Sbohem múzy

Sbohem múzy
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109817/sbohem-muzy-109817.jpg 4 12 12

Podnázev: Výbor z lyriky. Obsáhlou studií Ludvíka Kundery „Básník dokořán“ doprovázený výbor z Halasova básnického odkazu od prvotin až po verše z pozůstalosti.

Hanka_Bohmova
15.10.2019

Vyhnaný z krajů snění
v zástupech hledám kryt
a píseň svoji v klení
chci proměnit

Z Halasových veršů jsem měla podobný pocit jako z četby Léona Bloye. Přes veškeré pochopení nedobrý pocit, že nenalézám obavu tam, kde by být měla.

Aleh
25.11.2017 4 z 5

Výbor z poezie Františka Halase, který sestavil Ludvík Kundera. Samozřejmě, že jeho poezie je ovlivněna dobou první poloviny 20. století, ve které žil a tvořil, ale jsou zde také verše opěvující krásu a lásku k rodné zemi. Halas se soustředí především na Vysočinu, ktera je úzce spjata s jeho dětstvím. Nejraději mám jeho báseň Já se tam vrátím. Ta bohužel nebyla součástí tohoto výběru.Tak o té zas někdy příště.

Stammel
28.08.2012 5 z 5

Prvotřídní výbor výjimečného básníka. Znalec nejpovolanější, Ludvík Kundera, jej sestavil citlivě a chytře. Můžeme díky tomu skrze básně v podstatě sledovat příběh takřka celého života a duše Františka Halase z nejniternějšího možného pohledu. Já tak činil se zatajeným dechem a velkým napětím - protože jeho příběh je skutečné dramatické dobrodružství ducha. Kunderovi díky i za výborný a empatický doslov, pomáhající pootevřít bránu do skromně bohatého chrámu Halasova jazyka.

Fox85
12.05.2012

Výběr z poezie jednoho obzvlášť výjimečného básníka. Většina básní je opravdu skvělá a samozřejmě tu nechybí ani jedna z mých nejoblíbenějších básní - Zpěv úzkosti.

František Halas
česká, 1901 - 1949
2001  85%Já se tam vrátím...
1958  76%Torso naděje
1948  76%Kohout plaší smrt