Se šarmem Pařížanky

Se šarmem Pařížanky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121165/se-sarmem-parizanky-121165.jpg 3 157 157

Se šarmem Pařížanky je dokonalý průvodce světem francouzské elegance, typického šarmu a joie de vivre. Ines de la Fressange v něm nabízí nejen módní tipy a rady, jak se oblékat, líčit, nakupovat či bavit jako Pařížanka, ale také píše o zajímavých místech, obchůdcích, parcích, muzeích, které město na Seině před turisty tak trochu skrývá. Kniha poslouží jako inspirace nejen těm, kdo se do Paříže chystají, ale i těm, které hodlají zapracovat na svém pařížském šarmu doma.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

La Parisienne , 2011

Swahill
25.02.2016 2 z 5

Kniha mě bohužel dost zklamala. Obsahuje z jedné části stokrát omílaná "pravidla" Pařížanek, z druhé reklamu na spoustu obchodů a značek.. Některé stránky jsem přeskakovala, spíše jsem v knize listovala jako v dámském časopise.

Xena36
22.02.2016

Plna očekávání jsem se vrhla na knihu a z 240 stran mě zajímalo jen prvních 70. Zbytek je umělá výplň, která nemá o pařížském šarmu žádnou vypovídací hodnotu. Ovšem těch 70 stran je velmi pěkně zpracovaných, nádherné fotografie, pěkná grafika. Kniha je ozdobou knihovny po vnější stránce, uvnitř je velké prázdno.

Terezk-a
22.02.2016 1 z 5

Kniha nesplnila ani jedno moje očekávání.
Nejvíce mě mrzelo, že 1/2 knihy je věnovaná tipům kde v Paříži dobře nakoupit (velmi podstatné informace pro čecha žijícího v Česku -_- ...)

Asterionela
09.01.2016 3 z 5

Fajn knížka na prohlížení, nic světoborného. Rady a tipy jsou fajn, ale nejsíš to nebude nic nového pro ženy, které se již zajímájí o oblékání v tomto stylu. Pro mladé slečny či dámy vkusnou módou netknuté to bude užitečná příručka. Pro ostatní asi ne víc než knížka s pěkným designem hezky se vyjímající v knihovničce :) Plus jako bonus spousta tipů na místa v Paříži, pokud se tam chystáte a máte dost financí.

magdice
14.07.2015 5 z 5

Jednodušše kniha co má styl, je zde mnoho tipů i rad jak se správně oblékat, super kniha pro milovnice módy, doporučuji.

Candide
29.05.2015

Miluju a doslova hltám všechny knihy o francouzském stylu (oblékání, stravování, života vůbec), po této knize jsem tedy skočila jako Pařížanka po Vuittonovi. A byla jsem zklamaná jako už hodně dlouho ne!

Těšila jsem se na tipy, jak se krásně obléknout, nalíčit a celkově upravit tak, abych i já mohla vnést do svého okolí trochu proslulé francouzské elegance. Kdo jiný by mi s tím také mohl efektivněji pomoci, než rodilá Francouzka, že? Jenže toho, co jsem od knihy očekávala, se mi z celkového počtu 233 stran dostalo na cca 10i, když vynecháme obrázky, tak na pěti. Zbytek pojednával o buticích a obchodech, které nikdy nenavštívím, internetových stránkách, kterými se nikdy neproklikám, bytových doplňcích, kterými svůj dům nikdy nevyzdobím atd. atd. Nic nového, co bych už dávno nevěděla selským rozumem, jsem se také nedozvěděla.

Za mě jedna z nejzbytečnějších knih, které kdy byly napsány. Materiál dokonale postačuje na speciální číslo lifestylového časopisu, které si klade za cíl provést čtenáře neopomenutelnými zákoutími módní Paříže. Ale svázat to do knihy, přeložit do celého světa a prodávat (u nás) za pětistovku, to už není nic jiného než chladná marketingová vypočítavost, protože knihy o Francii se zkrátka dobře prodávají a vypadat jako pařížská modelka by chtěla každá ženská.

