Satan a smrt

Satan a smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5214/satan-a-smrt-5214.jpg 4 88 14

Jacop zvaný Lišák, tulák a povaleč, se stane jediným svědkem strašného zločinu. Na vlastní oči viděl, jak čísi obrovitá postava svrhla z lešení kolínského dómu jeho stavitele Gerharda Morarta. K Jacopově smůle ho však vrah zahlédl. Lišák uniká jen o vlásek, jenže každý, komu se později o vraždě zmíní, umírá násilnou smrtí. A navíc se objevují svědci, kteří údajně viděli, jak Gerhard uklouzl. Že jde o vykonstruované svědectví, ví kromě nich pouze Jacop. A kdosi se usilovně snaží poslat ho i s jeho poznatky navždy do pekel. V nouzi nejvyšší se Lišák seznámí s opileckým vzdělancem Jasparem, který se rozhodne, že Jacopovi pomůže, a zjistí, proč musel Gerhard zemřít. A záhy se objevují první stopy. Ale s každým krokem, jímž se oba muži přibližují pravdě, se ukazuje, že stavitelova smrt byla jen počátkem proradných intrik, jejichž původci pocházejí z nejvyšších politických kruhů. A vrah mezitím zanechává další krvavé stopy, které vedou přímo k nim...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Tod und Teufel , 1995

karolina7748
11.04.2022 5 z 5

Skvělé, čtivé,napínavé, sympatické postavy, středověk, zločin,historie, čtení přesně pro mě.

demoniaco
04.10.2021 odpad!

Něco pro hrdýho satanáše říkám si po přečtení popisu obsahu knihy. Větší ztrátu času jsem nežral a moje paní říká vykašli se na to, když tě to nechytne po 50 stranách nemá to cenu a měla pravdu ta moudrá žena. To je spíš křesťanskej brak, ztráta času!

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

Milé překvapení:). Moc jsem od toho nečekala a super. Schatzing píše dobré postavy, všechny byly zajímavé a o všech bych mohla číst víc. Nejoblíbenější byl samozřejmě Jasper:). Zajímalo by mě, jestli představoval autorovi názory. Takže za mě za jedna:). Koukám, že mám dalšího oblíbeného autora.

Samozřejmě si hned googlím chrám v Kolíně:).

burilltomas
11.08.2019 4 z 5

Super cteni-tajemne a barvite ze stareho Kolina.
Misty nekdy vic popisne.

Ainslee
15.11.2017 5 z 5

Skvělý příběh v zajímavém prostředí, četlo se to skoro samo. Hlavní postava zlodějíčka Lišáka a později i jeho souputníci mi byli navíc dost sympatičtí :-)

Lolila
07.10.2017 5 z 5

F. Schätzing patrí medzi mojich obľúbených autorov. Je skvelý spisovateľ.
Detektívka, ktorá sa odohráva v stredovekom Kolíne, je zaujímavá od začiatku až do konca - napätie spolu s množstvom historických faktov. Určite odporúčam

Kerberos
05.07.2017 4 z 5

První kniha ve které Schatzing píše o historii.Příběh je napínavý,detektivní plný záhad a zla.Četl se mi lépe také nebyl tak obsáhlý.

RiverSong
27.05.2017 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha, poutavá a zároveň plná historických faktů. Autor ví velice dobře, o čem mluví. Jednoznačně plný počet

IvetaHu
02.12.2016 5 z 5

Super detektivka, která mě velmi rychle vtáhla do děje. V některých okamžicích mě až mrazilo.

Banzai
02.05.2015

Doporučuji rovněž v originále (Tod und Teufel).

HEINZ
12.11.2014 4 z 5

Historická detektivka-napínavý děj s popisem historických událostí a života v 13. století. Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.

LG73
06.06.2013 4 z 5

Původně jsem od této knihy očekávala historickou detektivku ve stylu Franklinové, Pötzsche nebo Vondrušky, ale brzy jsem zjistila, že Schätzing se svým popisem více přibližuje Umbertu Ecovi. I když takové přirovnání je potřeba brát s rezervou, protože každý autor je osobitý. Schätzing se však vedle detektivního příběhu zasazeného do středověkého Kolína nad Rýnem hodně věnuje i samotným dějinám. Kniha tak nemá jen pobavit, dokáže čtenáře i poučit nejen o historii německého města, ale celé epochy raného středověku. Skvěle vykresluje dobu, která je pro současného člověka hodně vzdálená a napomáhá pochopit život a myšlení tehdejší společnosti.

Bet
29.01.2013 5 z 5

Je to velmi zajímavé čtení.Uvědomila jsem si, že se od té doby vlastně nic nezměnilo. Ba naopak je to horší.

hkrat.sn
11.04.2012

je vidět, že nenávist a lidská zášť jde s námi ruka v ruce od samého začátku !

historické detektivky

Frank Schätzing