Sex ve městě

Sex ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33525/sex-ve-meste-33525.jpg 2 381 121

Sex ve městě série

Kdo z nás by alespoň jednou nechtěl nahlédnout do světa bohatých a slavných, podívat se do jejich přepychových bungalovů a – jen si to přiznejme! – jedním okem nakouknout do ložnice. Copak se tam asi tak odehrává? Divoké, bujné milování jako z erotického časopisu, anebo snad stejná manželská nuda jako kdekoli jinde? Candace Bushnellová pro nás tu pomyslnou špehýrku otevírá a pohled na milostná kolbiště svých bližních ještě svým zábavným a ironickým způsobem komentuje. Se svým příznačným humorem nám představí „mladé a krásné“ lidi, kteří táhnou z večírků do barů a klubů, v létě jezdí do přepychových přímořských letovisek a v zimě na lyže. Carrie, prototyp ztrápené mladé spisovatelky, hledá lásku výhradně na nesprávných místech, a ne vždy vychází všechno podle jejích představ. Její přítelkyně Samantha, Miranda a Charlotte jsou také nadšenými lovkyněmi mužů a vždy jsou ochotny posloužit velice konkrétními radami. Fotogenické krasavice se slepičími mozečky balí kdekoho, neurotické maminy se vychloubají svými otřesnými dětmi a příkladnými manžílky, a všechny dohromady zajímá jen jedno jediné – sex.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , BB art

Sex and the City , 1996

katerina5544
19.05.2019 odpad!

Odloženo po několika stranách.Nedá se absolutně číst a to seriál mám ráda.

Zuzaniee
05.12.2018 odpad!

Tak knizka me zklamala na cele care!Serial je uzasny a nechapu,jak ho podle knizky mohli natocit!Absolutni katastrofa!

jahoda444
08.11.2018 1 z 5

Knihu jsem si kupovala v anglickém originále s tím, že se jí budu snažit číst bez předsudků a nesrovnávat se seriálem.
Po dočtení poslední stránky jsem byla vážně udivená, jak z téhle knihy mohl někdo udělat, tak dobrý seriál.
Kniha byla otřesná. Jednu hvězdu dávám za asi dvě pasáže, u kterých jsem se lehce pousmála.

Dousabel
01.11.2018 1 z 5

5 hvězd pro toho, kdo tady z té slátaniny absolutně bez děje vytvořil seriál.

Aveli
04.10.2018 odpad!

Asi nejhorší kniha, co jsem kdy četla. Vybrala jsem si ji, kvůli tématu ve čtenářské výzvě (kniha žánru, který obvykle nečtete) s tím, že zkusím něco, po čem bych jinak nikdy nesáhla. Už nikdy takový extrémista nebudu. Jinak seriál je sice bez většího děje, ale člověk se u něho aspoň zasměje a vypne hlavu. Ale tohle nebylo ani vtipné.

michalka S.
27.09.2018 1 z 5

Nuda nuda, ikdyž nemusím moc seriál. Tak zlatý seriál...

*pro mě za precteni (za nuděni)

Iva64
26.08.2018 1 z 5

Oceňuji snad jen pevnou vazbu knihy, jinak literárně to je velká bída a ještě spousta chyb.

Smiley96
19.08.2018 odpad!

Ano, člověk občas sáhne vedle, že mu kniha prostě nesedne, ale TOHLE? WTF?
Přes 200 stránek ultra nudných slátanin. Z počátku bylo pár úryvků, kterým jsem se i zasmála, ale potom už vše přestalo dávat smysl. Se seriálem to nemá absolutně nic společného, a ten teda koukatelný je! Po přečtení budete mít pocit, že knihu musíte rozdupat, roztrhat, spálit a sami podstoupit výplach mozku.

polly23
08.08.2018 odpad!

Kniha je špatná,dokonce tak špatná,že jsem ji raději ani nedočetla.
Odpad.

LadyCotton
03.08.2018 1 z 5

Značně mi tato kniha připomněla osud jiné knižní série: Gossip Girl (Super Drbna) od Cecily von Ziegesar. Seriál totiž s knižní předlohou měl velmi málo společného (prakticky jen jména postav), tudíž to dopadlo tak, že seriál byl lepší než kniha. A stejné je to i u Sexu ve městě.
Knížka totiž při troše fantazie může připomínat první/druhou řadu seriálu, objevují se v ní podobné postavy, ale chovají se jinak. Navíc knížka je spíš psána tak, že je to soubor novinových sloupků (Candace Bushnell Sex ve městě původně psala- stejně jako Carrie, pro týdeník New York Observer). Tato knížka tak není ve své podstatě skoro vůbec o naší oblíbené čtveřici.
Zcela upřímně: pokud patříte mezi fanoušky seriálu a filmů, tak tuto knížku nečtěte. Zklame vás a budete mít pocit, že je naprosto o ničem.

Ran
06.05.2018 3 z 5

Kniha se sice četla dobře, ale seriál mi prostě přišel lepší a i přehlednější.

Coucouha
04.04.2018 odpad!

Seriál patří k mým nejoblíbenějším vůbec...ale ta kniha, to je katastrofa. Vůbec se to nedalo číst! Přečetla jsem ji jen díky tomu, že jsem měla před sebou dlouhou cestu vlakem a nebylo co dělat. Místy jsem uvažovala, že tu knihu pak vyhodím...velký špatný!

nikkitta201
22.03.2018 5 z 5

Nesmrtelný seriál v knížce, kterou můžu mít sebou kdekoliv. Četla jsem několikrát jako odměnu po zkouškovém a vždycky mě potěšila. Je ale pravda, že si při čtení představuji skutečný seriál i herečky a to jak mluví.

MagdaFish
12.03.2018 2 z 5

Věděla jsem, že předlohou pro seriál byly částečně autobiografické fejetony. Ale, že to byly tak nudné a utahané fejetony jsem fakt netušila. Plus blbý překlad dokonal dílo zkázy. :-/

Nomia
07.02.2018 1 z 5

Ukrutně blbé a to říkám i jako člověk, který zhltl celý seriál.

ddkk
04.02.2018 1 z 5

Kniha je asi určena pro jasně specifikovanou cílovku...otázka je, kterou. Za snahu a snad i jakýsi ideový základ úplně jiného seriálu dávám za jedna.

PavlínaAlžběta
02.12.2017 odpad!

To se nedalo...strašné

niknikita
08.10.2017

Tak tohle ne! Je s podivem, že se dá dívat na stejnojmenný serál.

Illyria88
07.10.2017 odpad!

Nemůžu uvěřit, že jsem to přečetla. Nelíbilo se mi to. Zbytečně roztahaný. Víc se mi tedy líbil seriál, i když nějaký díl jsem i v knížce rozeznala...

Modesty
28.09.2017

Kniha není špatná, kdyby byla, nikdo si ji nebude brát jako předlohu pro televizní seriál. Problém je v tom, že seriál ji co do úspěšnosti i co do kvality mnohonásobně předčil, točily se další a další řady, které s knižní předlohou neměly nic společného. Kdo sáhl po knížce až pod dojmem ze seriálu a očekával něco podobného, musí být pochopitelně zklamaný. Srovnávat nesrovnatelné ani nelze.