Lovci snů

Lovci snů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/254463/bmid_lovci-snu-h87-254463.jpeg 5 183 183

Sandman série

< 12. díl

Další příběh ze světa Sandmana od Neila Gaimana! Tentokrát se vracíme do minulosti... a do Japonska. Gaiman, za pomocí kreslíře P. Craiga Russella, přichází s příběhem o mnichovi a magické lišce, která se do něj zamiluje. Jenže tu jsou ještě démoni a japonský císař, kteří usilují mnichovi o život. A taky Vládce snů, samozřejmě.

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Dream Hunters , 2009

LadyKet
30.12.2016 5 z 5

Skvělé ilustrace. Příběh sám je velmi úchvatný, snový, ale zároveň jakoby člověku něco říkalo, že by to mohla být i skutečnost. Prostě Sandman.

tereza1198
05.10.2016 5 z 5

Opět mi Sandman přivolal takové to divné mrazení a zvláštní pocit, že něčtu jen obyčejný příběh. Ta atmosféra je skvělá a příběh zvláštním způsobem banální a silný. Kresba, příběh, Pán snů - nádhera.

LordSnape
02.04.2016 4 z 5

Původně jsem chtěl dát slabší hodnocení, ale nakonec jsem si řekl, že je to přeci jen Sandman, pro kterého mám slabost. Ale potíž je v tom, že se tu postava Morfea objevuje spíš jen jako pouhý doplněk. Mám nicméně slabost pro japonské mýty a kresba byla také fajn, ale pořád si stojím za tím, že kdyby to nemělo onu sandmanovskou nálepku, skoro nikdo by o to nezavadil. V součtu celé série jsou Lovci snů takovým zbytečným přívěškem i když krásným.

jethro.tull
17.02.2016 5 z 5

Nádherná kniha, nádherný příběh, nádherná kresba! (美しさ - Utsukushi-sa) Jen mě mate jedna věc. Ve škole jsme se učili, že dorůstající měsíc vypadá jako písmeno D, zatímco ubývající - couvající - jako C. Na straně 101 je text „... NA OBLOZE VISEL UBÝVAJÍCÍ SRPEK MĚSÍCE.“ A na obrázku pod textem vidíme měsíc připomínající písmeno D. Možná i to patří do Říše snů...

3DD!3
13.12.2015 5 z 5

Mluvící zvířata, démoni a hodní i zlí duchové ožívají v překrásných japonských zahradách, které místy připomínají obrazy Alfonse Muchy. Barvy jsou vedeny v paletě starých japonských dřevorytů (pestré, přesto tlumené) a propůjčují celému projektu vizuální výjimečnost. V kombinaci s úspornou linkou a Russelovým smyslem pro detail jde o slast, která příběh posouvá do té správné roviny. Mnich může být malinko nevýrazný, návštěva ve snové říši příliš krátká, ale zapůsobí na ty správné smysly. Nechte si o tom zdát.

Jano.
15.10.2015 5 z 5

Nemám pre japonskú štylistiku práve slabosť, ale v obmedzených dávkach je fajn. Tento príbeh je skutočne nádherný. Gaiman je ako rozprávač geniálny a Craig Russell to zadaptoval dokonale. Je síce trochu škoda, že jediné postavy, s ktorými sa dalo naozaj sympatizovať boli líška a samotný Pán Snov (on bol ten mních taký neslaný-nemastný... aj keď to nemusí byť nevyhnutne mínus,) ale že by sa mi to nezdalo geniálne sa nedá povedať. Aj keď v rámci opozície za Koncom Svetom (čo sa mňa týka) trochu zaostáva. Zhrnuté a podtrhnuté: Chcem viac Sandmanov. :D

martinstefko
30.09.2015 4 z 5

Komiks "Sandman: Lovci snů" pak jen potvrzuje, že dobré příběhy nevymřely. A je to jen dobře, protože takové chcete číst. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/09/1005-sandman-lovci-snu-85.html

Kapis
09.09.2015 5 z 5

Malilinko rozporuplné pocity, ale misky spokojenosti jsou výrazně přikloněny k pozitivní straně vah. Fantastický příběh, až se chce věřit, že to má reálný podklad v nějaké staré japonské bajce, ale on si to Gaiman sám celé vymyslel - a to muselo pár lidí asi nakrknout, když to jaksi v prvním vydání za starou bajku vydával;) Aspoň, že v tomto českém vydání to přiznává na rovinu. Musí se nechat, že se mu vytvořit atmosféru povedlo identicky. Což mi potvrzuje, že má cenu číst tu omáčku kolem v komiksech, jen když ji tam píše autor sám. Kresba a kolorování s úžasně provedenou patinou dávají příběhu přesně tu správnou mýtickou atmosféru, méně textu pak dovoluje si do posledního detailu tyto výtvarné orgie užívat naplno a trochu zpomalit. Parádní Viktorův překlad a krásná čeština jsou oku-i-uchulahodící a nezpůsobí jednomu vošklivej vejškrabí voutěžek. Je jasné, že nic míň by příběhu nesedělo, k Lobovi by se takový překlad samozřejmě nehodil. Celkově velmi krásná kniha a parádní zážitek, který rozhodně ocení nejen Sandmanovští fanatici. Za mně rozhodně něco nad 95%.

Japonsko Sandman

Neil Gaiman