Sex ve městě

Sex ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33525/sex-ve-meste-33525.jpg 2 381 121

Sex ve městě série

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje. Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže. Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , BB art

Sex and the City , 1996

beer.veronika
10.10.2023 1 z 5

Knihu čtu v angličtině a stále jsem ji nedočetla..
Velké zklamání.
Na každé stránce autorka zmiňuje cca dvakrát slovo ´inevitable´.
Jsem překvapená, že seriál se povedl, zatímco kniha ne..

Peťula91
04.07.2023 odpad!

Bohužel pro mě tato kniha byla velké utrpení. Dočetla jsem jen kvůli tomu, že nemám ráda rozečtené knihy.
S filmem ani se seriálem se nedalo srovnat. Nejednalo se ani o souvislý příběh, ale o jakési podkapitoly kapitol, které pro mě nebyly ani vtipné.

dancadragneel
29.06.2023 2 z 5

Seriál miluji. Knihu jsem chtěla zkusit i když jsem se dozvěděla, že to není nic moc. Šla jsem do toho, že to není ten seriál a nesmím si to spojovat. Ten seriál to není. Není to vůbec dobrý. Příběhy jsou nudný, všude takový chaos. Linie příběhu jde chvíli úplně jinam než předtím. Strašný skoky v tom... no nic moc teda.

Venneto
03.05.2023 2 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, i když jsem věděla, že nemá úplně skvělé hodnocení a od seriálu se liší. Tohle pro mne přesto bylo zklamání. Nesedl mi styl autorčina psaní a text mi vůbec neubíhal. V určitých pasážích jsem ale viděla nějaké podobnosti se seriálem, u kterého do budoucna také zůstanu.

alishek
14.05.2022 4 z 5

Hned po pár stránkách mi bylo jasné, že seriál je úplně jinak pojatý než knížka a v tu chvíli jsem si knížku začala užívat. Odlehčeně a vtipně napsané, opravdu jsem se bavila.

kaliopka
28.02.2022 2 z 5

Když sem našla knihu v Antikvariátu byla sem nadšená že si ji můžu přečíst, sem ráda že sem jí přečetla ale jinak mě dost kniha zklamala ,seriál byl lepší

DominaCZ
23.12.2021 odpad!

V seriálu to vypráví Carrie ze svého pohledu, ale tady B. mluví o Carrie jako o své kámošce...wtf??
Navíc prý má být autorka sama Carrie, takže jako celýmu světu říká, že její náplní bylo furt někoho odjíždět a nic z toho? Trapný.

Angelika92
04.11.2021 odpad!

I po přečtení špatných recenzí jsem chtěla dát knize šanci. Po přečtení chápu. Opravdu děs! 3 hvězdičky za to, že posledních cca 50 stran mě pobavilo.

marrie5227
04.07.2021 3 z 5

Upřímně jsem velmi fascinována, jak podle takovéto knihy mohl vzniknout tak dobrý seriál. Věřím, že není vrcholem kinematografie, ale já jej mám ráda a stejně jako filmy si jej ráda opět pouštím. Proto ve mě probudil zvědavost a pořídila jsem si jeho knižní předlohu.
Nepotěší, neurazí, jde o rychlé čtení bez velkého přemýšlení. Upřímně jsem zvědavá na druhý díl.

vlkodlaq
22.06.2021 odpad!

Pokud v pekle rockera hraje Michal David, pak v pekle muže to vypadá jako v Sexu ve městě. Řeší se tam hlavně vztahy a chápu, že některé holky to může trochu bavit, ale z pohledu muže to je utrpení a bezbřehá slátanina s velkým počtem slov, ale nulovým sdělením. Hodnocení odpad je plně zasloužené.

SSTknihy
29.01.2021 3 z 5

Snažila jsem se být objektivní a nedívat se na knihu perspektivou oblíbeného seriálu, ale přiznávám, že „fascinující, frivolní a fantastické“ mi to tedy vážně nepřipadalo. Snad k tomu přispěl fakt, že kniha vyšla už v roce 1996 a z dnešního pohledu je poněkud zastaralá. Navíc je to spíš jen takový kaleidoskop krátkých příběhů s přehlídkou většinou otravných a nesympatických postav, které se čtenáři míhají před očima rychlostí blesku. Chlast, drogy a sem tam i nějaký ten sex. Jinak vlastně nuda.

PetraN17
08.01.2021 3 z 5

Knížka mi nepřišla vůbec špatná na to, že je zařazena mezi nejhůře hodnocené knihy. Seriál se v ní dá rozpoznat dobře a musím se přiznat, že jsem četla mnohem větší blbiny s mnohem lepším hodnocením :)))

Aerine
31.12.2020 odpad!

Seriál mám ráda, kniha je úplný blábol. V jedné kapitole se vystřídá x postav bez jakékoli souvislosti, věty jsou kolikrát syntakticky nesmyslné, kniha nemá žádnou dějovou linii, postavy jsou nesympatické, pro jejich vykreslení stačí jméno, věk, povolání a sexuální orientace.
Klobouk dolů scenáristovi, že z takové blablaminy dokázal vytvořit fungující seriál a ještě celkem fungující dva filmy.

gabriela05
22.08.2020 4 z 5

Jako milovnice stejnojmenného seriálu inspirovaného touto knihou, jsem si chtěla knihu přečíst. Kniha je opravdu jiná než seriál. V knize jsou popsané různé povídky a příhody, objevují se tam postavy, která jsou i v seriálu, ale mají jiné povahy. Každopádně nemohu říct, že by mě kniha zklamala, četla se dobře.

Ayame420
06.06.2020 2 z 5

Seriál znám nazpaměť. Nedám na něj dopustit. Kniha byla jedno velké zklamání, bohužel.

andy_nejedla
01.06.2020 odpad!

Raději zůstanu u filmů a seriálu Sex ve městě, kniha je fakt špatná.

Dejnau
29.03.2020 1 z 5

Jelikož tenhle seriál či film miluji nejvíc ze všech, tak tahle kniha mě velmi zklamala..
A evidentně ne jen mě.. Jsem člověk, který humor miluje, ale zde jsem ho ani jednou nepotkala.. Za mě velký palec dolů.

milan.krimsky
21.01.2020 4 z 5

Kniha na jejímž základě byl natočen stejnojmenný seriál o rozmazlených a bohatých VIP osob plná humoru i nezapomenutelných zážitků

hellena1523
02.01.2020 4 z 5

Seriál mám hrozně ráda, a tak jsem celkem logicky sáhla i po knize. Četla jsem ji v době, kdy jsem si užívala telecí roky (čerstvých dvacet), seriál, film a soundtrack.
Samozřejmě jsem byla překvapená, protože jsem od knihy čekala něco jiného, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Byla jiná a některé pasáže velmi nudné, jiné mi naopak přišly dobré, vtipné. Já byla spokojená i s knižní předlohou, ačkoliv je jednou z těch, které dalece přesáhlo filmové/televizní zpracování.

Marla
25.06.2019 1 z 5

Nesmírně smutná a depresivní knížka o nepřiznaném stárnutí, samotě a rádobysvobodě, která se začíná postupem času měnit v klec, z níž není úniku. Nějak jsem nepochopila, v čem spočívá humor tohoto díla. Vím, že existuje seriál tohoto jména, ale jelikož jsem nikdy neviděla řádný díl, nemohu srovnávat. Dočetla jsem , ale při čtení jsem se usmála jen několikrát a s poslední stránkou jsem si docela oddechla, že mám dočteno.