Se šarmem Pařížanky

Se šarmem Pařížanky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121165/se-sarmem-parizanky-121165.jpg 3 157 157

Se šarmem Pařížanky je dokonalý průvodce světem francouzské elegance, typického šarmu a joie de vivre. Ines de la Fressange v něm nabízí nejen módní tipy a rady, jak se oblékat, líčit, nakupovat či bavit jako Pařížanka, ale také píše o zajímavých místech, obchůdcích, parcích, muzeích, které město na Seině před turisty tak trochu skrývá. Kniha poslouží jako inspirace nejen těm, kdo se do Paříže chystají, ale i těm, které hodlají zapracovat na svém pařížském šarmu doma.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

La Parisienne , 2011

Dáma s hrnstjm
11.03.2013 3 z 5

Knihu jsem si půjčila v knihovně, dokonce jsem na ni asi dva měsíce čekala a při půjčování jsem byla upozorněna, že na ni je další rezervace, tak ať to neprodlužuju - to nebylo nutné, knihu jsem "přečetla" ještě týž večer a po dvou dnech vrátila. Knihu je třeba brát s rezervou a nepodlehnout jejímu nekritickému doporučování jako "módní bible" (viz např. Módní peklo). Ano, obsahuje pár praktických rad k oblékání, které jsem si vzala k srdci. Turistické tipy jsou určené hlavně lidem, kteří jsou schopni se sami bez cestovky pohybovat po Paříži, což vzhledem k jazykové bariéře třeba já nejsem. A poznámky k designu a bydlení - ty jsou spíš pro lidi, kteří nemají a hledají svůj vlastní styl, například pro mě nebyly tyto pasáže ani inspirací.

hessinka
04.03.2013

čekala jsem od ní víc...

SaraSun
16.02.2013 1 z 5

Kniha vyšla a stála 400 Kč. Za týden jsem ji na Aukru našla za 100 Kč. Tak jsem si ji koupila. Už chápu tu cenu. Nuda. Skládá se ze stokrát omílaných klišé o francouzském šarmu a odkazů na adresy francouzských butiků. Řekněme takový product placement.

kadgam
18.01.2013

Striedmosť, jednoduchosť a neobmedzená možnosť výberu sú tajomstvom šarmu Parížanky. Nazvala by som ju aj Sprievodca Parížom pre ženy, pretože nie je iba o móde, navrhuje, ponúka a odporúča možnosti strávenia času (ak ho máte viac) v meste nad Seinou subtílnejším spôsobom ako cestovné kancelárie.

eliska18
13.09.2012 3 z 5

Souhlasím s Median, ovšem její komentář jsem si přečetla dříve, nežli jsem knihu začala číst, a tak jsem zklamaná nebyla :) Kniha se mi poměrně líbila, ovšem jsou věci, které bych (ne)zmiňovala a tak podobně... :)

Median
02.05.2012 3 z 5

Zklamání! Knihu jsem si objednala na základě slibné reklamy a ukázek - a byla to chyba! Kdybych totiž v knihkupectví zalistovala, zjistila bych, že skutečnému šarmu, tedy módě, se kniha věnuje tak z jedné čtvrtiny! ostatní je doporučen na obchody (ehm) nebo bytový design... prostě jsem čekala nějak víc tipů a konkrétních příkladů jak kombinovat věci, jak se oblékat... zklamání, budu asi navěky hnusná, nemožná a bez šarmu.