Krkavčí brána

Krkavčí brána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12912/krkavci-brana-12912.jpg 4 280 38

Síla Pětice série

1. kniha série Síla Pětice. Vždycky věděl, že je jiný. Nejdřív byly sny. Pak přišla smrt… Když se Matt Freeman dostane do potíží s policií, pošlou ho do pěstounské rodiny v Yorkshiru. Zanedlouho získá dojem, že s jeho opatrovnicí není něco v pořádku – stejně jako s celou vesnicí. Potom se Matt dozví o Starých a začne chápat, v čem je jiný než ostatní. Ale nikdo mu nevěří; nikdo mu nedokáže pomoct. Neexistují důkazy. Nemá to logiku. Je tu pouze Brána. Autor knih o Alexu Riderovi přichází s prvním dílem zcela nové série Síla Pětice plné děsivých nadpřirozených dobrodružství… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Raven´s Gate , 2005

Ellstra
30.01.2015 5 z 5

Stále si pamatuju, jaký dojem ve mně kniha probouzela, když jsem ji jako dvanáctiletá četla poprvé. Teď když vyšla poslední kniha série, rozhodla jsem se přečíst si Pětici znovu. Tahle kniha ve mně vyvolává zvláštní pocity, které nedokážu popsat. Scéna, ve které se Matt zoufale snaží dostat pryč z Včelína, mi asi bude navždycky vrytá do paměti.

Terinka14
06.01.2015 5 z 5

Kásná knížka. Vždy mě dostane jak má Anthony Horowitz propracované postavy. Jsou mi vždy sympatické. Moc pěkná kniha.

nikyss
05.08.2014 5 z 5

Knížka mě opravdu překvapila. Příběh byl zajímavý, napínavý a bez zbytečných okliček. Určitě si přečtu i další díl.

Zlajda95
27.06.2014 5 z 5

To už je pěkně dávno, co jsem tuto knížku četla :-) Ale je to jedna z těch nejlepších, které jsem mohla držet v ruce :-) Tajemný až hororový příběh, autor si nebere servítky s ničím, ačkoli je kniha určená dětem a mladistvým :-) Druhý díl už bohužel tak dobrý nebyl, třetí mi leží v knihovničce, ale vím, že už po něm njespíše nikdy nesáhnu...

Schullerka
21.06.2014 4 z 5

Knížka mě hodně překvapila, nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Podcenila jsem ji asi proto, že byla půjčena z dětského oddělení v knihovně, a autora jsem vůbec neznala. Navíc spíš než fantasy, mi to přijde jako thriller. :) Když jsem si jí teď po doporučení přečetla, byla jsem nadšená. Je to napsané vážně napínavě a není to tak předvídatelná kniha, jako některé ostatní. Jsem zvědavá na druhý díl. :)

anibeni
27.01.2014 4 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, zaujala mne svou anotací... při čtení jsem se pak neustále vracela k tomu, proč je na štítku psáno fantasy, když mě to spíš připadalo jako horor, místama to bylo docela strašidelné.. Nicméně příběh je čtivý, zajímavý... Celkově se mi teda kniha líbila.. Ale plný počet hvězdiček dát nemůžu, protože abych byla z té knihy úplně vedle, to zas ne..

Knihomolka Rů
28.09.2013 4 z 5

Tato kniha se mi vážně moc líbila. Rozhodně víc, než třeba druhý, nebo třetí díl, které už mě tolik nebavily.

Wahlker
08.09.2013 2 z 5

Nemôžem povedať, že by bola vyslovene zlá, ale mňa ktovieako nenadchla. Uvidím, či sa pustím aj do ostatných štyroch.

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Strhující příběh! Boží vypravěčské podání!
Dokonalá kniha!

Kikuška1
17.07.2013 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Do knihy jsem se úplně vžila. Bylo mi líto hlavního hrdiny, zároveň ho obdivuji, nechápu jak to mohl zvládnout, já bych se asi zbláznila, být na jeho místě.

Pavlarucka
08.10.2012 5 z 5

Už první stránka mě zaujala a nebylo tomu jinak v celé knize.Skvělá knížka, o tom, že jsou ještě další dvě jsem se dozvěděla nedávno, nečetla jsem je zatím ale chystám se. Jediná věc- ve věku 11 let naprosto soucítit s postavami, a číst tuto knihu desetkrát. Wíha, tohle je opravdu jedna z nejlepší knih, které jsem četla.

Eneo
02.08.2012 5 z 5

Tento díl mi přišel z celé série nejlepší.

HonzaF
13.03.2012 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, už jsem ji četl asi 5x a stejně se chystám číst ji znovu. Je úžasně napsaná, napínavá a to, jak je v knize popsaná atmosféra...jako bych tam opravdu byl a celou událost sledoval . Prostě super, všem mohu jen doporučit

Kaka.cs
10.10.2011 4 z 5

Výborná a napínavá kniha. Od úplného začátku až do samého konce se tam pořád něco děje. A vždycky, když už jsem si myslela, že už se nic nemůže stát a všechno bude v pořádku, zase se něco přihodilo. Opravdu doporučuju.

Kájula
07.10.2011 5 z 5

Skvělá série..četla sjem všechny knihy a musím říct že každá byla úžasná svým vlastním způsobem. Každá mě zaujala a musím říct že jsem se do příběhu chvílemi tak začetla že jsem jím doslova žila. Vracela jsem se ze školy a v hlavě jsem měla jedinou myšlenku..Co se právě děje v mém příběhu? Myslela jsem na něj neustále. Je to velmi napínavý děj a musím jedině doporučit. Miluju fantasy a tak mě knihy neprosto vtáhly. Jen ten konec..poslední díl..byla jsem zmatená a nemohla jsem uvěřit že to mohlo skončit zrovna takhle...bylo mi to velmi líto a nemohla jsem tomu uvěřit. Jinak velmi originální pojetí postav i propracování děje.. spisovatele jsem si už všimla u pár knih předtím, které jsem od něj četla, ale myslím že tahle série se mu povedla nejvíc.

denise.spring
03.07.2011 1 z 5

úžasná, skvělá, nadpřirozená.

je vidět, anthony horowitz píše i scénáře pro Vraždy v Midsomeru :)

Dosty777
07.02.2011 5 z 5

Výborná kniha, přečetl jsem jí jedním dechem. Všechny díly jsou mco fajn, ale ten první je nejlepší,. Fakt dporučuju :))

Janulka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha, akorát jsem se chvílema i bála, byla hodně hororová, ale fakt super :)