Selekce Box 1 - 3

Selekce Box 1 - 3

35 dívek. 1 princ. Životní šance. Princeznovská trilogie v jednom boxu! Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerov...celý text

35 dívek. 1 princ. Životní šance. Princeznovská trilogie v jednom boxu!

Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.

Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269118/selekce-box-269118.jpg 4.793

Selekce

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
Více informací...

Ketesh

By člověk ani nevěřil, že se dá příběh takhle moc rozepsat, ještě když všichni předem ví, jak skončí. Ale nebylo to nudné, ba naopak. Příběh plný zvratů a zápletek. Romantický příběh plný haldy překážek.

K sérii jsem se nedostala jako většina děvčat, že by mne zajímal právě ten romantický příběh, ale díky tomu, že jsem v nějaké recenzi četla o kastovním systému, tak jsem chtěla zjistit jak je zde podaný. No a u knih jsem následně zůstala, paradoxně, díky tomu příběhu samotnému.

Tetis

Všechny tři knihy jsem měla přečtené opravdu rychle. Nejnapínavější mi přišla ,,První", kde jsem čekala na chvíli kdy se America s Aspenem konečně rozejde, ale ta stále nepřicházela. A když už se k tomu chystala, přistihl je Maxon spolu, čímž mě autorka opravdu naštvala! Pak se to zvrtlo...... a America se s Maxonem zase dala dohromady a já ani skoro nevím jak k tomu došlo.
U Elity mě America zase štvala svou nerozhodností, která se stále omílala dokola.
Kdyby ale nebylo těchto ,,chyb", dala bych 5 hvězd, protože jinak byla série velice čtivá.

elisnovotna

Celkově série velmi čtivá, avšak mi přijde, že je spíš pro čtenáře, co méně čtou, protože se zde nemusí zas až tak moc zapojovat představivost. Velmi musím ocenit, že je kniha vydaná i v tvrdé verzi. Obaly má krásné, ale po té dějové linii mi to nepřišlo nic moc. Doporučovala bych to čtenářům od 10-ti let, kteří méně čtou, tohle by je mohlo zaujmout. Oceňuji nápad a proto dávám něco mezi 3-4*.

alwa

Kniha mi přišla v mnoha ohledech podobná jako Hunger Games (kasty, "milostný trojúhelník", dívka, která chce něco změnit...). Narozdíl od HG je tady upřednostněná romantická linka a bojovnost méně výrazná. Série byla moc pěkná, ale Hunger Games se mi zdálo o kousíček lepší. 4,5 hvězd

OndřejMergl

Knihy ze série Selekce mi přišly čtivé, přestože jsem se musel kolikrát usmívat nad infantilností jednání nejen hlavní hrdinky. Pohádka pěkná, ale svým dětem bych doporučoval jiné charakterové vzory, než podávají tyto knihy.

anonym02
23.12.2016

Skvělá, úžasná série ke které se s radostí vracim

Cipori
28.09.2016

Pohádka pro náctileté. Pravda, když vidím, jaká věková kategorie si tyto knížky kupuje(pracuji v knihkupectví), trošku se červenám, ale co. Super knížky!!!

Lela16
19.07.2016

Hodně mě to bavilo. Super knížka

martas1907
10.07.2016

Tahle trilogie mě velice bavila. Spisovatelce se velmi povedla a těším se na falší pokračování, snad bude tak hezké a napínavé jako dosud tři knihy. :)

teer.h
08.07.2016

Jedna z nejkrásnějších trilogií, kterou jsem si kdy koupila a přečetla. Už jen obal v knihkupectví mě zaujal. Knihy jsem přečla hned a byla jsem opravdu překvapená, jak je to krásné. Skvělý příběh, knihy jsem si velice zamilovala. :)

AnetaM
22.06.2016

Celou triologii naprosto miluju a často se k ni vracím. Nečtu ji sice celou, ale aspoň nějaké úseky. Prostě jsem si tu knížku děsně zamilovala a musím uznat, ze se autorkce povedla. I kdybych nechtěla dát 5☆, donutí me určitě obálky. Protože ty jsou úplně....♡

HermionaKnihom
21.06.2016

Úplně nádherné obaly s naprosto nádhernými šaty. Super příběh. Na mě v době čtení byla ta romantika trochu silný kafe, ale útoky rebelů to zmírnily.

#America+Maxon

Loovenka
19.06.2016

Obaly knih jsou naprosto úchvatné a děj nemá chybu.

denisa9517
04.06.2016

Moc pěkné knihy. Zaujali mě a to takvéto žánry knih v oblibě nemám takže toto mě opravdu mile překvapilo.

