Polární stanice

Polární stanice https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25907/polarni-stanice-25907.jpg 4 141 141

Shane Schofield série

Tým amerických vědců na opuštěné polární stanici v Antarktidě učinil úžasný objev. Našel "něco", co bylo nejméně sto milionů let pohřbeno ve vrstvě ledu. "Něco" je vyrobeno z kovu. Na místo je zaslán tým námořníků Spojených států, vedený tajemným důstojníkem Shane Schofieldem, aby vzácný objev zabezpečil pro svoji zem. Jednotka je dobře vycvičená, silná a neohrožená. Všichni muži by byli ochotni následovat svého vůdce až do pekla. Možná budou muset................. celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

The Ice Station , 1998

ajaksiczek
06.02.2013 2 z 5

Polární stanice mě moc neuchvátila, příliš mnoho akce na úkor zápletky... Od Reillyho jsem už četla lepší.

Tazz1
30.08.2011 5 z 5

První co jsem od autora četl a musím říci, že jsem to zhltnul na jeden zátah. Prostě tématika boje různých elitních jednotek (mimojiné), to je moje.

konimka
06.08.2011 3 z 5

Zajímavá kniha, asi nejlepší z jeho knih

Micc
20.11.2010 5 z 5

Polární stanice je svižná jízda od začátku do konce, takový akční film v proze. Některé scény jsou občas trochu přeexponované, ale narozdíl od dalších Reillyho knih, kde jsou přetažené do extrému až to člověka štve, jim to v této knize snadno odpustíte.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Tým amerických vědců na opuštěné polární stanici v Antarktidě učinil úžasný objev. Našel "něco", co bylo nejméně sto miliónů let pohřbeno ve vrstvě ledu. To "něco" je vyrobeno z kovu ...
Anonce na záložce knihy je trošku zavádějící. Ale vnímavý čtenář brzy pochopí, v čem je jádro pudla. Nakolik je Reillyho Souboj fantasy hororem, natolik je Polární stanice "reálná" a jen zpočátku se tváří jako science-fiction. Propojení reality s románovým příběhem nutí čtenáře přemýšlet o tom, co vše se mohlo odehrát pouze v autorově fantazii a které pasáže psal (mohl napsat) život sám.
Při objevu "záhadné kosmické lodi" drasticky zahyne část vědců. Volání o pomoc zachytí nejen Američané, ale také Francouzi a Angličané. Ve stejné chvíli, kdy se ve Washingtonu D. C. jedná o nové stvrzení dohody NATO, tisíce kilometrů odtud bojují elitní jednotky těchto států proti sobě ve snaze získat objev pro svou zemi.
Nevím, co Reillyho k tomu vede, ale tak jako v Souboji i v Polární stanici je jednou z hlavních hrdinek malá, dosti odolná holčička. Na můj vkus je zde příliš mnoho stříleček. I přesto má příběh spád a napětí. A pokud opravdu autor napíše slibované pokračování, s chutí si je přečtu.

Antarktida vojáci profesionální voják

Matthew Reilly