Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 856 856

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

hledaseniki
12.10.2014 4 z 5

Harlan Coben pro mě byl velkou neznámou a nebýt toho, že kniha má medaili bestsellerů, tak bych si knihy ani nevšimla především kvůli samotnému lehce přehlédnutelnému názvu. Začetla jsem se do knihy v cuku letu, nebyla jsem schopná jí odložit až takhle mě vtáhla do děje, což je kouzlo, které by měla mít každá kniha, ale bohužel cca v polovině knihy se to celé změnilo, přišlo mi to až zbytečně přeplácané a ten pocit se mě bohužel držel až do samotného konce, který byl pro mě jedním velkým zklamáním. Kdyby to dopadlo jinak, tak bych odpustila i tu část, která byla přehnaná, ale bohužel, tak se nestalo.
Neříkám, že je Harlan Coben špatný spisovatel, to rozhodně ne, protože jeho kvalitu dokazuje fakt že čtenáře dokáže vtáhnout do děje a jestli a doufám že něco znovu napíše, tak mu dám šanci.

Frakira
09.10.2014 2 z 5

Ideální do postele, když máte chřipku: je to čtivé, ale po jednom paralenu už si na to ani nevzpomenete :/

Moňule13
09.10.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Přečetla jsem ji asi za 2 dny, protože prostě nešla odložit. Ještě v poslední třetině knihy jsem pořád nevěděla, na čem jsem, netušila jsem, co je pravda a co lež, komu se dá věřit a komu ne. Opravdu mě to hodně bavilo.

adelaska
08.10.2014 5 z 5

Dokonalé! Naprosto dokonalé!
Kdo to nečetl, tak rychle přečíst.
Vůbec mi to nepřišlo předvídatelné, naopak, co se tam dělo, mě každou chvíli šokovalo. Nemohla jsem se od toho odrhnout. Naprosto dokonalý thriller. Chvilkami jsem se i bála :-)
Povinně přečíst !!!

kalache
06.10.2014 4 z 5

Jako konkurent televizních pořadů jasně vítězí.....

Petra28
03.10.2014 3 z 5

Není nutné se nijak rozepisovat. Knihu jsem přečetla. Žádné velké překvapení se nekonalo. Průměr.

Henriette
25.09.2014 4 z 5

Velmi napínavé, pěkné, ovšem v některých situacích předvídatelné...

simlenka
24.09.2014 3 z 5

Zacatek knihy me uplne pohtil, v druhe pulce pribylo akcnosti a ubylo napinavosti, casem mi bylo celkem jedno, co se s hlavnim hrdinou stane a konec byl velmi predvidatelny - oddechovka, ktera ze zacatku velmi zabavi, s pribyvajicim dejem vsak zabava slabne. Nicmene cist se da a neni uplne spatna, ale vracet se k ni nebudu a poslu ji do sveta nekomu, kdo ji oceni lepe nez ja

vorenus
23.09.2014 3 z 5

Označit tuto knihu jako světový bestseller???Tak to bych si tedy netroufl!!Další průměrné čtení, které láká na nálepku a příslib něčeho vyjímečného, ale knihy které se čtou samy tohle označení opravdu nepotřebují.Prostě nic moc!Spíš nic než moc.

Thanyss
23.09.2014 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě doslova posadila na zadek. Přiměřeně paranoidní a záhadná, skvěle vypravěčsky zvládnutá a dokonce odpouštím autorovi i to, že z hlavního hrdiny udělal místy superhrdinu, který potřebuje minimum spánku, proskakuje okny, otřes mozku přechází mávnutím ruky a neochvějně si jde za svým.
Je to mé první setkání s panem Cobenem, nemohu tedy porovnávat s jeho dalšími knihami, ale Šest let se povedlo. Záhada ztracené Natalie, která se místy jeví jako vysněná osoba, jež snad ani neexistovala, se mi zaryla pod kůži a nepustila mě do té doby, než jsem otočila poslední stránku a to tajemné klubko konečně nerozmotala.
Pokud hledáte knížku, která vás napne jako kšandy a přitom vás nechá pochybovat o vlastní příčetnosti a logickém úsudku, máte v rukou to správné dílo.

Michaluška
21.09.2014 4 z 5

Zajímavý a hodně napínavý příběh ... ale nevím proč, nebyla jsem správně začtená.Buď jsem nebyla naladěná,nebo mi styl nesedí?Nevím :/

Rinoa18
20.09.2014 3 z 5

Nemám moc ráda detektivky, thrillery a podobné záležitosti. Tento žánr není můj šálek čaje. Pokusím se ale být co nejvíce objektivní (ostatně, není moc fér odsuzovat něco pouze kvůli tomu, že si člověk nepadne do noty s žánrem.)
Takže - můj názor - ze všeho nejvíc je tohle asi detektivní thriller. S velmi akčních nádechem. I když nám tu v roli komisaře figuruje především zamilovaný univerzitní profesor. Kniha je rozhodně napsaná dobře, čtivě... bojové scény jsou uvěřitelné.
Jenže! Vím, že se v tomto žánrovém okruhu tolik nepohybuji, ale neměl by být takový příběh méně předvídatelný?