sgjoli
07.05.2016

Obsahově nepřinášejí knihy nic moc nového. Milostný trojúhelník mezi mladými lidmi a snahu dobýt něčí srdce jsme mohli vidět nesčetněkrát (i když s jinými jmény a v jiném prostředí), nicméně i tak myslím, že stojí Selece za přečtení. Ačkoliv můžeme podle názvů jednotlivých knih tak nějak odtušit, kam to nakonec bude směřovat a jak to asi dopadne, příběh zaujme svojí lehkostí, svižností a místy i jakousi akčností, protože kromě právě probíhající Selekce se královská rodina musí nutně vypořádat i s problémy, které se rojí za zdmi jejich paláce – a že jde někdy skutečně o život. Hlavně závěr je akcí skvěle prodchnutý a ve mně to zanechalo kladný dojem.
Knihy bych doporučila všem, kdo hledají oddychové, odpočinkové čtení, mají rádi romantiku a ne příliš komplikovaný děj. Knihy vám nenabídnou nic, co byste neviděli již dřív někde jinde, také to asi nebude úplně kdo ví jaký literární poklad, ale k odpočinku při dlouhých večer je to úplně ideální. Je to kouzelné, sladké, příjemné a lehké čtení skvěle se hodící k odreagování.

Channach
01.05.2016

Nádherná obálka, skvělá anotace, výborný nápad, obrovský potenciál, ale mé bohužel zklamání. Bližší recenze v záložkách.

MUSTACHE
25.04.2016

Zatím jsem přečetla první dva díly:Selekci a Elitu. Popravdě nemůžu ani spát, jak jsem natěšená na další díl. America je úžasná, Maxon je plný vášně a Aspen...přiznám se, že jsem na tu knihu doslova řvala „co to děláš, nerozcházej se s ní ty blbče!!" A pak ty nádherné chvíle co America prožila s Maxonem...Je to prostě nádherné! Také se velmi těším na film, který ( bohužel ) se dostaví v americe do kin až v prosinci na konci roku...:"-"( Ale už se moc těším! Všem tyto knihy doporučuji!

miska98
11.03.2016

Takže... Selekce. Popravdě nevím, co napsat, protože jsem se na tyto knihy dost těšila... Výsledek mě bohužel dost zklamal.

Něco mi na tom vadilo. Nevím, jak to pojmenovat, jde zkrátka o tu, řekněme, nepropracovanost světa, který měl poměrně velký potenciál. V Selekci mi to ani tak nevadilo, brala jsem tuto první knihu spíš jako úvod do děje, seznámení se s postavami, světem, realitou odlišnou od hrdinčina dřívějšího vnímání, atd., jenže když v podobném duchu pokračovaly i další dvě knihy, přestávalo mě to pomalu ale jistě bavit. Kurňa, když někdo chce být královnou, měl by se víc zajímat o politiku, měl by chtít něco dělat, ne? Kromě nějakého uvítání delegace a groteskního soudu se nic moc nedělo. Možná je to jen můj dojem, ale měla jsem pocit, že America dostatečně nebojuje za svůj lid. Navíc je tu ta záležitost s Aspenem - vytáčelo mě, jak se neumí rozhodnout, jak stále váhá.

V rámci literatury pro děti a mládež to není tak špatné, pro starší ročníky to ale začíná být dost na nic.

veronika9143
10.02.2016

Mě se trilogie líbila, a asi bych ji dala tak 4,5 hvězdy. Každou knihu jsem okomentovala zvlášť, ale jako celek bych řekla že nejslabší byla prostřední kniha Elita. Knížky se dobře čtou všechny tři jsem přečetla za 5 dní což je při práci a s dětmi na mě fakt výkon :-D Určitě si přečtu i pokračování a doufám, že tam bude víc romantiky a míň nedorozumění.

Makaja
05.02.2016

Za mě asi ani ne, ale předesílám, že jsem poněkud starší ročník. Pro mě zbytečně rozděleno do třech knih, stačila by jedna kolem 400 stránek, zejména v prostředním díle se vlastně nic nedělo, Amerika pouze dokola měnila názory, hned tak a hned tak. Příběh byl chatrný, vlastně žádný, ani to nemuselo být zasazeno do budoucnosti, mohlo se to odehrávat kdykoli. Ke konci jsem zbytřila, když se konečně dala dohromady s rebely, ale ani z toho až tak moc dobrodružství nevzešlo. A POZOR SPOILER po tak dlouhém vyprávění, kdy se prokousal třemi knihami, by si čtenář zasloužil dozvědět se, jak dopadly všechny ostatní dívky a ne jen osud jedné či dvou KONEC SPOILERU. Nicméně čtivé, nenáročné a pro náctileté slečny, proč ne. Čím víc budou děti (i dospělí) číst, tím lépe.

mStationka
21.01.2016

Zase úplně něco jiného...je to čtivé, zábavné, smutné....takže za mě dobrý :) žádný díl není slabý nebo nejsilnější..každý má něco svého...

AnnLenn
18.11.2015

Ty knihy jsou super přečetla jsem je nejrzchleji z těch co mám
Selekce:1 den
Elita:10 hodin
První:6 hodin
Selekce mě bavila ale naštval mě Aspen když se sní rozešel a když se stal stážcem v paláci a pak přišel kní v oci do pokoje a začal ji líbat tak jsem na u knihu řvala jako na živou bytost.
Elita mě moc nebavila a nechce se mičist znovu protože mi vadí jak rákosem mlátily do Marlee.
První je dokonalá sice je smutná předposlední kapitola al je prostě boží

Kiera Cass

Kiera Cass