Eowynka
15.04.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, akorát škoda, že tam nebylo více tipů jak se oblékat ve stylu Pařížanky a další módní tipy a téměř půlka knihy se věnuje nejrůznějším obchůdkům v Paříži ( což nevadí, ale nemuselo to zabrat půlku knihy...). Jinak ale super knížka, pro milovnice módy vítaná a při cestě do Paříže vhodná jako průvodce kde nakupovat :-).

elin.m
06.04.2015 1 z 5

Odhadem půlka knihy jsou reklamy na jistě předražené butiky a služby v Paříži. Co si máte vzít s sebou do letadla vám jistě v cestovce řeknou taky a co si můžete a nemůžete dovolit nosit, s tím vám ochotně poradí v první řadě zrcadlo a v té druhé pak peněženka! Hrůza a děs! Hodně mně to zklamalo!

katynais
06.03.2015 2 z 5

Pokud nezijete v Parizi nebo se tam nechystate, tak si knihu neporizujte, protoze vam bude k nicemu. Cekala jsem vice rad tykajicich se mody. Rady kam jit v Parizi Za wellnes nebo umenim me vazne nezajimaly

Mi-šu-le
20.02.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila.

koMaty
18.11.2014 4 z 5

přínosná kniha snad pro každou ženu.. jen jsem v ní chtěla najít více osobních rad, namísto tipů, kam jít nakupovat apod., kterým jsou věnované asi 2/3 knihy..

Kristynes
07.09.2014 5 z 5

Chtěla bych této knížce trošku zvednout hodnocení, protože mně se líbila už předtím, než jsem odjela na stáž do Paříže a když jsem tam pobývala, mockrát jsem ji využila... Zajímala mě "tajná" muzea, restaurace i obchody, které autorka doporučuje a ta, která jsem našla, mě opravdu nezklamala - minimum turistů a ta opravdová stará pařížská atmosféra, která není tak snadno k sehnání, pokud se pohybujete po hlavních turistických atrakcích. Každý od této knihy asi čekal něco jiného.... Mě rozhodně nezklamala. :)

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Miluji módu a i všechny časopisy, knížky a materiál o ní, a proto i tuto knihu :)

kikies
06.01.2014 3 z 5

Asi jsem od knihy také čekala víc, ale i to, co zbude po odečtení všech těch tipů, které jsou přínosné pro Pařížany a turisty chystající se do Paříže, je použitelné a stojí za to... být cizinkou v Paříži, kniha by mi mohla být slušným průvodcem :-)

danuska
28.11.2013 3 z 5

Je to zaujímavá kniha, ale škoda, že 3/4 z nej sú rôzne tipy na nákupy v Paríži.

Lindulinek
10.09.2013 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek. Kniha je hezky provedená, pěkně psaná a některé pasáže i zajímavé. Není to asi nic pro ČR, ale není špatné do ní nakouknout. A navíc i českým ženám by neškodilo se trošku inspirovat :-)

Venezia
14.08.2013 3 z 5

Po všetkých tých negatívnych komentároch sa zameriam na klady tejto knihy.
Je pravda, že mnohé informácie, ako adresy autorkiných obľúbených obchodov a zákutí Paríža, sú pre nás zbytočné. A tiež je pravda, že tipy na oblečenie, doplnky a kozmetiku sú povrchné a autorka nespomína typy postáv a pleti. Ale sú tak univerzálne, že sa hodia pre každú ženu. Keď sa popozeráte po našich uliciach a máte trochu estetického cítenia, je to na zaplakanie, hlavne čo sa týka tučnejších a starších žien (ľudí). Takže by nikomu neškodilo, keby si tých pár relevantných strán prečítal a použil ich v praxi.
Hlavne, keď sa naša spoločnosť riadi tvrdením - nie je dôležité, ako vyzeráš, je to to najdôležitejšie. (táto veta nie je v knihe)

liskarysava
31.07.2013 2 z 5

Nic moc jsem se nedozvěděla, stačilo by celou knihu vecpat do časopisu za 50 kč, pak by cena odpovídala obsahu.

LibriProhibiti
14.05.2013 2 z 5

No... tak vypadá to pěkně... jen si nejsem jistá, jestli to i někomu pomůže, aby taky vypadal pěkně... nebo žil pěkně... nebo se pěkně procházel po Paříži...

Eleanorra
15.03.2013 3 z 5

Tahle knížka mě zaujala na první pohled - vypadala líbivě, byla jiná, stylová... Nakonec jsem se ale po zalistování jejím obsahem raději rozhodla pro vypůjčení z knihovny - a dobře jsem udělala!

Použitelný obsah by se dal zkrátit tak na max. dvě normostrany plus pár stránek fotek a ilustrací pro inspiraci. S některými radami a tipy vlastně vůbec nesouhlasím, tipy na kosmetiku jsou poměrně povrchní (nezohledňují se zde různé typy pleti, víceméně pouze založeno na osobní zkušenosti autorky).
Suma sumárum, knížka je fajn jako relax ke kávě nebo dobře poslouží pro ukrácení času, třeba jako náhrada za nějaký ten časopis :-)