Celkově bych to tedy shrnula následovně... máme tu čtivý, dobře napsaný příběh s relativně příjemnou hlavní postavou, ale zas nás v něm nic moc nepřekvapí.

Racík
18.09.2014 3 z 5

Kniha se čte dobře a rychle. Má spád, vtáhne vás do děje. ALE - hlavní hrdina je opravdu "hrdina", skoro superman, který všechno ví, všechno zvládne. A vždycky najde nějakou fintu, která ho dostane i z toho největšího průšvihu. Jinak je v knize i humor a romantika. Vracet se k příběhu už určitě nebudu.

Luca287
26.08.2014 3 z 5

Kniha měla spád, četla se sama.. i když možná bylo té romantiky opravdu moc... měla jsem za to, že je to detektivka.. Cobenovy knihy mám ráda, ale tato byla opravdu slabá..

misi3889
24.08.2014 5 z 5

Moje první detektivka, nikdy jsem si nemyslela, že bych se do něčeho takového pustila. Ale udělala jsem to a nelituji, moc se mi to líbilo, hlavně to bylo vtipné i romantické... a ten konec... určitě si přečtěte
Moje kompletní recenze: http://mis-room.blogspot.cz/2014/08/sest-let-recenze.html

mmmisulka.r
24.08.2014 5 z 5

Skvělý román. Můj první Coben...
Prvních pár stránek je lehkých, jednoduchých a čtivých. Je jich tak akorát na to, aby jste se seznámili s Jakem a doslova si ho zamilovali. Obyčejný chlápek, vlastně obyčejně neobyčejný. Chlap jako hora, který má rád logické uvažování a jeho teorie si za chvilku oblíbíte. Je hodně přemýšlivý, dobře uvažuje a hlavně, je zamilovaný. Někdy, když popisoval lásku, co cíti k Natalii, tak jsem si říkala, to ani nemůže být možné. Ale proč by ne, kdyby ji tolik nemilovat, asi by ho nehnala taková touha ji nalézt.
Je to skvělý, čtivý a napínavý román, je promyšlený do detailu, zajímavý od začátku až do samého konce.
Někde jsem četla, že je přirovnáván ke zmizelé od G. Flynnové, ale to je absurdní. Obě knihy jsou odlišné a to naprosto, jak průběhem děje, příběhem i koncem.
Ode mě má tahle kniha zasloužený plný počet bodů.

Dousabel
17.08.2014 5 z 5

Opravdu bravurně napsaný thriller. Chytne od prvních stránek a nenechá vás přestat číst, dokud nedojdete na konec. Trochu mi to připomíná jeho minulé dílko Přistižen, kde byl závěr ještě mnohem více překvapivý. I když se tady nekonalo žádné velké mrazení, rozhodně Coben neklesá na kvalitě díla a dává si záležet, aby závěrečné rozuzlení sedělo do posledního detailu :) Jediné, co musím vytknout je pro mě ne příliš vydařená obálka a formát knihy, páč mi to teď vůbec nesedí k ostatním knihám H.C. v knihovně :o)

Katka***
12.08.2014 5 z 5

Tak tohle je opravdu zajímavá knížka! Už samotná anotace mě zaujala natolik, abych si ji okamžitě koupila. Přečteno jsem měla za dva dny. Velmi se mi líbilo spojení romantiky, napětí a humoru, takže si každý přijde na své. Za mě určitě doporučuju :)
A prý se chystá i filmová adaptace, tak jsem zvědavá, jak se mi příběh bude líbit na plátně.

PAJ
11.08.2014 5 z 5

Knížka je skvělá, vřele doporučuju! :-) Přečetla jsem ji jedním dechem... Mám ráda knížky v ich-formě a Jake je fakt sympaťák!

evasamankova
07.08.2014 2 z 5

Rozpaky a jen rozpaky. To z této knihy cítím. Nějak nedokážu uvěřit, že tento příběh napsal Harlan Coben. Přečetla jsem od něj většinu knih, která u nás vyšla, ale jednoznačně je pro mě z nich právě tato nejmíň povedená. Z celého příběhu jsem měla ten dojem, jako by se autor nebyl schopen rozhodnout, zda chce napsat thriller nebo humornou knížku. Díky "vtipným" průpovídkám v "napínavém" ději na mě působil příběh ve svém celku spíš jako obyčejná béčková parodie.