Sestupová dráha

Sestupová dráha https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18958/sestupova-draha-18958.jpg 4 28 8

Tato kniha vybočuje z klasického Sci.fi. Děj je zasazen do prostředí 2. světové války. Popisuje skutečný vznik systému pro řízený sestup letadel

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , Baronet

Glide Path , 1963

Luigi1
17.11.2023 2 z 5

Toto sci-fi mě moc nezaujalo

bl4in
02.03.2020 4 z 5

AC Clarke patří k mým oblíbencům, byl jsem tedy velmi zvědavý jaké bude jeho jediné dílo nespadající do science fiction. Bral jsem to hlavně jako pohled do autorova života za dob působení v Royal Air Force. Závěr knihy ji pro mě o jednu hvězdičku vyzdvihl.

Phoenix16.cz
02.07.2019 3 z 5

Knihu jsem četla asi hlavně proto, že ji napsal Clarke. Vzhledem k rozsahu se to dalo přečíst docela v pohodě, ale téma mě nijak zvlášť nezaujalo. Ani hlavní postava nebyla ničím zajímavá. Prostě to byl příběh z letiště, které testovalo nový systém pro přistávání letadel.

woodward
05.02.2016 5 z 5

O elektronice mám ponětí jen mlhavé, ale kdysi dávno, skoro by se dalo říct v v minulém životě, jsem měl co dělat s létáním a řízením letového provozu. Letectví civilní i vojenské, jeho historie a hrdinské historky z dřevních dob, to mě vždycky zajímalo a baví mě o tom číst. Takže mi můj sci-fi oblíbenec A.C. Clarke padl do noty i s tímhle zcela realistickým, nefantastickým vyprávěním o těžkých, primitivních počátcích řízeného radarového přiblížení. Sám o tom leccos věděl, protože za války sloužil u jednotky která tuhle tehdejší prudkou novinku v Británii uváděla do zkušebního a později i řádného provozu. Jako všechna jeho díla je to napsané lehce a čtivě, takže určitě nejde o příběh určený jen fanouškům letectví nebo radarové techniky.

farao14
07.01.2016 3 z 5

Kniha bude určitě populární u rádiofanoušků. Nebyla nejhorší, ale ani moc nenadchla.

smisek05
18.06.2014 2 z 5

Není sci-fi, ale zajímavé

turbosound
22.01.2013 4 z 5

Navzdory jednoduchému ději omezenému převážně na leteckou základnu šlo o velmi čtivou a ke konci i napínavou knížku, která mě jako člověku, který o létání vůbec nic neví, dala i několik nových poznatků. Fanouškům ACC, letectví, radioamatérům i těm, kteří se zajímají o druhou světovou válku, doporučuji.

Sorry - Lazy
31.08.2012 4 z 5

Na to, že se celou knihu řeší jen radar a děj moc nevybočí z letecké základny, je to překvapivě zábavná knížka...