl.

pipa36
07.06.2020 4 z 5

Příběh jednoduchý, místy napínavý a zajímavý.
Okolnosti zavedou hlavního hrdinu tentokrát do Peru, kde se řízením osudu po pár chvilkách ocitá úplně sám, bez prostředků a dá se říct i bez naděje na lepší zítřky. Pomocnou ruku mu podá chudý žebravý chlapec, který je v příběhu důležitější, než se zpočátku zdá. A tak spolu putují přes celé Peru a snaží se odvrátit blížící se katastrofu - otevření brány a návrat Starých.
Teď potřebuji něco nenáročného a jednoduchého - tato série to splňuje, takže v ní určitě budu pokračovat.

Elizza
26.12.2018 3 z 5

(SPOILER) Za mě to bylo slabší, než jednička. První díl se mi opravdu líbil. Nádech tajemna. Divní lidé, démonické postavy, nadpřirozeno. Plus umírání sympatických postav, ale to se holt stává. Tohle už bylo takové všelijaké. Za mě dost předvídatelné. Identita zrádce byla evidentní od chvíle, kdy se objevila policie. Že je Pedro léčitel mi došlo v moment, kdy se objevilo tvrzení, že celý slum je zamořený cholerou, spalničkami, černým morem, syfilidou či co všechno to sakra bylo.
Pedro neumí ani žblept anglicky, ale po pádu helikoptéry Mattovi normálně rozumí. Dál mě zarážel absolutně nepochopitelný vztah mezi Mattem a Richardem. Richardova posedlost tím, že musí Matta hlídat, to působí trochu divně. V podstatě se pasoval na jeho chůvu, osobního hlídače a starost navíc. (No vážně, kolik postav by ještě žilo, kdyby Richard zůstal doma?) Sakra, vždyť on kvůli němu dal i výpověď z práce. Plus jedna z jejich posledních scén, před návratem Pedra, ta působila dost divně.

gfdsa123
10.06.2016 5 z 5

První díl byl o něco zajímavější a napínavější než tento. Kniha se svižně čte a ikdyž bylo jasné jak to skončí, tak si určitě přečtu zbylé díly. Jsem zvědavá na promyšlenost celého příběhu a na zbylou trojici celé pětky.

alwa
17.04.2016 4 z 5

Knizka byla min desiva nez prvni dil a autor se vic drzel toho, ze chce pribeh zasadit do normalniho sveta, hlavne diky tomu, ze tam zapojil zahadu o obrich kresbach v pousti v Peru.

Ellstra
30.01.2015 4 z 5

Kniha neklade takový důraz na tajemnou atmosféru a místo toho se soustředí na rozvoj zápletky. Matt se setkává s dalším členem Pětice a situace se stává vážnější. Velké plus jsou popisy postav, hlavně těch vedlejších.

Zlajda95
19.09.2014 2 z 5

Naprosto klesla úroveň příběhu. První kniha byla úžasná. Tato mě nebavila.

anibeni
27.01.2014 4 z 5

Oproti prvnímu dílu, který se mi zdál docela strašidelný, byl tento příběh spíše dobrodružný... bylo zajímavé sledovat putování Matta a Pedra po místech, kde nikdy nebyli...

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Ano, sice klesla na úrovní oproti prvnímu dílu, ale na druhou stranu v porovnání s jeho tvorbou Alex Rider je pořád skvělá!

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Souhlasím s HonzouF...

HonzaF
13.03.2012 4 z 5

V porovnání s prvním dílem sice horší, ale stále velmi dobré.

Kaka.cs
25.10.2011 5 z 5

Opět skvělá knížka. Hodně napínavá a tady děsivá. A opět vždy, když už to vypadalo dobře, se všechno zase strašně zamotalo. Konec nebyl zrovna nejšťastnější, ale knížka byla naprosto úžasná.