Samota pro dva

Samota pro dva https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23753/bmid_samota-pro-dva-djg-23753.jpg 4 61 16

Třicetiletá knihovnice Adéla má několik let po manželově smrti už jasné představy o své roli v životě a nebojí se sama sobě přiznat, že na rozdíl od většiny žen netouží po rodině. Ze všeho nejraději má poklid svého domova, kde ji nikdo neruší při její oblíbené četbě, a potřebu kontaktů s lidmi jí vrchovatě naplňuje její zaměstnání i sportovní oddíl, kam se chodí spíše odreagovat než sbírat body. Ovšem jednoho dne se na sportovním utkání objeví podivný muž s uhrančivýma očima, které sledují Adélu na každém kroku…... celý text

Aknel26
15.04.2024 2 z 5

Nooooooo... Já nějak nevím, co napsat. Mám ráda knihy paní Kubátové, ale tahle se moc nepovedla. Kniha se odehrává již v 21. století, hlavním hrdinům je lehce přes třicet, ale z příběhu jako by dýchaly staré časy. Adélu Zbyněk přitahuje, ale iracionálně se brání vztahu, je přehnaně cudná a nedůvtipná, co se týká jeho citů k ní. Zbyněk pak je jakousi rozdvojenou osobností - na jednu stranu je několikrát zmíněn jeho zhýralý život, na stranu druhou ovšem vůči Adéle přetéká něžnými city, oslovuje ji Adélko, inscenuje náhodná setkání a je vždy po ruce, připraven pomoci. Poté co si oba aktéři vysvětlí, co od života očekávají, následuje nepřekvapivý konec.

tygřímáma
12.06.2020 4 z 5

(SPOILER) 30tiletá knihovnice Adéla je 6 let vdovou. Její muž se zabil při autonehodě. Jel na výlet se svou milenkou.
Igor je rozvedený, sympatický vědec.
Osud svede oba hrdiny dohromady.

JancaMia
22.04.2020 3 z 5

klasická Kubátová :)

PaníColumbová
13.01.2019 2 z 5

Asi první polovina knihy byla taková "nezáživná"... Potom se to ovšem změnilo a ve finále se mi kniha líbila... Je o namlouvání ženy a muže, kteří nechtějí děti. Žena se vztahu prvně bránila (byla zklamaná z předchozího vztahu) Jak to dopadlo se dozvíte po přečtení knihy... :-) Hlavní hrdinka pracovala v knihovně :-)

kasilka
27.09.2018 1 z 5

Knihu jsem četla jen kvůli čtenářské výzvě a vůbec mě nenadchla. Ačkoliv jsem věděla, že jde o četbu "pro ženy", rozhodně jsem čekala víc. Děj o ničem, postavy neslané, nemastné, zápletka žádná, lehce předvídatelný konec. Za mě rozhodně ne :(

bedkniha
06.08.2018 3 z 5

Nebylo to špatný, četlo se to dobře, ale tyhle typy knížek opravdu nejsou pro mne, přečetla jsem kvůli Čtenářské výzvě, kde je hlavní postava "knihovnicí".

alnahu
13.02.2018 5 z 5

Příběh třicetileté Adély ,která se po smrti manžela věnuje svému povolání knihovnice a také svému velkému koníčku pinpongu a hlavně své samotě. I když má svého kamaráda z oddílu Michala, který ji všude doprovází a sdílí s ní její radosti i smutky ,přesto to není ten pravý. Ta pravá jiskra přeskočí ,když se náhle na utkání objeví Igor-pro ni muž s uhrančivýma očima a pro něj ona "Gotická madona". Oba dva zapomenou na svou samotu ,když zjistí ,že může existovat samota pro dva.

cori
08.11.2017 3 z 5

Adéla a Igor kolem sebe krouží a mají strach z nového vztahu.
SPOILER: Adéla nechce děti, Igor je pro změnu mít nemůže. Když si všechno ujasní, čeká je společná radostná budoucnost.

Analady
29.09.2017 3 z 5

Příjemné, romantické čtení.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Ukázkový romantický děj. Čte se hezky, rychle a prostě si ji přečtěte a uvidíte. :-)

cukrovka
13.02.2016 4 z 5

Příjemné čtení o tom, že každý někde má spřízněnou duši.

1v8na
03.09.2014 4 z 5

Příběh se mi velmi líbil. Nejkrásnější na tom, bylo to, že se Igor nevzdával a to i přes zjevný Adélin nezájem.

Aneleh
25.08.2013 5 z 5

Odpočinková kouzelná kniha o lásce se hezky čte. Hlavní hrdinka Adéla se necítí atraktivní a rozhodne se žít sama. Ale jen do té doby dokud nepozná Igora, pro kterého se stává "gotickou madonou", který jí ukáže její krásu a přesvědčí ji, že může existovat samota pro dva. Navíc mě blízké prostředí knihovny a počítačů mě nedovolilo knihu odložit, dokud jsem nebyla na konci.

kika 13
19.10.2012 4 z 5

Román se mi moc hezky četl.Hlavní hrdinka Adéla se brání citům,ale nakonec i ona pozná kdo je Igor a že je lepší být na vše dva.

bookcase
26.08.2011 4 z 5

Tak tenhle románek se mi docela líbíl, už proto, že hrdinka je vlastně kolegyně :). Příjemné, oddechové čtení.