Pokušitel

Pokušitel https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20091/pokusitel-20091.jpg 4 37 37

Seducer série

Milostný příběh se odehrává v prostředí anglické aristokracie v Paříži, Londýně, Devonu a Cornwallu v období vlády Viléma IV. na počátku 30. let 19. století. V roce 1831 se Velká Británie, kde propukají nepokoje, nachází ve složité politické situaci. Po blížících se volbách má nově ustavený parlament projednat převratný zákon, který by přinesl zásadní změny v systému zastoupení jednotlivých oblastí podle hustoty osídlení, rozšířil volební právo a omezil moc aristokracie. Poslanec Adrian Burchard, nelegitimní syn hraběte a chráněnec vévody Wellingtona, je z rozkazu samotného krále vyslán do Paříže, aby zde vyhledal Sophii Raughleyovou a přinutil ji po osmi letech k návratu do vlasti. Po náhlé smrti svého otce, vévody z Everdonu, má zaujmout své postavení, nominovat dvanáct poslanců zastupujících její volební okrsky, řídit jejich hlasování podle pokynů příslušníků konzervativní strany toryů a provdat se za muže, kterého jí vybrali. Přes počáteční nedůvěru se mladí lidé sbližují a nejistá a zranitelná Sophia nachází s pomocí vyrovnaného a ohleduplného Adriana odvahu čelit trýznivým vzpomínkám na minulost i výhrůžkám a nebezpečným intrikám, které je oba očekávají v Anglii. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Charmer , 2003

Dádulka67
06.12.2019

Spousta slov o ničem. Velmi slabý příběh - kniha, která mne nikterak neupoutala.

broskev28
08.07.2019 3 z 5

Prázdninová oddechovka - knihu Pod africkým sluncem, kterou čtu už třetí den a jsem z ní nadšená, jsem zapomněla doma, takže beru zavděk i červenou knihovnou. Padouch nebo hrdina, nejsou jedna rodina, a k tomu ta milostná vášeň! V tomhle poměrně studeném letním dnu tahle kniha rozehřeje, takže proč ne?

Ms.Floyd
06.07.2017 5 z 5

Příjemné oddychové čtení, sympatičtí hlavní hrdinové, zajímavá zápletka a k tomu (nečekaně) happyend ;) Co víc si přát? 5* Určitě doporučuji.

havrmoni
26.09.2016 4 z 5

Nebylo to špatné,jen chování hrdinky občas nechápu a to i ty v předchozích dílech. Možná je to tou dobou a vychováním a nebo nemám to správné holčičí myšlení. Ale za přečtení to stojí,není to jen bezduchá romantika,dozvíte se o politice té doby i to,že intriky v ní tu byly v každé době.

Attirantef
30.06.2013 4 z 5

Pěkný příběh, četlo se to jako po másle :-)

modranka
17.07.2012 5 z 5

Pekný pohľad na mužský svet cez okuliare ženskej autorky. Nádherný milostný príbeh.

19. století milostné romány historické romance

Madeline Hunter